За даними Transparency International 86% українців вважає непереможною корупцію в країні
Категорія
Україна
Дата публікації

За даними Transparency International 86% українців вважає непереможною корупцію в країні

За даними Transparency International 86% українців вважає непереможною корупцію в країні

За даними Transparency International Ukraine, більшість українців не вірить у можливість перемоги над корупцією в країні.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Дзеркало Тижня".

14 вересня на брифінгу, присвяченому фестивалю "Кіно проти корупції", виконавчий директор Transparency International Ukraine Ярослав Юрчишин заявив, що влада має привести конкретні приклади боротьби з корупцією і притягнення до відповідальності винних у ній.

"Треба більше прикладів переможеної корупції, навіть майбутнє чинної влади залежить від того, чи зможуть вони пред'явити суспільству факти подоланої і покараної корупції. Якщо в суспільстві є думка, що корупція непереможна, то люди легше піддаватимуться корупційним діям", - сказав Юрчишин.

На його думку, у країні зросла кількість скептично налаштованих громадян, які не вірять у можливість подолання корупції. Тепер їх 86%.

Читайте також: «Більший опір чинять ті, хто причетний і захищає свої схеми», - експерт про ситуацію в облраді Київщини

"На сьогодні корупціонери не покарані, хіба що дрібні чиновники. Зросла кількість людей, які не вірять, що корупція в цілому може бути покарана. Якщо у 2013 році 80% українців вважали, що уряд не може перемогти корупцію, то на сьогодні цей показник 86%. Це кількість людей, які не бачать результатів боротьби з таким явищем, хоча досягнень у цій сфері набагато більше", - зазначив виконавчий директор організації.

За даними організації 38% українців безпосередньо стикалися з корупцією - або у них вимагали хабар, або вони були змушені його давати.

Як повідомляв ONLINE.UA, у вівторок, 5 вересня, КМДА повідомила про чергове затримання чиновників, які були спіймані на хабарі.

Категорія
Культура
Дата публікації

Стівен Фрай звернувся до світу заради України — відео

Фрай
Джерело:  UNITED24

Британський актор та гуморист Стівен Фрай записав відеозвернення до іноземців, під час якого нагадав про повномасштабну війну РФ та закликав посилити підтримку Україну.

Головні тези:

  • Стівен Фрай виступив на підтримку України, нагадавши про загрозу з боку РФ.
  • На його переконання, кожна людина має можливість допомогти українському народу зупинити цю війну та диктатора Путіна.

Фрай продовжує боротися за незалежність України

Що важливо розуміти, легендарний британський комік є амбасадором платформи UNITED24.

Одразу після початку повномасштабного вторгнення Росії він став на бік України, ба більше, навіть приїздив до Києва.

Стівен Фрай звернув увагу на те, що окрім своїх особистих проблем не можна й забувати про те, що в Росії живе диктатор, який є небезпечним для всього світу.

Чи варта уваги чужа війна? Що як їхній агресор становить небезпеку і для твоєї країни? Чи варта уваги диктатура на іншому кінці світу? І що як їхні ядерні ракети потенційно можуть досягти твого дому? Чи варто виходити на мітинги, щоб привернути увагу влади до глобальної проблеми? Чи просто сходити з дитиною в парк, щоб провести час разом. Чи збираєтеся ви купити ще одну іграшку для своєї дитини? Або ж для дитини біженця?

Стівен Фрай

Стівен Фрай

Британський актор та комік

Кожна людина може допомогти Україні

На переконання Стівена Фрая, абсолютно кожний може знайти власний спосіб допомогти Україні.

Актор також нагадав, що вкрай важливо бути активними, волонтерити, аналізувати страшні події та вивчати, що б могло зруйнувати режим російського диктатора.

Як вважає Стівен Фрай, ключовим наразі є те, щоб не залишатися осторонь та не забувати про криваву війну.

Комік закликає обирати шлях людяності та доброти.

Замість того, щоб бути просто стороннім спостерігачем, ми можемо аналізувати події, вчитися і ставати сильнішими. Зрештою ми можемо обрати бути кращими людьми, — зазначив гуморист.

Категорія
Політика
Дата публікації

Вступ України в ЄС. Чого очікувати в 2025 році

ЄС

Протягом поточного року є шанс того, що офіційний Брюссель відкриє з Україною одразу два кластери в переговорах про членство в Європейському Союзі.

Головні тези:

  • Україна має шанс суттєво наблизитися до членства в ЄС.
  • Процес вступу передбачає важливі умови, зокрема одноголосне голосування за рішення в Раді країнами-членами.
  • Реформи в Україні мають бути стійкими.

2025 рік буде насиченим для України

З заявою з цього приводу виступила європейська комісарка з питань розширення Марта Кос.

Як зазначає політикиня, коли вона спілкувалася з українським лідером Володимиром Зеленським, він закликав відкрити всі глави переговорного процесу вже цьогоріч.

Коли я почула це вдруге, я сказала, що це не тільки про відкриття, а, переважно, про закриття. Україна добре проводить реформи, але вони мають бути стійкими реформами. Ми підтримуємо їх.Тому, говорячи про те, що можливо зробити з ними (Україною — ред.), буде можливо, що цього року ми відкриємо перший кластер основ і навіть тридцять перший — а це зовнішня політика.

Марта Кос

Марта Кос

Єврокомісарка з питань розширення

За її словами, вкрай важливим фактор буде успішна процедура в Раді.

Про що насправді йдеться

Марта Кос звертає увагу на те, що під "успішною процедурою в Раді" вона має на увазі одноголосне голосування країнами-членами за кожне необхідне в процесі переговорів рішення.

Ці одноголосні рішення мають бути ухвалені в Раді. Наприклад, тільки для України та Молдови відсьогодні нам потрібні три одностайні рішення, — наголосила єврокомісарка.

Марта Кос також зазначила, що незабаром офіційний Брюссель передасть до Ради скринінговий звіт — це перше одностайне рішення.

Згодом потрібно буде ухвалити контрольні показники.

Нам потрібне одностайне рішення знову, і потім нам потрібна думка комісії — і знову — одностайне рішення, — сказала вона.

Марта Кос вкотре нагадала, що процес вступу — це не тільки справа її роботи або роботи Єврокомісії, це також здебільшого те, що робитимуть держави-члени.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?