Акції російського "Газпрому" різко обвалилися — відома причина
Категорія
Економіка
Дата публікації

Акції російського "Газпрому" різко обвалилися — відома причина

газпром

Акції "Газпрому" обвалилися на Московській біржі у понеділок увечері після того, як стало відомо, що компанія не виплачуватиме дивіденди за підсумками роботи у 2023 році.

Акції російського "Газпрому" обвалилися після відмови платити дивіденди

Ввечері 20 травня на Московській біржі відбувся обвал акцій російського “Газпрому” після того, як стало відомо, що компанія не виплачуватиме дивіденди за підсумками роботи у 2023 році.

Зазначається, що котирування “Газпрому” просіли майже на 6% і падали до позначки у 145,03 рубля — найнижчої з жовтня 2023 року. На тлі рішення уряду РФ підготувати директиву про відмову від виплат, капіталізація “Газпрому” за годину скоротилася на майже $1,6 млрд.

Зауважується, що платити дивіденди “Газпрому” просто нічим. Компанія вперше за 25 років завершила минулий рік з чистим збитком, що став рекордним за три десятиліття історії. Після втрати європейського ринку експорт “Газпрому” відкотився на рівні 1985 року (69 млрд кубометрів). Не маючи можливості продавати газ, “Газпром” був змушений заморожувати свердловини і за два роки втратив чверть видобутку, обсяг якого торік став мінімальним в історії компанії.

Програвши газову війну з Європою, президент РФ Володимир Путін розраховував на підтримку Китаю, пропонуючи на додаток до трубопроводу “Сила Сибіру” побудувати другий — “Сила Сибіру-2” потужністю 50 млрд кубометрів.

Проте, домогтися схвалення від Пекіна Путіну не так і вдалося, попри запевнення у “стратегічному” партнерстві “без кордонів”. Зокрема державний візит російського президента до Китаю минулого тижня, виявився безсилим вплинути на ситуацію. Путін не отримав нового контракту, а Сі Цзіньпін жодного разу не згадав про російський газ в офіційних коментарях.

Доходи компанії "Газпром" значно скоротились

Доходи російської енергетичної компанії “Газпром”, значно скоротившись через втрату європейського ринку, продовжуватимуть падати принаймні до 2030 року.

Зауважимо, 2023 року російська компанія прокачала клієнтам близько 69 млрд кубометрів — мінімальний обсяг із 1985 року. Порівняно з 2022 роком (100,9 млрд кубометрів), який уже став гіршим для компанії РФ за всю її історію, обсяги прокачування газу скоротилися ще на третину.

Категорія
Події
Дата публікації

Росіяни скаржаться на атаку дронів по Ільському НПЗ — відео

пожежа
Джерело:  online.ua

У ніч проти понеділка, 17 лютого, дрони атакували нафтопереробний завод у Краснодарському краї.

Головні тези:

  • У ніч проти 17 лютого дрони атакували нафтопереробний завод у Краснодарському краї.
  • Внаслідок падіння уламків в селищі Ільському Сіверського району пошкоджено 12 будинків, постраждала місцева жителька.

Атака дронів на Ільський НПЗ: що відомо

Про атаку українських безпілотників на Краснодарський край повідомив губернатор регіону Веніамін Кондратьєв. За його словами, унаслідок падіння уламків у селищі Ільському Сіверського району, за попередньою інформацією, пошкоджено 12 будинків, постраждала місцева жителька.

Місцеві пабліки повідомляють з посиланням на місцевих жителів, що дрони атакували Ільський нафтопереробний завод.

Близько першої години ночі в небі було чути серію гучних вибухів. Попередньо, було збито кілька повітряних цілей, уламки одного з БпЛА упали неподалік від місцевого НПЗ, почалося займання. Зараз на місці працюють екстрені служби.

Міноборони РФ звітувало про нібито перехоплення і збиття 90 українських безпілотників. За даними відомства країни-агресорки, 38 дронів збито над Азовським морем, 24 у Краснодарському краї, 15 над тимчасово окупованим Кримом, сім над Чорним морем, по два в Курській і Ростовській областях, по одному — у Брянській і Бєлгородській.

Крім того, російські окупанти стверджують, що над Азовським морем нібито знищено керовану ракету «Нептун-МД».

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?