Банан і скотч. Інсталяція "Комедіант" виставлена на продаж за 1,5 млн дол
Категорія
Культура
Дата публікації

Банан і скотч. Інсталяція "Комедіант" виставлена на продаж за 1,5 млн дол

Інсталяція "Комедіант"
Джерело:  CNN

Аукціонний дім Sotheby's виставив на продаж одну з трьох робіт художника Мауріціо Каттелана “Комедіант”, яка представляє собою приклеєний скотчем до стіни банан. 

Головні тези:

  • Інсталяція "Комедіант" художника Мауріціо Каттелана виставлена на продаж аукціонним домом Sotheby's за 1,5 млн доларів.
  • Роботу складає приклеєний скотчем до стіни банан, проте ні скотч, ні банан не є оригінальними елементами інсталяції.
  • Художня галерея у Франції Perrotin опинилась у центрі уваги після виставки "Комедіант" на ярмарці Art Basel Miami Beach.
  • Інсталяція викликала обговорення та критику, а один із художників навіть "викрав" банан зі стіни та з'їв його як перформанс.
  • Інсталяцію "Комедіант" продали на аукціоні, але художника цікавить саме думка глядачів щодо цінності мистецтва.

Що відомо про інсталяцію з бананом вартістю від 1 млн доларів

За інфомацією журналістів видання, початкова вартість лоту становитиме від 1 до 1,5 млн доларів.

Зокрема, за ці гроши переможець аукціону отримає моток скотчу, банан, а також сертифікат справжності та офіційні інструкції щодо встановлення роботи.

При цьому представники аукціонного дому не приховують, що ні скотч, ні банан не є оригінальними частинами інсталяції, які використовував саме митець.

"Комедіант" — це концептуальний витвір мистецтва, і фактичні фізичні матеріали замінюються за кожної інсталяції, — пояснює представник Sotheby's.

Художню інсталяцію  "Комедіант" Мауріціо Каттелана хочуть продати за 1,5 млн доларів
Інсталяція "Комедіант"

Що відомо про скандальну популярність роботи "Комедіант"

Мауріціо Каттелан та художня галерея у Франції Perrotin опинились у центрі уваги світових ЗМІ після того, як робота “Комедіант” була виставлена на ярмарці Art Basel Miami Beach.

Тоді вартість роботи оцінювалась у мільйон доларів.

Оригінал був створений з використанням банана, купленого в продуктовому магазині Майамі, хоча галерея заявила, що його можна замінити згідно з інструкціями художника.

Ця робота викликала неоднозначну реакцію від інших відомих митців та критиків.

Зокрема, деякі фахівці заявили, що робота сягає корінням у багату традицію концептуальних робіт — висхідних до знаменитого пісуару Марселя Дюшана, які ставлять під сумнів цінність мистецтва.

При цьому художник-перформансист Девід Датуна на очах тисяч відвідувачів ярмарку зняв банан зі стіни, почистив його та з'їв.

Пізніше він заявив, що це був перформанс, а не акт вандалізму.

Зрештою інсталяцію зняли з виставки в Майамі, але всі три її версії продали.

Дві купили приватні колекціонери за 120 тис доларів, а третю купили за вищу суму, яка не розголошується. Пізніше її передали в дар музею Гуггенхайма у Нью-Йорку.

Sotheby's не розкрив особу продавця на листопадовому аукціоні, але повідомив, що нинішній власник роботи придбав її із колекції одного з первісних покупців.

Сам Каттелан описував "Комедіанта" як твір-коментар. В інтерв'ю Art Newspaper у 2021 році він сказав, що це «не жарт», назвавши вірусну інсталяцію «роздумом про те, що ми цінуємо».

Категорія
Культура
Дата публікації

Чому варто подивитися трилер "Аудитор 2" з Беном Аффлеком — відео

Аффлек
Джерело:  online.ua

Незабаром на великі екрани вийде довгоочікуваний трилер екшн-трилера "Аудитор 2" (The Accountant 2), головну роль в якому знову зіграв голлівудський актор Бен Аффлек.

Головні тези:

  • Фільм розповідає про Крістіан Вулфф, головним талантом якого є розв'язання складних проблем
  • Ключові переваги трилеру: динамічна сюжетна лінія та вражаючий акторський склад.

"Аудитор 2" з Беном Аффлеком — чи варто дивитися

У центрі сюжету — історія чоловіка на ім'я Крістіан Вулфф. Його головний талант полягає у розв'язання надскладних завдань.

Після того, як убивці його давнього знайомого залишають після себе дивний меседж — "знайди аудитора", Вулфф береться за розслідування.

Та згодом він розуміє, що в цьому випадку знадобляться більш радикальні методи.

Головним герой просить про допомогу у свого небезпечного брата Бракса, і разом із заступницею директора Міністерства фінансів США Мерібет Медіною вони розкривають зловісну змову.

Однак все стає дедалі складніше, адже Вулфф та його команда стають мішенями безжальної організації вбивць, готових на все, щоб приховати свої секрети.

Окрім Аффлека, до своїх ролей у другому фільмі повернулися Джон Бернтал ("Лють", "Аутсайдери", серіали "Ходячі мерці", "Каратель"), Синтія Аддай-Робінсон ("Аудитор", серіали "Стріла", "Володар перснів: Персні влади"), Дж. К. Сіммонс ("Ла Ла Ленд", "Людина-павук", "Кодове ім'я "Червоний") та інші.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?