Бунт в Еквадорі. МЗС дав поради подорожуючим українцям
Категорія
Світ
Дата публікації

Бунт в Еквадорі. МЗС дав поради подорожуючим українцям

МЗС України
Eквадор

Через бунт в Еквадорі МЗС України попросило українців утриматися від поїздок до цієї країни. Також дав рекомендації тим громадянам, які вже перебувають на території держави.

Що робити українцям, які опинилися в Еквадорі

У зв’язку із погіршенням безпекової ситуації в Республіці Еквадор МЗС України рекомендує українським громадянам утриматися від будь-яких поїздок до цієї країни до стабілізації безпекової ситуації.

Тим українцям, які вже перебувають на території Еквадору, у МЗС рекомендують:

  • уникати місць масового скупчення людей, не брати участі в демонстраціях;

  • неухильно дотримуватися заходів безпеки, виконувати законні вимоги правоохоронних органів, відстежувати повідомлення місцевих органів влади про подальший розвиток ситуації;

  • не залишати місця свого проживання без крайньої необхідності;

  • завжди мати при собі документи, які посвідчують особу.

У випадку потрапляння в надзвичайну ситуацію, виникнення загрози життю і здоров’ю, рекомендуємо громадянам України невідкладно звертатися до Посольства України в Республіці Перу за номером телефону: +51 993 458 779, адреса електронної пошти: consul_pe@mfa.gov.ua або на цілодобову "гарячу лінію" МЗС України: +38 044 238 1588, адреса електронної пошти: cons_or@mfa.gov.ua.

Що відомо про ситуацію в Еквадорі

Президент Еквадору Даніель Нобоа оголосив надзвичайний стан в країні. Причиною цьому була втеча з в'язниці одного з найвідоміших ватажків наркобанд країни Адольфо Масіаса.

Так, в Еквадорі обмежили роботу шкіл, заборонили громадські збори та вільне пересування. Винятки зробили лише медичним працівникам, державним службовцям, рятувальника, поліції та інших працівникам, які забезпечують життєдіяльність країни.

Лідер банди Los Choneros відбував 34-річний термін у в'язниці La Regional за торгівлю наркотиками та вбивство. Втеча сталася того ж дня, коли ватажка банди мали перевести до в'язниці суворого режиму в місті Гуаякіль.

Після цього озброєні люди в масках влаштували штурм студії місцевого телеканалу TC Television у місті Гуякіль. Ведучих взяли в заручники у прямому ефірі.

Як відомо, ув'язнені взяли в заручники понад сотню охоронців тюрем і погрожували вбити їх, якщо на територію в'язниць зайдуть військові.

Також зафіксовані захоплення заручників в інших містах. У Гуаякілі нападники захопили лікарні, хоч порядок вже відновили. Бандити захоплюють поліцейські дільниці, школи, університети та навіть метро. Людей беруть у заручники та викрадають.

Станом на ранок 10 січня ЗМІ повідомляють про 10 загиблих внаслідок бунтів наркобанд.

Категорія
Політика
Дата публікації

Вступ України в ЄС. Чого очікувати в 2025 році

ЄС

Протягом поточного року є шанс того, що офіційний Брюссель відкриє з Україною одразу два кластери в переговорах про членство в Європейському Союзі.

Головні тези:

  • Україна має шанс суттєво наблизитися до членства в ЄС.
  • Процес вступу передбачає важливі умови, зокрема одноголосне голосування за рішення в Раді країнами-членами.
  • Реформи в Україні мають бути стійкими.

2025 рік буде насиченим для України

З заявою з цього приводу виступила європейська комісарка з питань розширення Марта Кос.

Як зазначає політикиня, коли вона спілкувалася з українським лідером Володимиром Зеленським, він закликав відкрити всі глави переговорного процесу вже цьогоріч.

Коли я почула це вдруге, я сказала, що це не тільки про відкриття, а, переважно, про закриття. Україна добре проводить реформи, але вони мають бути стійкими реформами. Ми підтримуємо їх.Тому, говорячи про те, що можливо зробити з ними (Україною — ред.), буде можливо, що цього року ми відкриємо перший кластер основ і навіть тридцять перший — а це зовнішня політика.

Марта Кос

Марта Кос

Єврокомісарка з питань розширення

За її словами, вкрай важливим фактор буде успішна процедура в Раді.

Про що насправді йдеться

Марта Кос звертає увагу на те, що під "успішною процедурою в Раді" вона має на увазі одноголосне голосування країнами-членами за кожне необхідне в процесі переговорів рішення.

Ці одноголосні рішення мають бути ухвалені в Раді. Наприклад, тільки для України та Молдови відсьогодні нам потрібні три одностайні рішення, — наголосила єврокомісарка.

Марта Кос також зазначила, що незабаром офіційний Брюссель передасть до Ради скринінговий звіт — це перше одностайне рішення.

Згодом потрібно буде ухвалити контрольні показники.

Нам потрібне одностайне рішення знову, і потім нам потрібна думка комісії — і знову — одностайне рішення, — сказала вона.

Марта Кос вкотре нагадала, що процес вступу — це не тільки справа її роботи або роботи Єврокомісії, це також здебільшого те, що робитимуть держави-члени.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?