Чи будуть посилювати карантин - довгоочікувана заява Кабміну
Категорія
Україна
Дата публікації

Чи будуть посилювати карантин - довгоочікувана заява Кабміну

Чи будуть посилювати карантин - довгоочікувана заява Кабміну
Джерело:  online.ua

11 червня стало відомо про те, що в Україні рекордно збільшилася кількість нових випадків захворювання на коронавірус. Варто звернути увагу на те, що такого антирекорду не було з початку пандемії. Міністерство охорони здоров'я зразу ж попередило українських громадян, що через їх безвідповідальність в країні можуть знову посилити карантин. Так, очільник МОЗ Маским Степанов нагадав українцям, що загроза COVID-19 зберігається, і вони повинні дотримуватися рекомендацій, заради свого здоров’я і життя. Цього ж дня з довгоочікуваною заявою про можливе посилення карантину виступив глава уряду Денис Шмигаль. За його словами, якщо в 10 та більше областях відбудеться ситуація, яка призведе до гіперболічного зростання захворюваності, то це буде приводом посилити карантинні заходи в нашій країні. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу Кабміну.

"Від цього ніхто не застрахований і ми бачимо, що в низці держав є повторні хвилі захворювань. Ми звичайно будемо стежити, щоб не допустити такого гіперболічного зростання", – наголосив очільник Кабінету міністрів.

Окрім того, він підкреслив, що величезна доля відповідальності лежить на українському суспільстві. Денис Шмигаль також додав, що його команда активно співпрацює з тими регіонами, де відбувається погіршення ситуації.

"Це відносне погіршення, ми кожного дня бачимо певні коливання. Сьогодні дійсно велика кількість. Але ми знаємо, як цим управляти. Ми співпрацюємо з областями, обласним керівництвом, з міськими головами", – підкреслив Денис Шмигаль.

Варто звернути увагу на те, що 11 червня в Україні зафіксований антирекорд за кількістю тих, хто захворів на COVID-19 – 689 людей.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що епідеміологи із Штатів під керівництвом доцента Пенсільванського університету Пола Пленета у ході тривалих досліджень дійшли неочікуваного висновку — вони розповіли про те, що під час пандемії по світу поширюється аж шість різновидів коронавірусу нового типу. 

Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ ліквідували 79 окупантів РФ на Покровському напрямку протягом доби

Генштаб ЗСУ
ЗСУ

Найгарячішим на фронті залишається Покровський напрямок. Тут 2 квітня відбулося 69 штурмових і наступальних дій.

Головні тези:

  • У звіті Генерального штабу ЗСУ було заявлено про ліквідацію 79 російських окупантів на Покровському напрямку.
  • За добу відбулося 191 бойове зіткнення, з них 69 на Покровському напрямку.
  • Під час бойових дій на Покровському напрямку було знищено автомобільну техніку, антени БпЛА, пункти управління БпЛА, засіб РЕБ, засоби супутникового зв’язку та інше.

ЗСУ знешкодили майже 130 окупантів на Покровському напрямку

Оперативна інформація станом на 22.00 02.04.2025 щодо російського вторгнення надана Генеральним штабом ЗСУ,

Сили оборони спрямовують зусилля на зрив виконання російськими загарбниками планів наступу та виснаження їхнього бойового потенціалу. З початку доби відбулося 191 бойове зіткнення.

На Покровському напрямку впродовж дня ворог здійснив 69 штурмових і наступальних дій.

Найбільша активність російських окупантів в районах населених пунктів Пантелеймонівка, Суха Балка, Шевченко, Водяне Друге, Єлизаветівка, Промінь, Зелене, Новий Труд, Котлине, Удачне, Котлярівка, Успенівка та Андріївка. Бої не вщухають до цього часу у 12 локаціях.

За попередніми підрахунками, сьогодні наші воїни ліквідували 79 та поранили 49 окупантів на даному напрямку.

Також знищено:

  • одиницю автомобільної техніки,

  • чотири антени БпЛА,

  • три пункти управління БпЛА,

  • один засіб РЕБ,

  • два засоби супутникового зв’язку.

Суттєво пошкоджено автомобіль, три гармати та танк противника.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Яка небезпека підстерігає на Марсі астронавтів — висновки науковців

Марс
Джерело:  The Guardian

Майбутні місії на Червону планету можуть бути вкрай небезпечними для астронавтів. Через наявність у марсіанському пилі токсичних частинок вони потребуватимуть спеціального захисного спорядження.

Головні тези:

  • Марсіанський пил містить токсичні частинки, які можуть проникати в легені та кров астронавтів, що спричиняє ризик розвитку хронічних захворювань.
  • Наявність кремнезему, гіпсу, перхлоратів та інших небезпечних речовин у пилу створює загрозу для здоров'я членів місії на Марс.
  • Астронавти на Червоній планеті вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення, а додатковий вплив токсичного пилу може погіршити цю ситуацію.

Марсіанський пил має токсичні властивості

Про це свідчать результати дослідження, опублікованого в журналі GeoHealth.

Під час місій "Аполлон" на Місяць астронавти мали проблеми, спричинені місячним пилом — він прилипав до скафандрів і потрапляв у кабіну посадкового модуля.

Згодом пил провокував кашель, подразнення очей і горла. Дослідження показали, що тривалий вплив таких частинок може спричиняти хронічні захворювання.

Хоча марсіанський пил не такий гострий та абразивний, як місячний, він має схожу властивість прилипати до всього. Дрібні частинки, що становлять близько 4% товщини людської волосини, можуть проникати глибоко в легені та потрапляти в кров.

Крім того, марсіанський пил містить токсичні речовини, зокрема кремнезем, гіпс, перхлорати та нанофазні оксиди заліза, які можуть бути небезпечними для здоров’я членів потенційної місії.

Найбільшу загрозу становить ризик для легень астронавтів. Оскільки пил дуже дрібний, очікується, що він залишатиметься в легенях астронавтів, а частина з нього потраплятиме в кровообіг, — пояснив співавтор дослідження Джастін Ванг, студент-медик Школи медицини Кека при Університеті Південної Каліфорнії (USC) у коментарі CNN.

За його словами, астронавти вже мають підвищений ризик розвитку легеневого фіброзу через радіаційне опромінення під час космічних польотів, а такі небезпечні речовини, як кремнезем і оксиди заліза, можуть спричинити хвороби легень, які лише посилять цей ризик.

Крім того, Ванг наголосив на небезпеці перхлоратів — хімічних сполук, які були виявлені в марсіанському ґрунті у токсичних концентраціях. Вони можуть викликати порушення роботи щитоподібної залози та апластичну анемію — захворювання, при якому організм припиняє виробляти достатню кількість клітин крові.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?