Затримання "топщура" ФСБ — СБУ розкрила деталі гучної спецоперації
Категорія
Україна
Дата публікації

Затримання "топщура" ФСБ — СБУ розкрила деталі гучної спецоперації

СБУ
агент ФСБ

Зранку 12 лютого Служба безпеки України арештувала керівника Антитерористичного центру полковника Дмитра Козюру за співпрацю з російськими спецслужбами. Його затримував особисто голова СБУ Василь Малюк.

Головні тези:

  • Служба безпеки України розкрила деталі арешту керівника Антитерористичного центру за співпрацю з ФСБ.
  • Спецоперація включала складний комплекс гласних та негласних заходів, що дозволило СБУ ефективно протистояти загрозам та ворогам України.
  • Затриманий зрадник був учасником агентурної мережі ФСБ, передаючи їй важливі дані про державну безпеку України.

Деталі затримання СБУ “топщура” ФСБ Козюри

Як розповіли в СБУ, було проведено безпрецедентну за своїм рівнем спецоперацію із залученням складного комплексу гласних та негласних заходів.

Зрадник уже тривалий час знаходився у розробці співробітників внутрішньої безпеки СБУ. Ми фактично оточили його з усіх боків, цілодобово контролювали кожен крок "щура" — контакти, спілкування, листування, буквально "жили" в його телефоні, він постійно перебував під аудіо- та відеоспостереженням.

За словами Малюка, він особисто контролював справу, а про розробку та реалізацію спецоперації доповідалось на пряму президенту Володимиру Зеленському.

Зазначається, що СБУ не лише викрила Козюру на зраді, а й використала його у контррозвідувальній грі: через зрадника Служба безпеки передавала ворогу великий масив дезінформації. Також, щоб унеможливити завдання шкоди державній безпеці України, фігуранту було обмежено доступ до дійсно важливих даних.

Така спецоперація демонструє, що СБУ здатна оперативно реагувати на загрози та ефективно протидіяти ворогу. З початку повномасштабного вторгнення ми провели серйозний процес очищення, який триває і досі. Робимо все, аби захистити нашу державу від внутрішніх і зовнішніх ворогів.

Василь Малюк

Василь Малюк

Голова СБУ

У матеріалах кримінального провадження задокументовано 14 масштабних епізодів діяльності агентурної мережі ФСБ. Завданням зрадників було передавати ворогу дані про дислокацію військ, озброєння, стан критичної інфраструктури та результати ракетних ударів.

Зрадник, завербований ФСБ у Відні 2018 року, певний час був "законсервований", але у грудні 2024 року поновив контакти з російськими кураторами. Зв’язок із ФСБ він підтримував через конспіративну квартиру в Києві, використовуючи спеціальні засоби зв’язку.

До справи причетні й родичі зрадника, які виправдовують російську агресію. Їм планується оголосити підозру за ст. 436-2 ККУ. Встановлено також куратора агентури — Юрія Шаталова з ФСБ.

Речі затриманого “топщура”

СБУ має беззаперечні докази злочину, зокрема перехоплення розмов, відео та документи. Посадовцю оголошено підозру за держзраду (ст. 111 ККУ), йому загрожує довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Категорія
Україна
Дата публікації

Таємна атака на Кримський міст — опубліковані неочікувані подробиці

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст
Джерело:  The New York Times

Згідно з останніми видання The New York Times, влітку 2024 року Україна таємно провела третю атаку на Кримський міст, однак вона виявилася невдалою. Вказано, що удар відбувся в межах секретної військової співпраці Києва та Вашингтона.

Головні тези:

  • Ракети ATACMS використовувалися для завдання удару по російській інфраструктурі в окупованому Криму.
  • Росіяни значно посилили захист мосту, тому нова атака виявилася невдалою.

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст

Як вдалося дізнатися журналістам, літом 2024 року Україна пошкодила Кримський міст далекобійними ракетами ATACMS.

Згідно з їхніми даними, цю секретну операцію провели в межах кампанії Lunar Hail ("Місячний град"), яку спільно розробили Україна та США.

Ця операція передбачала удари по російській інфраструктурі в окупованому Криму.

Спочатку Вашингтон не дозволяв Україні атакувати Кримський міст американськими ракетами, однак згодом все-таки погодився.

Планувалося, що ATACMS вдарять по вразливих проміжках мосту, а морські безпілотники вибухнуть біля опор мосту, але росіяни посилили захист опор. Після цього українські військові запропонували атакувати тільки ракетами ATACMS. Американські чиновники заперечували, стверджуючи, що ракети не дадуть надійного результату, тож треба або почекати, або відмовитися від удару.

Однак коли атака все-таки відбулася — запланований удар завдав мінімальної шкоди об'єкту.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?