Бойовики з танків і гранатометів обстрілюють сили АТО: серед бійців ЗСУ є поранені
Категорія
Події
Дата публікації

Бойовики з танків і гранатометів обстрілюють сили АТО: серед бійців ЗСУ є поранені

Бойовики з танків і гранатометів обстрілюють сили АТО: серед бійців ЗСУ є поранені
Джерело:  online.ua

За минулу добу, 13 квітня бойовики окупованого Донбасу здійснили 43 обстріли по позиціях українських захисників. Внаслідок ворожих обстрілів отримав поранення один боєць ЗСУ - його госпіталізували в медустанову.

Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу штабу АТО.

Читайте також: "ЛДНР" зникнуть за кілька днів: екс-ватажок бойовиків про подальшу долю Донбасу

На Донецькому напрямку терористи вели вогонь з 82-мм мінометів, гранатометів, БМП і кулеметів біля Опитного, Мар'їнки, Авдіївки, Водяного, Кам'янки, Талаківці, Павлопіля, Богданівки і шахти Бутівка. Там же проросійські бойовики провели ряд провокацій зі стрілецької та снайперської зброї по позиціях сил АТО.

На Луганському напрямку під вогонь потрапили українські захисники поблизу Троїцького, Зайцевого, Світлодарська та Кримського. У тих районах ворог застосовував 120-мм міномети, БМП, гранатомети і кулемети, заборонені Мінськими угодами.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що бойовики стягують важку техніку в окупований Луганськ.

Категорія
Політика
Дата публікації

Розчаровані Москвою. Що відомо про таємні переговори команди Трампа

Трамп
Джерело:  Reuters

Як вдалося дізнатися журналістам, протягом останніх днів члени адміністрації президента США Дональда Трампа активно скаржилися на те, що Вашингтон не зможе добитися підписання мирної угоду щодо України в найближчі кілька місяців. На цьому тлі Білий дім почав розробляти нові плани тиску на Москву та Київ.

Головні тези:

  • Початкові цілі досягнення перемир'я в Україні були визнані як нереалістичні.
  • Адміністрація Трампа визнала, що саме російський диктатор Путін перешкоджає намірам США щодо встановлення миру.

У Трампа обговорюють неможливість перемир'я найближчими місяцями

Згідно з даними журналістів, спочатку Трампа та його команда були налаштовані досягти повного припинення вогню в Україні до квітня або травня, а домовитися про тривалий мир у подальші місяці.

Після понад двох місяців у Білому домі вони врешті-решт дійшли висновку, що жодна з цих цілей не є реалістичною.

Адміністрація Трампа нарешті усвідомила ймовірність затяжної війни та важливість додаткової підтримки для військових операцій України з боку її західних союзників.

Високопосадовці США тижнями скаржилися в приватному порядку на те, як Київ веде переговори, і на те, що вони вважають опором угоді з Вашингтоном щодо корисних копалин і просуванню мирних переговорів. Але останніми днями, за словами джерел, чиновники все більше розчаровані Москвою, — пишуть журналісти.

У Білому домі нарешті визнали той факт, що саме російський диктатор Путін, а не український лідер Зеленський, — активно заважає США досягти тривалої мирної угоди.

Трамп тижнями заявляв, що довіряє російському правителю і вірить, що він відданий миру, але останніми днями Білий дім насторожено ставиться до намірів Путіна.

Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні запустили програму Ukraine2EU — важливі деталі

Що важливо знати про програму Ukraine2EU
Джерело:  online.ua

В Україні офіційно запустили програму Ukraine2EU, головна ціль котрої — підтримувати українські інституції в управлінні процесом вступу до Європейського союзу та реалізації необхідних реформ.

Головні тези:

  • Фінансування програми здійснюється ЄС, Данією, Литвою та Швецією.
  • Програма Ukraine2EU сприятиме стабільному прогресу у напрямку європейської інтеграції.

Що важливо знати про програму Ukraine2EU

1 квітня відбулася конференція "Вступ України в ЄС: вибір зроблено, питання часу", учасниками якої стали представники України, Євросоюзу, Литви та Данії.

Сама програма Ukraine2EU фінансується спільно ЄС, Данією та Литвою, а нещодавно до них приєдналася Швеція.

Вона розрахована на наступні 2 роки та буде реалізована Литовським центральним агентством управління проєктами (CPVA).

Очільник Кабінету міністрів України Денис Шмигаль офіційно привітав запуск програми. Він звернув увагу на те, що Україна та Європа завжди були разом.

І сьогодні наше завдання — підтвердити це, пройти треком інтеграції максимально швидко та успішно. Інструмент Ukraine2EU" дає нам в цьому нові можливості.

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

Прем'єр-міністр України

Фото: facebook.com/Ukraine2EUProgramme

З заявою з цього приводу також виступила Катарина Матернова — пані посол ЄС в Україні.

Вона нагадала про важливість стратегічної координації та підтримки інституцій на шляху України до членства в блоці.

Завдяки програмі Ukraine2EU ми зміцнюємо інституційну спроможність України та забезпечуємо стабільний прогрес у напрямку європейської інтеграції, — наголосила дипломатка.

Фото: facebook.com/Ukraine2EUProgramme

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?