Це не патова ситуація. Зеленський відреагував на інтерв’ю Залужного
Категорія
Україна
Дата публікації

Це не патова ситуація. Зеленський відреагував на інтерв’ю Залужного

Володимир Зеленський

Президент Володимир Зеленський не вважає ситуацію на фронті патовою і заявляє, що Україна не буде вести переговори з РФ.

Зеленський про ситуацію на фронті

Президент України Володимир Зеленський висловився з приводу інтерв'ю головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного для Economist. Глава держави сказав, що не вважає ситуацію на фронті патовою.

Сьогодні люди втомлені, всі втомлюються, і є різні думки. Всі люди, незалежно від свого статусу. І це зрозуміло. Але це не патова ситуація, — заявив президент, коментуючи інтерв'ю Залужного.

Глава держави додав що РФ контролює небо.

У наступальних діях ми бережемо наших військових. Коли вони (росіяни — ред.) контролюють небо, ніхто не хоче кидати немов м'ясо своїх людей.

За словами Зеленського, щоб побороти це, Україні потрібні винищувачі F-16.

Президент нагадав, що торік усі вважали, що Україна в патовій ситуації. Але «декілька військових хитрощів» — і вдалося звільнити майже всю Харківщину та правобережжя Херсонщини, каже він.

Треба більше працювати з партнерами з ППО, розблокувати небо, дати можливість нашим бійцям провести наступальні дії, — резюмував Зеленський.

Президент також спростував інформацію про тиск на нього з боку партнерів з метою перейти до переговорів із Росією.

Усі знають моє ставлення, яке збігається зі ставленням українського суспільства. Ніхто не тисне на мене сьогодні. Все це було на початку війни і до війни. На сьогодні ніхто не тисне з лідерів ЄС, Сполучених Штатів...Щоб ми зараз сіли з Росією розмовляли і щось їй віддавали – не буде такого".

Що Залужний сказав в інтерв'ю

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний в інтерв'ю Economist за 1 листопада розповів про ситуацію, яка склалася на фронті через понад півтора року повномасштабної війни.

Він, зокрема, заявив, що російсько-українська війна переходить на етап «позиційної» зі статичними та виснажливими боями. Це дозволить РФ відновити свою військову міць. Щоб «вирватися з цієї пастки», Україні потрібна перевага в повітрі та на суші.

Також, на думку Залужного, необхідно розширити категорії громадян, які можуть бути призвані на навчання або мобілізацію. Тому слід зосередитися на сучасному командуванні й управлінні, щоб Україна могла ефективніше за РФ ухвалювати рішення на полі бою.

Категорія
Світ
Дата публікації

"Нам не подобається цей тон". У Данії поставили на місце команду Трампа

Ларс Льокке Расмуссен
Джерело:  online.ua

Глава Міністерства оборони Данії Ларс Льокке Расмуссен вимагає від президента США Дональда Трампа та членів його адміністрації змінити тональність заяв щодо Гренландії. На цьому тлі він запропонував спільно пошукати рішення для того, щоб зміцнити безпеку в Арктиці. 

Головні тези:

  • Ларс Льокке Расмуссен наголосив на важливості адекватного сприйняття критики, але зауважив, що є певна межа.
  • Міністр оборони Данії нагадав про угоду 1951 року, що надає США можливості для військової присутності на Гренландії.

Данія обурена риторикою Трампа та його команди

Заява міністра пролунала після візиту на Гренландію віцепрезидента США Джей Ді Венса.

Ларс Льокке Расмуссен наголосив, що він та влада Данії відкриті до критики й готові адекватно її сприймати, але є певна межа.

Маємо бути чесними: нам зовсім не подобається цей тон, з яким це висловлюється. Так не говорять з близькими союзниками. А я все ще вважаю, що США і Данія — близькі союзники, — додав міністр оборони.

За його словами, у Копенгагені розуміють прагнення США мати більшу військову присутність на Гренландії.

На цьому тлі Расмуссен нагадав, що угода від 1951 року надає широкі можливості для цього.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Трампу запропонували "ідеальний план" завершення війни РФ проти України

Трамп
Джерело:  The New York Times

Відомі американські економісти Гленн Хаббард і Кетрін Вольфрам запропонували президенту США Дональду Трампу власний план завершення загарбницької війни, яку Росія уже понад 11 років веде проти України. Вони також пояснили, як Штати можуть заробити у процесі його реалізації.

Головні тези:

  • Експерти вважають, що Трамп може позбавити Путіна фінансів для ведення війни проти України.
  • Ба більше, РФ фактично поверне гроші, які були використані США на допомогу Києву.

Як змусити Путіна закінчити війну

Американські економісти запропонували Трампу вводити санкції проти всіх, хто бере участь в продажу російських нафти та газу в будь-якій країні.

Щоб уникнути цього, країна-агресорка повинна була б сплачувати збори за кожну поставку — це стало б російським універсальним митом.

Все починалося б з низького рівня і зростало з кожним тижнем, що минає без мирної угоди, — наголошують Гленн Хаббард і Кетрін Вольфрам.

За їхніми словами, якщо Росія не захоче платити, то вторинні санкції вдарять по всіх учасниках транзакції, зокрема власниках нафтових танкерів, страховиках та покупцях.

Економісти звертають увагу на те, що описана схема забезпечила б США гроші, на відміну від угоди про українські корисні копалини — йдеться про близько 120 мільйонів доларів щодня.

Мета полягає в тому, щоб російська нафта продовжувала надходити на світові ринки, але щоб менше грошей надходило до Кремля. Цей план підірве здатність Росії продовжувати вести війну, а також поповнить державну скарбницю США, — наголошують експерти.

Гленн Хаббард і Кетрін Вольфрам вважають, що їхній план змусить диктатора Путіна врешті-решт сісти за стіл переговорів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?