Зеленський розгляне петицію про реєстровані партнерства в Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський розгляне петицію про реєстровані партнерства в Україні

Зеленський розгляне петицію про реєстровані партнерства в Україні
Джерело:  online.ua

Петиція про запровадження реєстрованих партнерств в Україні набрала понад 25 000 підписів. Тепер її має розглянути президент.

Джерело: Сайт Президента України

Зеленський відповість на петицію про реєстровані партнерства

На сайті президента петиція про реєстровані партнерства, зокрема й одностатеві, набрала необхідну кількість підписів. Тепер на неї має відповісти Володимир Зеленський.

До цього Міністерство оборони не підтримало законопроєкт, сказавши, що наразі не можна встановити кількість представників ЛГБТ у Збройних силах України.

Парламентський комітет молоді та спорту рекомендував ініціативу до ухвалення Верховною Радою у першому читанні.

Реєстровані партнерства в Україні

28 березня 2023 року на сайті Президента України з’явилася петиція, яка закликає підтримати запровадження одностатевих партнерств в Україні та законопроєкт № 9103 "Про інститут реєстрованих партнерств". Він впроваджуватиме партнерства для одностатевих та різностатевих пар.

У поясненні до петиції авторка вказала, що пари, які не хочуть або не можуть оформити шлюб не мають змоги отримати такі ж права, що й одружені.

Зокрема й пари ЛГБТ+ військових.

Також ці пари не можуть ухвалити рішення щодо лікування партнера, а у разі його загибелі, не можуть розпоряджатися тілом, отримати спадок за пільговими умовами чи отримати соціальний захист з боку держави.

Метою проєкту є створення в Україні інституту реєстрованих партнерств, що буде доступний як для одностатевих, так і для різностатевих пар.

Ухвалення цього проєкту як Закону розв'яже проблему правового статусу, прав та обов‘язків партнерів і партнерок, правовий режим їхнього майна, питання спадкування, соціального захисту, прав у разі смерті чи зникнення одного з них тощо, – йдеться у петиції.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

"Це катастрофа". Експерти проаналізували новий проєкт угоди про надра

Що не так з угодою про надра
Джерело:  Politico

Аналітики видання Politico дійшли висновку, що "гра з корисними копалинами", яку команда українського лідера Володимира Зеленського розпочала, щоб заручитися підтримкою Дональда Трампа, перетворилася на політичну катастрофу для України.

Головні тези:

  • Україна може навіть не отримати всіх обіцяних нею величезних ресурсів.
  • Трамп наразі не усвідомлює, як насправді будуть реалізовувати угоду та скільки часу це займе.

Що не так з угодою про надра

Журналісти звертають увагу на те, що офіційний Київ використав пропозицію про видобуток цінних металів, щоб підштовхнути Білий дім до продовження підтримки України на тлі її війни з Росією.

Однак головна проблема полягає в тому, що Трамп зацікавлений в Україні лише тоді, коли йдеться про вичавлювання з неї грошей, а не про допомогу в забезпеченні стабільного повоєнного миру.

Пропозиція про цінні метали була явним моментом безпеки для України. У неї є критично важливі ресурси, такі як титан, уран та інші. І якщо Росія отримає ці ресурси, це буде катастрофою для союзників Києва, — заявив один з інсайдерів.

За словами аналітиків, те, чого команда Трампа добивається від України у межах нового проєкту угоди, вже перетворилося на політичну катастрофу.

Україна може навіть не отримати всіх обіцяних нею величезних ресурсів. Ба більше, видобуток будь-яких копалин обійдеться в мільярди і може зайняти десятиліття — а це зовсім не ті терміни, які уявляв собі Трамп.

Наразі Україна не хоче провокувати черговий напад гніву у Трампа, тому публічно Київ не критикує цей документ.

Однак команда Зеленського все ж не полишає спроб обережно підправити запропоновану угоду, не викликаючи роздратування у президента США.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?