Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook Національної поліції України.
Відзначається, що водій був на Chevrolet Aveo. Підозри патрульних щодо того, що водій п'яний, підтвердили лікарі. Медики встановили, що рівень алкоголю в крові затриманого майже в десять разів перевищував норму.
Патрульні склали на водія протокол за водіння в стані сп'яніння і передали авто його товаришеві, переконавшись, що той тверезий і має посвідчення водія.
"Пізніше вже інший екіпаж зупинив той же Chevrolet на вулиці Чкалова за вимкнений покажчик повороту. Водієм виявився той самий чоловік, на якого двома годинами раніше склали протокол за ст. 130 КУпАП. На цей раз стан сп'яніння підтвердили за допомогою алкотестера. Згідно ст. 130 КУпАП на громадянина повторно склали протокол", - відзначають в поліції.
Перша віцепрем'єрка та міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила про позитивний новий крок зі Штатами щодо угоди про економічне партнерство та створення фонду інвестицій у відбудову України.
Головні тези:
Створення фонду інвестицій у відбудову України є одним із ключових аспектів угоди.
Угода підлягатиме ратифікації у Верховній Раді України.
Свириденко оголосила результати нового раунду переговорів
За словами міністерки, технічні команди України та США “дуже ґрунтовно” попрацювали разом над угодою.
Є суттєвий прогрес, юристи зробили правильні акценти у драфті угоди, дякую перемовникам в обох командах.
Юлія Свириденко
Перша віцепрем'єрка та міністерка економіки України
Окрім того, вона офіційно підтвердила, що Україна домовилася з командою президента США Дональда Трампа зафіксувати цей позитив у відповідному меморандумі про наміри.
Юлія Свириденко додала, що уже незабаром буде завершена формалізація угоди.
Що важливо розуміти, Київ та Вашингтон продовжать спільну роботу над конкретними пунктами в угоді.
За словами міністерки, багато вже пропрацьовано, і рівень угоди має бути достатньо високим.
Угода підлягатиме ратифікації у Верховній Раді України, надаватиме можливість інвестицій й розвитку в Україні, а також забезпечить умови для відчутного економічного зростання й України, і Сполучених Штатів, — додала Свириденко.
Федеральна торгова комісія США (ФТК) ініціювала судовий процес проти корпорації Meta за звинуваченням у створенні незаконної монополії в соціальних мережах, шляхом придбання Instagram і WhatsApp. Антимонопольне відомство США намагатиметься довести доцільність скасування цих угод.
Головні тези:
Федеральна торгова комісія США звинувачує Meta у створенні незаконної монополії в соціальних мережах після придбання Instagram та WhatsApp.
Meta відхрещується від звинувачень, називаючи справу абсурдною та шкідливою для розвитку технологій.
Судовий процес запланований на липень 2025 року, де Марк Цукерберг має пояснити свої дії, спрямовані на усунення конкурентів.
На Meta чекає суд: що сталося
Як стверджує Федеральна торгова комісія США, придбання цих компаній мали на меті усунути конкурентів, які могли б загрожувати статусу Facebook як основної платформи соціальних мереж. ФТК подала позов у 2020 році під час першого терміну президента Дональда Трампа.
Директорка Meta з юридичних питань Дженніфер Ньюстед назвала у своєму блозі цю справу слабкою і такою, що стримує інвестиції в технології.
Це абсурд, що ФТК намагається розвалити велику американську компанію в той самий час, коли адміністрація намагається врятувати китайський TikTok.
Meta регулярно звертається до Трампа з моменту його обрання, відмовившись від модерації контенту, яку республіканці вважають цензурою, і пожертвувавши 1 млн дол на інавгурацію Трампа. Генеральний директор Meta Марк Цукерберг також неодноразово відвідував Білий дім протягом останніх тижнів.
Передбачається, що Цукерберг виступить зі свідченнями на суді, де його допитають щодо електронних листів, у яких він пропонував купити Instagram, аби усунути можливого конкурента Facebook, а також висловлював занепокоєння, що WhatsApp із сервісу зашифрованих повідомлень може перетворитися на соціальну мережу.
У судових матеріалах Meta наполягає, що придбання Instagram у 2012 році та WhatsApp у 2014 році було вигідним для користувачів. Компанія також стверджує, що попередні висловлювання Цукерберга втратили актуальність, зважаючи на сучасну жорстку конкуренцію з боку TikTok (ByteDance), YouTube (Google) та месенджера iMessage від Apple.
Федеральна торгова комісія вважає, що Meta має монопольне становище на ринку платформ для спілкування з друзями та родиною. За її словами, основними конкурентами Meta у США є лише Snapchat і MeWe. Натомість сервіси на кшталт X (Twitter), TikTok, YouTube і Reddit, які орієнтовані на поширення контенту серед незнайомців на основі спільних інтересів, не розглядаються як прямі конкуренти Meta.
Судовий процес запланований на липень 2025 року. Якщо ФТК здобуде перемогу, на другому етапі розгляду їй доведеться довести, що примусове відчуження Meta таких активів, як Instagram або WhatsApp, справді допоможе відновити конкуренцію на ринку.