Потенціал ЗСУ за три роки війни з Росією суттєво підріс, але поки що українське військо, згідно з прийнятою міжнародною системою оцінки рівня озброєння і ведення бойових дій, є армією третього покоління.
Таку заяву в ефірі програми "Руденко. ONLINE.UA" зробив директор Центру дослідження армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.
Читайте також: Річниця бойових дій на Донбасі: в мережі з'явилося яскраве відео
"Сьогодні, на жаль, українське військо - це армія третього покоління. Можливо десь з "плюсом" і частково з елементами четвертого покоління (найвищий рівень - шостий - ред.). Питання ведення безконтактної війни вдень і вночі в будь-яку погоду є проблематичним питанням", - вважає Бадрак.
"Є й низка проблем, які могли б вирішуватись, але дуже повільно вирішуються. Наприклад, управління військами, тобто зв'язок, який ще називають нервами збройних сил. Це питання дуже повільно вирішується протягом трьох років і досі є під загрозою, тому що через інтереси конкретних чиновників, через вплив інших держав навіть узгоджене рішення щодо переоснащення армії новими системами зв'язку, можна сказати зависло або принаймні пригальмовано. І в цьому ми маємо ситуацію, яка загалом відображує системні проблеми, які існують в армії. Приймається рішення, а при цьому забезпечити його виконання важче, ніж його прийняти", - пояснив свою позицію експерт.
Бадрак зазначив, що в основному зміни на краще в українській армії порівняно з 2014 роком відбулись за рахунок появи бойового досвіду.
"Правда в тому, що армія змінилась. У 2014 році вона була фактично субстанцією, яку знищувала Російська Федерація. І не тільки РФ, але й власні корупціонери, які фактично крок за кроком нівечили українське військо. Ми досліджували причини падіння оборонного потенціалу України з 2004 по 2014 роки, і були шоковані тим, що деякі роди військ були фактично знищені - наприклад, інженерні війська, РХБ війська (радіаційного, хімічного, біологічного захисту - ред.), - заявив експерт.
"Що стосується 2017 року, то по-перше, це армія з бойовим досвідом, по-друге, вона почала переозброюватись. На жаль не так швидко та оперативно, як хотілось би, але цей процес іде. Тобто з одного боку потенціал армії зростає, і передусім він зростає за рахунок бойового досвіду та здатності найнижчої ланки реагувати на різні виклики, з іншого, система переозброєння у нас фактично ще не утворена. Потенціал приватних оборонних підприємств почав використовуватись, але ще не в тій мірі, в якій хотілось би", - резюмував Бадрак.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше стало відомо, що спеціалісти із газети Міністерства оборони США відмітили зростання навичок українських воїнів.