YouTube заблокував канал зрадниці України Діани Панченко
Категорія
Україна
Дата публікації

YouTube заблокував канал зрадниці України Діани Панченко

Центр протидії дезінформації
Діана Панченко

YouTube заблокував на території України канал колишньої ведучої підсанкційного телеканалу NewsOne, пов'язаного з Віктором Медведчуком, Діани Панченко.

Що відомо про блокування каналу Діани Панченко

За запитом Центру протидії дезінформації РНБО на території України заблоковано YouTube-проєкт "ПАНЧЕНКО", який просував наративи російської пропаганди, - йдеться у повідомленні.

Вказано, що ексведуча Діана Панченко, після закриття підсанкційного телеканалу NewsOne, пов'язаного зі звинувачуваним у державній зраді Віктором Медведчуком, виїхала до РФ і почала вести у YouTube свій власний проєкт. У відео Панченко поширювала російську пропаганду. Зокрема, вона знімала сюжети в окупованих українських містах, брала інтерв'ю в самопроголошеного президента Білорусі Лукашенка. Крім того, ексведуча зняла пропагандистський фільм про життя чеченців у складі РФ.

Центр продовжує працювати над блокуванням інших YouTube-проєктів, які поширюють пропаганду ворога, - додали у ЦПД. 

Що відомо про діяльність Діани Панченко

4 січня 2023 року проти колишньої ведучої проросійських телеканалів NewsOne, "Перший незалежний" та Ukrlive Діани Панченко відкрили кримінальну справу.

24 січня 2023 року СБУ повідомила про підозру Панченко у виготовленні та поширенні, в тому числі повторно та з використанням засобів масової інформації, матеріалів, у яких міститься виправдовування збройної агресії Російської Федерації проти України.

Згодом стало відомо, що правоохоронці підозрюють Панченко ще в одному злочині. Тепер їй додатково інкримінують державну зраду, за яку передбачено довічне ув’язнення.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна націоналізувала активи російського олігарха Дерипаски на суму понад 2 млрд грн

СБУ
Дерипаска

За матеріалами Служби безпеки Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.

Головні тези:

  • Україна націоналізувала активи російського олігарха Олега Дерипаски на суму понад 2 млрд грн через підозру у фінансуванні збройної агресії РФ.
  • Сировину, якою володів Дерипаска, використовували для виробництва складових до бойової техніки, включаючи балістичні ракети та бойові дрони.
  • Дерипаска є одним з головних «спонсорів» війни РФ проти України та входить до найближчого оточення Володимира Путіна.

Путінський посіпака Дерипаска втратив 2 млрд грн в Україні

Йдеться про понад 550 тис тонн бокситів і глинозему, який був виготовлений в Україні ще до початку повномасштабної війни. З того часу вони зберігалися на складах Миколаївського глиноземного заводу, що раніше належав росіянину.

Загальна вартість націоналізованих активів становить понад 2 млрд грн.

Цю продукцію використовували на російських заводах олігарха для виплавки алюмінію, з якого виробляють складові до балістичних ракет, бойових дронів та радіолокаційних систем.

Дерипаска входить до найближчого оточення Путіна та є одним з головних «спонсорів» війни РФ проти України.

За матеріалами справи, націоналізовані боксити і глинозем належали йому через підконтрольну компанію, зареєстровану в одній із країн Євросоюзу. Ця комерційна структура виступала формальним замовником продукції Миколаївського заводу для подальшого реекспорту на російські підприємства.

На початку 2023 року українські правоохоронці викрили оборудку і заблокували відправку цієї сировини.

Згодом слідчі Служби безпеки заочно повідомили олігарху про підозру за декількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за фінансування збройної агресії РФ. Досудове розслідування СБУ стосовно Дерипаски завершено, обвинувальний акт в січні 2025 року направлено до суду.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?