Зеленський вшанував пам’ять Героїв Крут на Аскольдовій могилі
Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський вшанував пам’ять Героїв Крут на Аскольдовій могилі

Офіс Президента України
Зеленський

Президент України Володимир Зеленський у День пам'яті Героїв Крут вшанував пам'ять тих, хто стримував наступ більшовиків на Київ 29 січня 1918 року.

Головні тези:

  • Бій під Крутами у 1918 році став символом героїзму та самопожертви українського народу в боротьбі за незалежність.
  • Ушанування пам'яті Героїв Крут Президентом Зеленським є важливою частиною національної історії та нагадує про цінність свободи та державності.
  • Історія Героїв Крут слугує нагадуванням про важливість готовності захищати державу від зовнішніх загроз.

Зеленський вшанував пам’ять Героїв Крут

Про це Президент повідомив у Telegram.

Вшанував пам'ять Героїв Крут — молодих хлопців, які стримували наступ більшовиків на Київ понад 100 років тому. Подвиг, який кожен із нас має пам’ятати, розуміючи, якою є ціна нашої свободи.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Він також згадав героїв, яки захищали Україну від російської агресії — Марка Паславського, Олександра Клітинського, Дмитра Коцюбайла, Андрія Пільщикова, Павла Петриченка — та зазначив, що всі вони боролись за незалежність своєї країни.

Наша держава виборює своє майбутнє, яке обов’язково буде мирним і безпечним для всіх наших людей.

Церемонія вшанування пам'яті відбулася біля пам'ятного хреста Героям Крут на Аскольдовій могилі у Києві.

29 січня — День пам'яті Героїв Крут: факти та історія

29 січня у 107-й День пам'яті Героїв Крут проходить вшанування усіх оборонців Крут та України 1918 року.

Довгий час бій під Крутами був оповитий низкою міфів. Найпоширенішим був міф про те, що армії Муравйова протистояли 300 слабко підготованих студентів і гімназистів. Насправді ж у бою під Крутами брали участь понад 500 вояків і 20 старшин. На озброєнні мали гвинтівки, 16 кулеметів, які підтримував саморобний бронепоїзд — 76-міліметрова гармата, встановлена на залізничній платформі.

Більшість вояків-крутянців були вихованцями вищих військових навчальних закладів і мали достатньо вишколу, щоб під командуванням досвідчених старшин брати участь у бою.

Під Крутами загинули, за різними оцінками, 70–100 оборонців, у тому числі 27 вояків Студентської чоти, які потрапили в полон і були вбиті. Натомість з боку більшовиків загинули щонайменше 300 вояків.

Що рідко згадувалося раніше про бій під Крутами, так це його геополітичний контекст і значення. Бій українських воїнів проти більшовицької армії біля залізничної станції на Чернігівщині затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для підписання Брестського мирного договору з країнами Четверного Союзу. Це означало визнання самостійної Української Народної Республіки субʼєктом міжнародних відносин.

Однак, військам Муравйова вдалося заволодіти Києвом. Влаштований більшовиками терор у місті — ще одна сумнозвісна «візитівка», яка стала ознакою російського війська, що через понад сотню років знову прийшло в Україну і вчиняє терор щодо місцевого населення на захоплених територіях, повідомив Генштаб ЗСУ.

Однак не лише це повторилося через понад сотню років. На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну, в районі Крут, знову повторився бій між українським та російським військами, який тривав із 28 лютого до 3 березня 2022 року. За свідченнями жителів Крутянської громади, росіяни втратили в тому протистоянні близько 200 військових.

Вшанування чину оборонців Крут — важлива частина нашої національної пам’яті, яка нагадує, що державність без армії неможлива. Хоробрість та жертовність крутянців зробила їх символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність України.

Категорія
Спорт
Дата публікації

Ігри нескорених-2025. Збірна України здобула рекордну кількість нагород

Україна
Джерело:  Суспільне. Спорт

Збірна України завершила виступи на Іграх нескорених-2025, що відбулися у канадських Ванкувері та Вістлері. Команда була представлена найбільшим складом у своїй історії: участь у змаганнях взяли 35 українських ветеранів та військовослужбовців.

Головні тези:

  • Збірна України на Іграх нескорених-2025 встановила рекордну кількість нагород — 30 медалей.
  • Участь у гібридному форматі змагань, де вперше поєднано літні та зимові види спорту, додала інтриги та неповторного духу змагань.
  • Найуспішнішими видами спорту для українців на Іграх були плавання, лижні перегони та біатлон.

Збірна України здобула рекордну кількість нагород на Іграх нескорених-2025

Ігри нескорених-2025 вперше проходили за "гібридним" форматом: учасники змагалися не лише у літніх, але й зимових видах спорту.

Загалом змагання налічували 11 видів спорту: до звичних веслування на тренажерах, плавання, волейболу сидячи, баскетболу і регбі на кріслах колісних додали зимові види — гірськолижний спорт, сноубординг, біатлон, лижні перегони, скелетон і керлінг.

Хоча головною метою Ігор нескорених були не здобуті медалі, а реабілітація поранених військових і ветеранів, упродовж семи змагальних днів серед учасників розігрували нагороди за найвищі результати у різних категоріях, залежно від характеру поранень чи травм.

Ігри нескорених-2025 Україна закінчила з показником у 30 медалей: 12 золотих, 11 срібних та 7 бронзових.

Перша медаль України з командного виду спорту на Іграх нескорених-2025

"Синьо-жовті" піднялися на подіум у семи видах спорту. Найбільшу кількість медалей українці вибороли у плаванні (8), з п'ятьма нагородами закінчили змагання у лижних перегонах та біатлоні.

Результати України за видами спорту на Іграх нескорених-2025

  • Плавання — 5 "золото" + 2 "срібло" + 1 "бронза" = 8 медалей

  • Лижні перегони — 2+2+1 = 5

  • Біатлон — 2+1+2 = 5

  • Сноубординг — 2+0+1 = 3

  • Гірськолижний спорт — 1+2+0 = 3

  • Веслування на тренажерах — 0+4+0 = 4

  • Скелетон — 0+0+1 = 1

  • Волейбол сидячи — 0+0+1 = 1

Найбільшу кількість нагород у складі збірної України здобув військовослужбовець ЗСУ Ігор Олійник, який заробив на Іграх шість медалей: по три золоті та срібні нагороди. Найбільшу кількість нагород (4) Олійник виборов у плаванні.

Звання ж найтитулованішого учасника Ігор нескорених-2025 у складі збірної України Олійник розділив з Русланом Сергійчуком, який також виборов три золоті нагороди: спершу у біатлоні, а згодом ще дві у плаванні.

Результат України на Іграх нескорених-2025 став другим найкращим за всю історію участі команди в цих змаганнях. А за кількістю "золота" українці повторили рекорд, встановлений на Іграх у 2023 році.

  • Торонто-2017: 8+3+3 (14)

  • Сідней-2018: 7+10+3 (20)

  • Гаага-2022: 5+5+6 (16)

  • Дюссельдорф-2023: 12+14+8 (34)

  • Вістлер-2025: 12+11+7 (30)

У загальному медальному заліку Україна посіла третє місце з показником у 30 медалей. Переможцем Ігор нескорених-2025 стали Сполучені Штати, які вибороли 55 нагород.

Перемога

Усі медалісти України на Іграх нескорених-2025

  • Біатлон: Олег Омельчук — "золото" (клас — IBI4 — Open), Руслан Сергійчук — "золото" (IBI3 — Visually Impaired), Іван Лавренюк — "срібло" (IBI3 — Visually Impaired), Олександр Андрієнко — "бронза" (IBI1 — Sit Ski), Артур Милін — "бронза" (IBI2 — Standing Ski)

  • Лижні перегони: Анатолій Бирко — "золото" (INO4 — Open), Володимир Марченко — "золото" (INO2 — Standing Ski), Ярослав Шаркий– "срібло" (INO2 — Standing Ski), Віктор Дикий — "срібло" (INO1 — Sit Ski), Валерій Одайник — "бронза" (INO2 — Standing Ski)

  • Гірськолижний спорт: Сергій Гордієвич — "золото" (клас — IAS1 — Sit Ski), Олексій Горб — "срібло" (IAS1 — Sit Ski), Арсен Рябошапко — "срібло" (IAS2 — Standing Ski)

  • Сноубординг: Олександр Андрощук — "золото" (ISB1-2-3 — Standing), Ігор Олійник — "золото" (ISB3-1 — Standing), Ілля Пилипенко — "бронза" (ISB1-2 — Standing)

  • Скелетон: Ілля Гайдук — "бронза" (клас ISK3)

  • Плавання: Ілля Олійник — "золото" (50 метрів, вільний стиль; 100 м, вільний стиль, клас ISC), "срібло" (50 м, брас; 50 м, спина, клас ISC), Артур Милін — "золото" (50 м, брас, клас ISD), Руслан Сергійчук — "золото" (50 м, брас; 50 м, спина, клас ISD-VI), Дем'ян Дудля — "бронза" (50 м, спина, клас ISD)

  • Волейбол сидячи: збірна України — "бронза" (Олександр Андрієнко, Андрій Бойчук, Дем'ян Дудля, Віктор Дикий, Владислав Капканець, Костянтин Корелюк, Павло Коритнюк, Валерій Одайник, Роман Полтавець, Арсен Рябошапко, Руслан Сергійчук, Ярослав Шаркий, Михайло Тарасенко, Денис Смольніков)

  • Веслування на тренажерах: Ігор Олійник — "срібло" (клас IR3), Валерій Одайник — "срібло" (клас IR4), Анатолій Бирко — "срібло" (клас IR6), Олександр Андрієнко — "срібло" (клас IR7)

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?