Бадрак: Українське військо - це армія третього покоління, можливо, з елементами четвертого
Категорія
Події
Дата публікації

Бадрак: Українське військо - це армія третього покоління, можливо, з елементами четвертого

Бадрак: Українське військо - це армія третього покоління, можливо, з елементами четвертого
Джерело:  online.ua

Потенціал ЗСУ за три роки війни з Росією суттєво підріс, але поки що українське військо, згідно з прийнятою міжнародною системою оцінки рівня озброєння і ведення бойових дій, є армією третього покоління.

Таку заяву в ефірі програми "Руденко. ONLINE.UA" зробив директор Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.

Читайте також: Річниця бойових дій на Донбасі: в мережі з'явилося яскраве відео

"Сьогодні, на жаль, українське військо - це армія третього покоління. Можливо десь з "плюсом" і частково з елементами четвертого покоління (найвищий рівень - шостий - ред.). Питання ведення безконтактної війни вдень і вночі в будь-яку погоду є проблематичним питанням", - вважає Бадрак.

"Є й низка проблем, які могли б вирішуватись, але дуже повільно вирішуються. Наприклад, управління військами, тобто зв'язок, який ще називають нервами збройних сил. Це питання дуже повільно вирішується протягом трьох років і досі є під загрозою, тому що через інтереси конкретних чиновників, через вплив інших держав навіть узгоджене рішення щодо переоснащення армії новими системами зв'язку, можна сказати зависло або принаймні пригальмовано. І в цьому ми маємо ситуацію, яка загалом відображує системні проблеми, які існують в армії. Приймається рішення, а при цьому забезпечити його виконання важче, ніж його прийняти", - пояснив свою позицію експерт.

Бадрак зазначив, що в основному зміни на краще в українській армії порівняно з 2014 роком відбулись за рахунок появи бойового досвіду.

"Правда в тому, що армія змінилась. У 2014 році вона була фактично субстанцією, яку знищувала Російська Федерація. І не тільки РФ, але й власні корупціонери, які фактично крок за кроком нівечили українське військо. Ми досліджували причини падіння оборонного потенціалу України з 2004 по 2014 роки, і були шоковані тим, що деякі роди військ були фактично знищені - наприклад, інженерні війська, РХБ війська (радіаційного, хімічного, біологічного захисту - ред.), - заявив експерт.

"Що стосується 2017 року, то по-перше, це армія з бойовим досвідом, по-друге, вона почала переозброюватись. На жаль не так швидко та оперативно, як хотілось би, але цей процес іде. Тобто з одного боку потенціал армії зростає, і передусім він зростає за рахунок бойового досвіду та здатності найнижчої ланки реагувати на різні виклики, з іншого, система переозброєння у нас фактично ще не утворена. Потенціал приватних оборонних підприємств почав використовуватись, але ще не в тій мірі, в якій хотілось би", - резюмував Бадрак.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше стало відомо, що спеціалісти із газети Міністерства оборони США відмітили зростання навичок українських воїнів.

Категорія
Україна
Дата публікації

Кабмін розширив можливості для бронювання — що змінилося

Міністерство економіки України
Деталі нового рішення Кабміну

Український уряд офіційно розширив можливості бронювання військовозобов'язаних працівників для підприємств критичної інфраструктури та оборонного сектору. Нові правила націлені на забезпечення стабільної роботи ключових галузей економіки та оборони країни.

Головні тези:

  • Підтверджене бронювання буде відображатися у застосунку Резерв+. 
  • Якщо бронювання надано після оновлення статусу критично важливого підприємства, воно діятиме на період дії критичності - до 1 року.

Деталі нового рішення Кабміну

Відповідно до рішення уряду, квоту бронювання для підприємств, що забезпечують водопостачання, водовідведення, управління відходами та обслуговують критичну інфраструктуру, збільшено з 50% до 75%.

Окрім того, було скасовано вимоги до енергетичних компаній, які постраждали від війни, насамперед щодо середньомісячної зарплати не менше 20 тис. грн та відсутності податкової заборгованості.

До переліку підприємств, що можуть бронювати працівників, додали Агенцію оборонних закупівель (АОЗ) та Державного оператора тилу (ДОТ).

Подати заяву на бронювання працівників можна виключно через портал "Дія", — зазначають у Міністерстві економіки.

Що важливо розуміти, бронювання відображатиметься у застосунку "Резерв+" і діятиме до одного року.

Як уже згадувалося раніше, з 1 квітня продовжити бронювання своїх фахівців зможуть лише компанії, які вже оновили статус критичності відповідно до нових вимог.

Категорія
Світ
Дата публікації

Десятки олігархів втекли з Росії через дії Путіна

Путін
Джерело:  online.ua

Близько 24 російських бізнесменів у новому світовому рейтингу Forbes вказані як представники інших країн після того, як вони втекли з РФ. Олігархи виїхали після того, як диктатор Володимир Путін розпочав загарбницьку війну проти України.

Головні тези:

  • Паспорт РФ став перешкодою для ведення бізнесу на Заході. 
  • Щонайменше 6 мільярдерів офіційно відмовилися від російського громадянства.

Найбагатші люди тікають з Росії

Що важливо розуміти, сукупні статки бізнесменів, які уже встигли виїхати, сягають 110 млрд доларів.

Журналісти звертають увагу на те, що співзасновник "Альфа-Груп" Олексія Кузьмічова (7,5 млрд дол) тепер віднесли до Франції.

Окрім того, вказано, що колишній президент "Альфа-Банку" Петро Авен (4,7 млрд дол) став латвійським мільярдером, а засновниця "Інтеко" Олена Батуріна (1,3 млрд дол) фігурує як підприємиця з Великої Британії.

Найбільше "колишніх" російських мільярдерів тепер у Швейцарії: серед них Михайло Прохоров (10,7 млрд дол), Єгор Кульков (4,1 млрд дол), а також Володимир і Микола Фартушняки. Серед інших змін: Андрій Мельниченко (17,4 млрд дол) тепер представляє ОАЕ, Алішер Усманов (16,7 млрд дол) — Узбекистан, а Дмитро Риболовлєв (6,4 млрд дол) — Монако.

Одна з головних причин того, що наразі відбувається з російськими олігархами, це повномасштабне вторгнення РФ в Україну.

Ні для кого не секрет, що паспорт РФ став перешкодою для ведення бізнесу на Заході.

Згідно з останніми даними, 6 мільярдерів офіційно відмовилися від російського громадянства, серед них співзасновник Revolut Микола Сторонський і власник Freedom Тимур Турлов.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?