Данілов озвучив попередження українцям на тлі чуток про смерть Путіна
Категорія
Політика
Дата публікації

Данілов озвучив попередження українцям на тлі чуток про смерть Путіна

Олексій Данілов
Джерело:  Фокус

На переконання секретаря РНБО Олексія Данілова, навіть смерті російського диктатора Володимира Путіна буде недостатньо для кардинальних змін в країні-агресорці.

Чому смерть Путіна не врятує українців від Росії

Як зазначає Олексій Данілов, ні для кого не секрет, що кожна людина рано чи пізно відправляється на той світ.

Звичайно, російський диктатор не винятком з цього правила.

Щодо його (Путіна - ред.) стану здоров'я, ця людина була нездорова на голову, коли приймала рішення нападати на країну, про яку вони розповідали, що ми брати, сестри. Це треба бути божевільним, щоб у такий спосіб розв'язувати питання. Тому щодо стану його здоров'я — він ніколи не був здоровим, — зазначи секретар РНБО.

Він також переконаний у тому, що смерть очільника Кремля — це питання часу.

Однак, як попереджає Олексій Данілов, українцям не варто втішати себе думкою про те, що вона щось глобально може змінити у російсько-українських відносинах.

Але якщо хтось вважає, що при цьому (зі смертю Путіна - ред.) все закінчиться, ми так не вважаємо. Територія, яка є сучасною Росією, просочена нелюдяністю. Їм з дитинства розповідають, що треба усіх у світі ненавидіти. І якщо все погано всередині країни, обов'язково хтось має відповідати за це, — пояснив логіку росіян секретар РНБО.

Данілов нагадав про ставлення росіян до грузинів

Як приклад він навів про вторгнення армії РФ у Грузію у 2008 році.

Що важливо розуміти, тоді орієнтовно 80-85% росіян негативно ставилися до грузинів.

Досі важко сказати, що саме були причиною такої лютої ненависті, щоб навіть розпочати війну.

Що грузини зробили поганого росіянам, що вони їх так зненавиділи? Щодо України, вони нас так само ненавидять і вважають, що ми маємо зникнути з мапи світу. Ми маємо це зрозуміти. І якщо хтось вважає, що після смерті Путіна щось зміниться, то це не так. Треба роки, щоб змінилося. Насамперед вони мають почати любити людей, - висловив свою думку з цього приводу Олексій Данілов.

На його думку, попри це, історичний процес фрагментації Росії буде лише посилюватися.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Критична маса. Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

Земля
Джерело:  DW

За підрахунками науковців, на орбіті Землі розташовано понад 130 мільйонів уламків космічного сміття, які становить критичну загрозу для пристроїв, що працюють у космосі.

Головні тези:

  • Понад 130 мільйонів уламків космічного сміття на орбіті Землі становлять критичну загрозу для супутників та пристроїв у космосі.
  • Зіткнення супутників з космічним сміттям може призвести до руйнування та порушення роботи важливих служб, таких як GPS та моніторинг стихійних лих.
  • Збільшення комерційних космічних запусків спричиняє зростання кількості космічного сміття на орбіті Землі.

Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам

У Європейському космічному агентстві (ESA) опублікували щорічний звіт щодо стану космічного довкілля.

В ESA підрахували, що щороку один супутник зазнає руйнування через зіткнення з космічним сміттям. Фахівці організації попереджають, що такі випадки можуть серйозно порушити роботу життєво важливих служб, як-от GPS і моніторингу стихійних лих.

Хоча щодня щонайменше три неушкоджені супутники або корпуси ракет повертаються в атмосферу Землі, фахівці заявляють про збільшення кількості сміття навколо планети. Наявна ситуація погіршується, зокрема через збільшення комерційних космічних запусків.

Ми залежимо від супутників як джерела інформації для нашого повсякденного життя: від навігації до телекомунікацій і послуг, до спостереження за Землею, зокрема у сфері безпеки та оборони, — сказав генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер.

Через засилля космічного сміття супутники на орбіті Землі вимушені здійснювати регулярні маневри, аби уникнути зіткнень з уламками. На ці кроки доводиться йти навіть за найменшої загрози, адже дрібні шматочки сміття з діаметром у міліметр можуть серйозно пошкодити пристрої навколо нашої планети.

При цьому уламок розміром один сантиметр має силу, яку можна порівняти з енергією ручної гранати, пояснив провідний інженер відділу чистого космосу ESA Тіаго Соарес.

Наразі на орбіті Землі перебуває щонайменше мільйон великих уламків, кожне зіткнення з якими може призвести до феномена ланцюгової реакції — ефекту Кесслера.

Під час щорічної конференції щодо космічного сміття ESA закликало до швидких дій, аби очистити простір космосу навколо Землі, де кількість уламків "швидко зростає".

Деякі з орбіт стають переповненими дедалі більшою кількістю смертоносних, швидко рухомих уламків колишніх супутників і ракет, які загрожують нашому майбутньому в космосі.

У ESA прогнозують, що кількість зіткнень космічних пристроїв зі сміттям може збільшитися в майбутньому.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?