Чотири країни ЄС наполягають на санкціях проти атомної енергетики РФ
Категорія
Світ
Дата публікації

Чотири країни ЄС наполягають на санкціях проти атомної енергетики РФ

Чотири країни ЄС наполягають на санкціях проти атомної енергетики РФ
Джерело:  online.ua

Представники Польщі та країн Балтії висунули ідею включити до 11-го пакету санкцій проти Росії сферу атомної енергетики.

Джерело: RMF FM

Чотири країни ЄС наполягають на санкціях проти атомної енергетики РФ

Запропонований документ містить декілька заходів, що включають індивідуальні санкції для членів правління "Росатому", заборона на укладання нових контрактів з компанією, заборона інвестування в російський ядерний сектор та заборона на імпорт російського збагаченого урану.
Представники чотирьох країн, які раніше закликали до санкцій проти Росатому, зараз пропонують низку винятків та перехідних періодів, намагаючись переконати інші країни підтримати свою ініціативу.

Згідно з пропозицією, припинення "угод, контрактів та інших угод" з "Росатомом" здійснюватиметься поступово, але не більше двох років.
Крім того, Угорщині буде надано дев'ятирічний перехідний період для завершення будівництва атомної електростанції "Пакш" із використанням російських технологій.

Що відомо про співпрацю ЄС з РФ в ядерній сфері

Автори документа стверджують, що незважаючи на відмову деяких країн від співпраці з Росією в ядерній сфері, загалом країни Європейського Союзу продовжують підтримувати таку співпрацю. Вони наводять приклади Чехії та Фінляндії, які відмовилися від деяких проектів із Росатомом.
Проте, як зазначають деякі польські журналісти, отримати одностайну згоду всіх країн Європейського Союзу на такі санкції може бути дуже важко.

Угорщина і Франція, а також Болгарія, які сильно залежать від російських технологій або, як і Франція, не хочуть відмовлятися від співпраці в цій галузі, вже неодноразово висловлювали свою незгоду.

Крім того, у Брюсселі вважають, що 11-й пакет санкцій спрямований на запобігання обходу вже запроваджених обмежень, а не на нові сфери російської економіки.

Читайте також:

Категорія
Події
Дата публікації

У Росії скаржаться на атаку десятків безпілотників — відео

“Бавовна” у Росії 5 квітня - що відомо
Джерело:  online.ua

Вранці 5 квітня у Міноборони РФ почали стверджувати, що над територією країни-агресорки їхня ППО нібито збила 49 "українських" безпілотних літальних апаратів.

Головні тези:

  • Була здійснена атака на промислове підприємство в Самарській області.
  • Головною ціллю був завод з виробництва вибухових речовин, який є ключовим виробником у Росії та СНД.

“Бавовна” у Росії 5 квітня — що відомо

Міноборони РФ стверджує, що протягом минулої ночі черговими засобами ППО знищено та перехоплено 49 українських безпілотних літальних апаратів літакового типу:

▪️ 16 — над територією Воронезької області,

▪️ 14 — над територією Білгородської області,

▪️ шість БПЛА — над територією Курської області,

▪️ шість БПЛА — над територією Самарської області,

▪️ три БПЛА перехоплені над територією Республіки Мордовія,

▪️ один БПЛА — над територією Брянської області,

▪️ один БПЛА — над територією Липецької області,

▪️ один БПЛА — над територією Орловської області,

▪️ один БПЛА — над територією Пензенської області.

Вказано, що в Саранську невідомі дрони уразили завод «Оптіковолоконниє сістєми».

Що важливо розуміти, він є єдиними у Росії, який виготовляє оптичне волокно.

Окрім того, вказано, що вночі 5 квітня нібито ударні дрони українських воїнів атакували промислове підприємство в Самарській області, почалася пожежа.

Про це заявив ставленик Кремля в регіоні В'ячеслав Федоришев.

За попередніми даними, головною ціллю був завод із виробництва вибухових речовин "Промсинтез" у Чапаєвську, який ЗСУ минулого разу атакували 22 березня.

Що важливо розуміти, саме "Промсинтез" є одним з основних виробників промислових вибухових речовин у Росії та СНД.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?