2 БПЛА поцiлили в об'єкт критичної інфраструктури на Дніпропетровщині — є руйнування
Категорія
Україна
Дата публікації

2 БПЛА поцiлили в об'єкт критичної інфраструктури на Дніпропетровщині — є руйнування

2 БПЛА поцiлили в об'єкт критичної інфраструктури на Дніпропетровщині — є  руйнування
Джерело:  online.ua

Під час нічної російської атаки дронами-камікадзе 17 березня було серйозно пошкоджено об'єкт критичної інфраструктури у Новомосковську на Дніпропетровщині.

Джерело: голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак

РФ атакувала Дніпропетровщину дронами

Мер Новомосковська Сергій Рєзнік ввечері повідомив про вибухи в місті.

Згодом він додав, що рятувальники працюють над усуненням наслідків атак.

Після цього у повітряному командуванні «Схід» повідомили, що РФ імовірно застосувала ударні безпілотники типу Shahed-131/136.

Їх пустили з південно-східного напрямку. Вони влучили по критичних об’єктах в Дніпропетровській області.

Три БПЛА вдалося знищити у Дніпровському районі.

Голова Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак уточнив, що йдеться про 2 БПЛА. Вони влучили в об'єкт критичної інфраструктури у Новомосковську.

Там серйозні руйнування. Працюють всі служби. Наслідки атаки уточнюються, - сказав він.

Російська атака безпілотниками 17 березня

Ввечері 17 березня у низці областей оголосили повітряну тривогу. Про роботу ППО повідомляли на Київщині та Житомирщині.

Станом на північ тривога поиширалася на західні області. У Львівській ОВА попередили про загрозу ударів БПЛА.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

США таємно підтримували розвиток індустрії дронів в Україні — як саме

Дрони
Джерело:  The New York Times

Адміністрація чинного президента США Джо Байдена розсекретила останню частину інформації про військову підтримку України. У даних йдеться про секретну підтримку військової індустрії безпілотників.

Головні тези:

  • Адміністрація президента США підтримувала українську військово-промислову індустрію безпілотників, інвестуючи у виробництво та розвиток нового покоління дронів.
  • Підтримка США у сфері дронів в Україні мала значний стратегічний вплив на хід війни з Росією, дозволяючи українцям ефективно захищати себе.
  • Україна також самостійно розвиває військову техніку, зокрема морські дрони та вітчизняні ракети, підвищуючи свій оборонний потенціал.
  • Безпілотники стають ключовим елементом сучасної військової стратегії, забезпечуючи ефективне управління та боротьбу в умовах загострених конфліктів.
  • Співпраця між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками дронів сприяє обміну досвідом та підвищенню оборонної потужності країни.

США секретно інвестували у виробництво українських дронів

За словами американських чиновників, вони зробили великі інвестиції, які допомогли Україні почати та розширити виробництво безпілотників у боротьбі з більш численною і краще оснащеною армією Росії.

Зокрема та підтримка, яка "залишалась в тіні", була направлена на допомогу Україні в розробці нового покоління безпілотників і революційних методів ведення воєн.Адже окрім технічної підтримки, США витратили значні кошти, зокрема 1,5 млрд дол, відправлених у вересні минулого року, на розвиток виробництва безпілотників.

Як заявив радник із національної безпеки США Джейк Салліван, ця підтримка справила "реальний стратегічний вплив" на перебіг війни.

Ми бачили, як дрони посідають дедалі більш центральне місце в боротьбі в Україні та посідатимуть центральне місце в усіх майбутніх боях.

Джейк Салліван

Джейк Салліван

Радник із національної безпеки США

США допомагали виробникам безпілотників у закупівлі запчастин. За словами людей, які знають про ці події, Штати направили в Україну співробітників розвідки для допомоги в розробці програми.

В інтерв'ю цього тижня директор ЦРУ Вільям Дж. Бернс побічно згадав про підтримку його відомством програми безпілотників в Україні.

Я думаю, що наша розвідувальна підтримка допомогла українцям захистити себе. Не тільки обмін розвідданими, а й підтримка деяких систем, які виявилися настільки ефективними.

Салліван зауважив, що робота над безпілотниками почалася після першого контрнаступу українців восени 2022 року, коли стали очевидні межі звичайних можливостей України. Робота також тривала і в 2023 році.

Однак, як пише видання, контрнаступ 2023 року став важким уроком для американців зокрема. Адже російські безпілотники атакували танки і бронемашини, надані Штатами і Європою, коли ті намагалися подолати мінні поля.

Після цього у Штатах швидко збільшили підтримку українських виробників безпілотників. Крім фінансової допомоги, адміністрація Байдена працювала над налагодженням зв'язків між американськими технологічними компаніями та українськими виробниками безпілотників.

Виробництво зброї в Україні

Під час повномасштабної війни Україна значно наростила виробництво зброї. Зокрема йдеться про морські дрони, а також про нові вітчизняні ракети.

У 2024 році стало відомо, що Україна розробила ракету-дрон "Паляниця".

В Україні також завершили випробування лінійки БпЛА з оптоволоконним зв’язком. Вони забезпечують захищене управління навіть в умовах активного використання противником засобів радіоелектронної боротьби.

Категорія
Україна
Дата публікації

Курська операція. Армія РФ використовує "смішну" технологію Другої світової

армія РФ
Джерело:  Forbes

Оглядач Forbes Девід Акс звернув увагу на те, що російські окупанти у Курській області почали використовувати давно забуту технологію Другої світової війни для форсування річок.

Головні тези:

  • Модифіковані десантні машини БТР-Д, які використовує армія РФ, залишаються вразливими для українського озброєння.
  • Українські війська активно атакують мости та прольоти в Курській області, блокуючи просування ворога.

Армія РФ вдається до старих методів ведення війни

Як нагадав експерт, у часи Другої світової війни деякі армії, зокрема британська, прикріплювали металеві прольоти до верхньої частини шасі танків і використовували отримані "смішні мости" для швидкої переправи через проломи.

Попри те, що з тих пір минуло 80 років, армія РФ не цурається використовувати “смішні” технології, щоб відбити власні території у Сил оборони України.

У Курській області на заході Росії російські повітряно-десантні війська розгортають модифіковані десантні машини БТР-Д у такий самий спосіб: навалюючи те, що схоже на дерев'яну підлогу, на 13-тонні гусеничні машини і скочуючи їх у річки. Занурюючись у грязьові русла річок, імпровізовані поверхні машин виконують функцію мостів, — розповідає Девід Акс.

Аналітик звертає увагу на те, що БТР-Д найбільш активні на західному краю Курського виступу.

Що важливо розуміти, для того, щоб солдати РФ могли атакувати бійців ЗСУ в селі Дар'їно і навколо нього, спочатку потрібно перетнути річку Снагость.

Як ця технологія виглядала у часи Другової світової війни (Фото: Imperial War Museum photo)

Чому технологія армії РФ не є ефективною

Як зазначає Девід Акс, у Курській області Сили оборони України регулярно атакують цивільні мости і будь-які звичайні або понтонні прольоти, які будують російські інженери.

Окрім того, воїни ЗСУ не забувають обстрілювати спеціально побудовані росіянами мостові транспортери.

Хоча БТР-Д так само вразливі для українських мін, ракет, артилерії та безпілотників, як і будь-яка бойова машина, проте вони швидкі і здатні розвивати швидкість на дорозі близько 40 миль на годину. Це робить їх менш уразливими, ніж постійні мости або повільні інженерні машини, пише аналітик.

Згідно з останніми даними, з листопада Сили оборони України підбили щонайменше два російських БТР-Д.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?