Зміни клімату: які популярні продукти ризикують зникнути через катастрофу
Категорія
Світ
Дата публікації

Зміни клімату: які популярні продукти ризикують зникнути через катастрофу

Зміни клімату: які популярні продукти ризикують зникнути через катастрофу
Джерело:  online.ua

Глобальні зміни клімату — це фактор, який може порушити усю сільськогосподарську систему світу. Через підвищення температури на планеті, зниження чи збільшення кількості опадів окремі продукти ризикують майже зникнути. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на National Geographic.

За даними журналу, у майбутні десятиріччя ринок звичних нам харчових продуктів може змінитися до невпізнавання. Окремі види їжі ризикують зникнути чи набути такої цінності, що зникнуть зі споживання простих людей.

1. Кава  — приблизно три чверті зерен здобувають під час вирощування на маленьких фермах. Підвищення температури та хвороби рослин драматично вплинуть на ціну.

2. Авокадо  — його дерева не полюбляють глобальне потепління. Ризики щодо цього фрукту стосуються ймовірного перенесення виробництва у більш відповідні для того умови у разі зміни клімату. Відповідним чином зміниться й ціна.

3. Креветки  — глобальні зміни клімату чимало впливають на океан та моря. Усі мешканці океану опиняться під ударом, що може зробити морепродукти менш апетитними й споживними.

4. Лосось  — він опинився під ризиком, бо експерти побачили загрозу для холодних водойм від нагріву планети. Різновид цієї риби можуть підтримати штучно — у промисловому аспекті. Тобто, його будуть більше вирощувати, ніж ловити як дичину.

5. Вино  — глобальна катастрофа торкнеться навіть алкоголю. Винні напої переживуть перехід у стан кліматичної кризи, однак виробникам доведеться попрацювати, щоб зберегти їх особливості — виноград не полюбляє таких змін.

6. Оливки  — можна спостерігати катастрофічні зміни на прикладі Італії. Через велику кількість дощів, вітер та холодний період їх виробництво у країні скоротилося удвічі. Італійський регіон у цьому — не єдиний.

7. Банани  — підвищення середньосвітової температури розширяє території, придатні для вирощування тропічних рослин. Утім, скористатися цією перевагою можна лише частково, оскільки водночас підвищилась активність грибків. Вони знищують плантації, як агресивна інфекція.

Як повідомляв ONLINE.UA, за підсумками березня в Україні подорожчала низка товарів. у Кабінеті міністрів назвали причини таких явищ. Деталі - за посиланням.

Категорія
Україна
Дата публікації

Сніг і похолодання — погода в Україні різко зміниться

Сніг

4 квітня в Україні очікується тепла погода, переважно без опадів, а з вихідних погодні умови почнуть погіршуватися — синоптики прогнозують заморозки та місцями значний сніг.

Головні тези:

  • У неділю, 4 квітня, на великій частині території України очікується похолодання та значний сніг.
  • 6-7 квітня в західних регіонах країни випадатимуть помірні опади у вигляді мокрого снігу та снігу.
  • З 8 по 10 квітня холодна погода охопить більшу частину країни, що може призвести до нічних заморозків.

Україну очікує похолодання і сніг: коли саме

4 квітня без опадів, лише на півдні країни місцями невеликий дощ; температура вночі 3-8° тепла, вдень 14-19°. У вихідні характер погоди почне змінюватись.

У суботу у південно-східній частині невеликий дощ, на решті території вночі без опадів, вдень помірні, на Закарпатті та Прикарпатті значні дощі. Температура вночі 3-8° тепла; вдень 12-17°, у північних, Вінницькій та Черкаській областях 9-14°, в західних областях 5-10°. Вітер західний, південно-західний, 5-10 м/с, у західних областях вдень пориви 15-20 м/с.

У Києві 5 квітня дощ, вночі +8°+6°, вдень до +13°, вітер західний, 5-10 м/с.

Погода 5 квітня

Від неділі в Україні очікується ускладнення погодних умов.

6-7 квітня в західних, Вінницькій, Житомирській, Київській та Чернігівській областях випадатимуть помірні, місцями значні опади у вигляді мокрого снігу та снігу (тимчасове утворення снігового покриву висотою 3-15 см), на дорогах ожеледиця; у західних областях посилення вітру до 15-20 м/с; зниження нічної температури до заморозків 0-6°, в Карпатах до мінус 10°.

Погода 6 квітня

У Києві в неділю прогнозують дощі, вночі +6°+4°, вдень до +6°C, вітер західний, 7-12 м/с.

7 квітня у столиці очікується сніг та зниження температури повітря вночі до -1°-3°, вдень до +1°+3°.

За прогнозом синоптиків, 8-10 квітня холодна з нічними заморозками погода пошириться на більшу частину території України.

Погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи енергетичних, будівельних, комунальних підприємств та порушення руху транспорту на дорогах, — попередили в Укргідрометцентрі.

Категорія
Світ
Дата публікації

Категорична вимога США. Рубіо звернувся до країн НАТО

Рубіо

Держсекретар США Марко Рубіо наполягає, що усі держави-союзниці мають взяти зобов’язання підняти оборонні витрати до 5% від ВВП. Про це він заявив на спільному брифінгу з генеральним секретарем НАТО перед початком зустрічі міністрів Альянсу у Брюсселі.

Головні тези:

  • Марко Рубіо вимагає від країн НАТО підняти оборонні витрати до 5% від ВВП, підкреслюючи необхідність посилення оборонної готовності.
  • США наголошують на реалістичності шляху досягнення вимог та відзначають загрози, які вимагають збільшення оборонних витрат.
  • Рубіо підкреслив необхідність реагування на російську агресію та потребу переозброєння для забезпечення безпеки.

Рубіо звернувся до країн НАТО з категоричною вимогою

Рубіо наголосив, що вважає держави-члени НАТО спроможними це зробити. Він також підкреслив, що не вважає достатніми виправдання про те, що певні держави не мають на це грошей у бюджеті.

Це — зібрання не просто партнерів та союзників, а дуже просунутих економік, багатих країн, які можуть зробити більше… Можу запевнити, у нас теж є національні потреби, але ми надаємо пріоритет обороні та розраховуємо що наші партнери зроблять те саме.

Марко Рубіо

Марко Рубіо

Держсекретар США

Марко Рубіо заявив, що ця вимога з боку США є категоричною.

Він також запевнив, що нові вимоги щодо оборонних витрат стосуються не лише європейських держав, а й самих США.

Ми хочемо поїхати звідси з розумінням, що є реалістичний шлях, що кожен з членів візьме зобов’язання і втілить його, щодо досягнення показника у 5% (від ВВП на оборону). І це включає також США, які мають підвищити свою частку (оборонних витрат), оскільки загрози дійсно настільки серйозні.

Він також нагадав про російську агресію, яка має, на його думку, стати достатнім сигналом для інших держав про потребу переозброєння.

Події останніх років нагадують, що посилення необхідне.

Рубіо використав цю нагоду для того, щоб наголосити, що його держава має намір лишатися в Альянсі.

Президент США чітко дав зрозуміти, що він підтримує НАТО, і ми плануємо лишатися в НАТО, — сказав він, додавши, що вважає "істерією" протилежну думку.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?