Букерівська премія. Хто та чому став лавреатом у 2024 році
Категорія
Культура
Дата публікації

Букерівська премія. Хто та чому став лавреатом у 2024 році

Орбіта
Джерело:  online.ua

Відома британська письменниця Саманта Харві стала лавреаткою Букерівської премії за свій роман “Орбіта”.

Головні тези:

  • Роман Саманти Харві “Орбіта” детально описує лише один день на борту Міжнародної космічної станції.
  • “Орбіта” стала першою космічною прозою, відзначеною у історії Букерівської премії.
  • Книга змогла торкнутися сердець суддів та відрізняється глибоким резонансом.

Роман “Орбіта” та його головний меседж

Що важливо розуміти, у романі детально описується лише один день на борту Міжнародної космічної станції.

Саме там 6 астронавтів спостерігають за Землею, а також розмірковують про цінність життя та силу природи.

У такий незвичний спосіб Саманта Харві закликає своїх читачів захоплюватися нашою планетою, наголошуючи на крихкості та красі людського існування.

Окрім того, наголошується, що головні герої опиняються в полоні смутки та самотності, адже не можуть жити без своєї домівки.

Шість астронавтів спостерігають пишність Землі, долаючи скорботу, самотність і втому від місії. Компактне, але прекрасне, це любовне послання до нашої планети, — сказано в повідомленні.

Чому роман “Орбіта” є унікальним в історії премії

Головна особливість полягає в тому, що книга стала першою в жанрі космічної прози, відзначеної Букерівською премією.

Ба більше, вказано, що це найкоротший роман, який будь-коли потрапляв до списку переможців, — йдеться лише про 136 сторінок.

За словами очільника журі, британського письменника Едмунда де Ваала, книга справді змогла торкнутися сердець суддів, а також вона вирізняється глибоким резонансом.

Іноді ви зустрічаєте книгу і не можете зрозуміти, як відбулася ця чудова подія. Як судді, ми були сповнені рішучості знайти книгу, яка б нас зачепила, якою ми хотіли б поділитися, — наголосив Едмунд де Ваал.

Варто також зазначити, що цьогоріч до фіналу премії увійшли п'ять жінок та один чоловік, а Харві стала першою жінкою-переможницею з 2019 року.

Фото: facebook.com/TheBookerPrizes

Категорія
Україна
Дата публікації

Залужний розкрив правду про "секретну зброю" України у Вісбадені

Валерій Залужний
Залужний розповів про штаб у Вісбадені

Ексголовнокомандувач ЗСУ, посол України у Великій Британії Валерій Залужний вирішив розповісти подробиці створення військового штабу в німецькому Вісбадені у 2022 році, який став "секретною зброєю" у плануванні операцій та формуванні потреб для їх реалізації.

Головні тези:

  • Ідея логістичного оперативного штабу в Вісбадені була реалізована завдяки підтримці Великої Британії.
  • Цей майданчик став чудовим механізмом взаємодії України з її партнерами.

Залужний розповів про штаб у Вісбадені

Ексголовнокомандувач ЗСУ нагадав про те, що після 24 лютого 2022 року військова допомога від союзників Києва суттєво зросла.

Саме тоді Україна почала отримувати багато різноманітної зброї і техніки, а з цим — і нові виклики, пов’язані з її доставкою та ремонтом.

Саме тому у квітні 2022 року ми створили центр з координації постачання військової допомоги Україні. Він базувався у штаб-квартирі Європейського командування США у Штутгарті, Німеччина. Через деякий час цей штаб продовжив роботу у Вісбадені.

Валерій Залужний

Валерій Залужний

Ексголовнокомандувач ЗСУ, посол України у Великій Британії

Потім прийшло розуміння, що Україні та її союзникам потрібен спільний з партнерами оперативний штаб, який буде здійснювати оцінку потреб у зброї та техніці, виходячи з планування операцій.

Саме на цьому тлі вперше виникла ідея створити на базі логістичного оперативний штаб, який би аналізував сплановані операції ЗСУ і, відповідно до стандартів НАТО, формував під них потребу.

Цю ідею вдалося втілити в життя завдяки підтримці офіційного Лондона.

І Вісбаден отримав нове дихання. У цьому штабі планували операції, проводили воєнні ігри, формували потреби для ЗСУ та передавали їх до Вашингтона та європейських столиць, — наголосив Залужний.

За його словами, саме цей майданчик став чудовим механізмом взаємодії з союзниками Києва щодо майбутніх воєнних операцій та формування потреб під них.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?