Петиція про запровадження реєстрованих партнерств в Україні набрала понад 25 000 підписів. Тепер її має розглянути президент.
Джерело: Сайт Президента України
Зеленський відповість на петицію про реєстровані партнерства
На сайті президента петиція про реєстровані партнерства, зокрема й одностатеві, набрала необхідну кількість підписів. Тепер на неї має відповісти Володимир Зеленський.
До цього Міністерство оборони не підтримало законопроєкт, сказавши, що наразі не можна встановити кількість представників ЛГБТ у Збройних силах України.
Парламентський комітет молоді та спорту рекомендував ініціативу до ухвалення Верховною Радою у першому читанні.
Реєстровані партнерства в Україні
28 березня 2023 року на сайті Президента України з’явилася петиція, яка закликає підтримати запровадження одностатевих партнерств в Україні та законопроєкт № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств". Він впроваджуватиме партнерства для одностатевих та різностатевих пар.
У поясненні до петиції авторка вказала, що пари, які не хочуть або не можуть оформити шлюб не мають змоги отримати такі ж права, що й одружені.
Зокрема й пари ЛГБТ+ військових.
Також ці пари не можуть ухвалити рішення щодо лікування партнера, а у разі його загибелі, не можуть розпоряджатися тілом, отримати спадок за пільговими умовами чи отримати соціальний захист з боку держави.
Метою проєкту є створення в Україні інституту реєстрованих партнерств, що буде доступний як для одностатевих, так і для різностатевих пар.
Ухвалення цього проєкту як Закону розв'яже проблему правового статусу, прав та обов‘язків партнерів і партнерок, правовий режим їхнього майна, питання спадкування, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення одного з них тощо, – йдеться у петиції.
Читайте також:
Права українців на часі: Раду закликають підтримати законопроєкт про реєстровані партнерства
Петиція про демобілізацію військових через 18 місяців служби зібрала необхідні голоси
В ОП закликали до інформаційної тиші навколо контрнаступу ЗСУ