Чутки про таємні переговори стосовно України — з'явилася реакція США
Категорія
Політика
Дата публікації

Чутки про таємні переговори стосовно України — з'явилася реакція США

Держдеп США
Держдеп США

Державник департамент США заперечує інформацію про те, що американська та європейська сторони обговорюють з Україною можливі “мирні перемовини” з Москвою.

Вашингтон спростував черговий фейк на тлі російсько-української війни

Представник Державного департаменту США Ведант Патель вкотре звернув увагу на те, що рішення про будь-які перемовини з офіційною Москвою повинна ухвалювати винятково українська владає

Як ми раніше неодноразово й казали, нічого не повинно відбуватись про Україну без України. Нам не відомо про будь-які розмови з Україною про переговори за межами "формули миру", щодо якої вже відбулась низка зустрічей, – наголосив представник Держдепу.

Патель також офіційно підтвердив, що команда російського диктатора Володимира Путіна не проявляє жодної зацікавленості в завершенні цієї війни шляхом переговорів.

І ми віддані зобов’язанню підтримувати наших українських партнерів, – нагадав американський дипломат.

Звідки взялися чутки про таємні переговори щодо завершення війни

Як уже згадувалося раніше, нещодавно телеканал NBC News поширив інформацію про те, що посадовці з США та ЄС почали обговорювати з Україною можливість проведення мирних переговорів з РФ.

Окрім того, наголошувалося, що під час цих обговорень йшлося про те, від чого Україні, можливо, доведеться відмовитися, щоб досягти домовленостей.

Дипломатичні джерела у ЄС раніше назвали цю інформацію неправдивою.

Цю інформацію також заперечив український лідер Володимир Зеленський.

На сьогодні ніхто з лідерів Євросоюзу та Сполучених Штатів не тисне на мене (для проведення переговорів з Росією)… Щоб ми зараз сіли говорити з Росією, розмовляли і щось їй віддавали – такого не буде, - заявив глава держави.

Категорія
Світ
Дата публікації

"Нам не подобається цей тон". У Данії поставили на місце команду Трампа

Ларс Льокке Расмуссен
Джерело:  online.ua

Глава Міністерства оборони Данії Ларс Льокке Расмуссен вимагає від президента США Дональда Трампа та членів його адміністрації змінити тональність заяв щодо Гренландії. На цьому тлі він запропонував спільно пошукати рішення для того, щоб зміцнити безпеку в Арктиці. 

Головні тези:

  • Ларс Льокке Расмуссен наголосив на важливості адекватного сприйняття критики, але зауважив, що є певна межа.
  • Міністр оборони Данії нагадав про угоду 1951 року, що надає США можливості для військової присутності на Гренландії.

Данія обурена риторикою Трампа та його команди

Заява міністра пролунала після візиту на Гренландію віцепрезидента США Джей Ді Венса.

Ларс Льокке Расмуссен наголосив, що він та влада Данії відкриті до критики й готові адекватно її сприймати, але є певна межа.

Маємо бути чесними: нам зовсім не подобається цей тон, з яким це висловлюється. Так не говорять з близькими союзниками. А я все ще вважаю, що США і Данія — близькі союзники, — додав міністр оборони.

За його словами, у Копенгагені розуміють прагнення США мати більшу військову присутність на Гренландії.

На цьому тлі Расмуссен нагадав, що угода від 1951 року надає широкі можливості для цього.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Шольц дав чітку обіцянку щодо санкцій проти Росії

Шольц
Джерело:  DW

Чинний німецький лідер Олаф Шольц відкинув ймовірність будь-якого послаблення санкцій проти Росії, поки вона веде загарбницьку війну проти України.

Головні тези:

  • Канцлер вказав на важливість збереження єдиної позиції щодо санкцій між Брюсселем та Вашингтоном.
  • Санкції є важливим інструментом для стримування Росії, тому їх не можна скасовувати.

Санкції проти Росії мають бути збережені

За словами чинного канцлера ФРН, немає жодного сенсу скасовувати санкції, доки не буде досягнуто справедливого миру.

Його обіцянка пролунала 27 березня за підсумками закінчення саміту "Коаліції охочих" у Парижі.

Наразі будь-яке послаблення санкцій було б серйозною помилкою, оскільки до миру ще далеко… Очевидно, що Росія насправді не зацікавлена ​​у встановленні миру.

Олаф Шольц

Олаф Шольц

Канцлер ФРН

Німецький лідер також наголосив, що у питанні санкційної політики офіційні Брюссель та Вашингтон "повинні займати чітку спільну позицію", як це було досі.

За його словами, Європа та США мають разом дати зрозуміти Росії, що "ми можемо й надалі використовувати можливість підтримувати Україну".

Нагадаємо, нещодавно глава Мінфіну США Скотт Бессент почав стверджувати, що його країна без вагань посилить санкції проти Росії, якщо це буде потрібно для завершення війни проти України.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?