Аналітики NYT заявляють про загострення ситуації на Донбасі в очікуванні на допомогу від США
Категорія
Україна
Дата публікації

Аналітики NYT заявляють про загострення ситуації на Донбасі в очікуванні на допомогу від США

Артилерія ЗСУ
Джерело:  The New York Times

За інформацією журналістів видання The New York Times та західних аналітиків, протягом останнього тижня окупаційна армія РФ на сході України захопила близько 15 населених пунктів в умовах, коли українські військові продовжують чекати на надходження озброєнь та боєприпасів від США. 

Що відомо про ситуацію на сході України в умовах очікування допомоги від США

Журналісти видання та західні аналітики наводять заяви командувача ЗСУ Олександра Сирського, щодо погіршення ситуації на східному фронті.

На думку експертів, це відображає прагнення Кремля скористатись залишком часу, коли ЗСУ продовжують перебувати у скрутному становищі, для максимального просування.

Сирський каже, що найскладніша ситуація на даний момент склалася навколо сіл на захід від Авдіївки. 

Після захоплення окупаційною армією РФ Авдіївки українські військові відійшли на нові оборонні рубежі на кілька кілометрівна захід, однак кремлівські загарбники наразі вже захопили і цю лінію оборони.

У неділю Сирський повдіомив, що його війська відійшли з Бердичів і Семенівки на Донеччині — останніх двох сіл у цьому районі, які ще не перебували під повним російським контролем.

Голова неурядової дослідницької групи "Український центр безпеки і співробітництва" Сергій Кузан заявив, що українське командування мало зробити "вибір між поганою ситуацією і ще гіршою" і вирішило втратити території, а не військових.

Ситуація ще більше ускладнюється тим, що російським військам вдалося прорвати північну частину цієї оборонної лінії, скориставшись прогалиною в українських позиціях, і швидко зайти до села Очеретине.

Що відомо про ситуацію в районі Часового Яру

За словами аналітиків з Інституту вивчення війни (ISW), захоплення російськими окупантами Очеретиного поставили командування злочинної армії РФ перед вибором, продовжувати наступати на захід до Покровська, або просуватися на північ до Часового Яру.

За даними українських офіційних осіб, у наступі на Часів Яр — місто, яке розташовано на стратегічній висоті — беруть участь до 25 тис російських військових.

Захоплення цього населеного пунтку поставило б під пряму загрозу місто Костянтинівка, яке є основним пунктом постачання українських військ на більшій частині східного фронту.

Просування на північ від Очеретиного може також дозволити російським військам атакувати Костянтинівку з півдня. 

Військовий експерт Сергій Кузан зазначив, що просування російських окупантів "продовжуватиметься в найближчому майбутньому, залежно від того, як швидко і в якому обсязі надійде західна допомога".

Досі невідомо, чи встигне допомога надійти на поле бою достатньо швидко, щоб зупинити російське просування.

Категорія
Світ
Дата публікації

Фінляндія запропонувала Європі створити власну команду для переговорів щодо України

Фінляндія
Джерело:  France 24

Європа має створити власну команду для переговорів щодо України. Також потрібно призначити спеціального представника з питань України.

Головні тези:

  • Президент Фінляндії стверджує, що Європі потрібно створити власну команду для переговорів з Україною.
  • Необхідно призначити спеціального представника для координації зусиль Європи стосовно України.

Стубб зробив пропозицію Європі щодо України

Про це заявив президент Фінляндії Александр Стубб в інтерв'ю France 24.

Нам (європейцям) потрібні дві речі. Одним є переговорна група, як у американців, українців і росіян. Як вони мали це в Ер-Ріяді в Саудівській Аравії.

Александр Стубб

Александр Стубб

Президент Фінляндії

Президент Фінляндії також наголосив на важливості призначення спеціального посланця з питань України для координації зусиль Європи.

Ймовірно, врешті-решт нам знадобиться спеціальний посланник, який би відповідав і координував усе, тому що прямо зараз відбувається, хоча у нас дійсно хороше керівництво з боку Франції та Великої Британії, все ще виникає питання: "Добре, хто є європейським посланником? Кому я повинен дзвонити?".

Нагадаємо, 27 березня у Парижі відбувся саміт країн-союзниць України, які приєдналися до "коаліції охочих". Це об'єднання країн, які готові надати війська для миротворчого контингенту або іншу допомогу для забезпечення миру в Україні у разі припинення вогню.

На саміті зібралися представники понад 20 країн, зокрема країн ЄС, Британії, Канади, Норвегії і Туреччини. Також взяв участь президент України Володимир Зеленський.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?