Де люди житимуть на Марсі: SpaceX показала місця майбутніх колоній
Категорія
Україна
Дата публікації

Де люди житимуть на Марсі: SpaceX показала місця майбутніх колоній

Де люди житимуть на Марсі: SpaceX показала місця майбутніх колоній
Джерело:  CNET

Компанія Ілона Маска SpaceX продовжує підготовку до експедиції на Марс. Днями вона отримала відповідь на запит до NASA з приводу фотографій ландшафту поверхні Червоної планети. Завдяки їхньому аналізу компанія Маска планує обрати найбільш зручне місце для приземлення космічного корабля Starship.

Як повідомляє ONLINE.UA з посиланням на CNET, ознайомитися з потенційним місце посадки ракети на Марс зараз можуть всі бажаючі.

За попередніми даними, для космічного корабля SpaceX Starship ідеальним місцем для посадки стане марсіанська рівнина Аркадія. Однак цей варіант не остаточний. У базі даних камери Mars Reconnaissance Orbiter HiRise є ціла низка зображень, позначених як можливе місце приземлення для експедиції SpaceX. Однією з головних вимог до ландшафту є рівнинна місцевість і відсутність каменів.

Поки що про місію на Марс відомо небагато. Вже кілька років аерокосмічна компанія Ілона Маска працює над розробкою надпотужного космічного корабля нового покоління Starship. Його прототип під назвою Starhopper недавно пройшов один із заключних етапів випробувань, тому глава SpaceX впевнений, що у найближчі роки пілотований політ на Марс все ж таки відбудеться.

За останніми даними, перша експедиція на Марс запланована на 2024 рік. Спеціалісти NASA вже визначили 47 можливих місць, поблизу яких можуть бути побудовані перші колонії.

Нагадаємо, що кілька тижнів тому Ілон Маск розповів спосіб, як зробити планету Марс придатною для життя.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Німеччині б'ють на сполох через загрозу втручання РФ у вибори

Німеччина
Джерело:  Reuters

21 лютого міністерство внутрішніх справ Німеччини попередило про загрозу проведення російської дезінформаційної операції, що може вплинути на виборчу кампанію в країні.

Головні тези:

  • Міністерство внутрішніх справ Німеччини попереджує про загрозу проведення російської дезінформаційної операції на виборчій кампанії в країні.
  • У соціальних мережах Гамбурга та Лейпцига поширюються фальшиві відеоролики, що ймовірно спрямовані на маніпуляцію громадською думкою.
  • Мережа “Шторм-1516”, яка застосовує дезінформацію для зміни громадської думки, виявлена в Лейпцигу та Гамбурзі.

У Німеччині прогнозують втручання РФ у федеральні вибори

Так, у соціальних мережах Гамбурга та Лейпцига поширюються фальшиві відеоролики, ймовірно спрямовані на маніпуляцію громадською думкою.

У відомстві зазначили, що є ознаки того, що ця кампанія пов'язана з так званим "Штормом-1516" — проросійською операцією впливу, яка раніше спостерігалася на президентських виборах у США у 2024 році.

Служби безпеки в Лейпцигу та Гамбурзі виявили численні фальшиві сайти та акаунти в соціальних мережах як частину мережі, що посилює занепокоєння щодо російського втручання в демократичні процеси.

Один із поширених відеороликів у Лейпцигу викликав суттєве занепокоєння, оскільки стверджував, що кандидат від ультраправої партії "Альтернатива для Німеччини" (AfD) не з’явиться у виборчому списку і що голосувати за партію не буде можливості.

Міністерство внутрішніх справ підкреслило, що мережа "Шторм-1516" використовує дезінформацію та нерелевантний контент для посилення своїх впливів.

За словами представників відомства, ці мережі спочатку створюють фальшиві акаунти та псевдомедіа, наповнюючи їх нейтральним або проросійським контентом, а згодом активують їх для розповсюдження неправдивої інформації. Зараз в Лейпцигу розглядають можливі юридичні дії у зв’язку з цими інцидентами.

Лише за останні дні було зафіксовано понад 700 фейкових акаунтів у соціальних мережах, які просувають проросійські наративи і намагаються дискредитувати консервативного кандидата на пост канцлера Фрідріха Мерца.

Категорія
Економіка
Дата публікації

В обхід санкцій. Росія купувала західні запчастини для літаків через посередництво Індії

літак
Джерело:  The Guardian

Понад 100 західних компаній, включно з аерокосмічним гігантом Boeing, експортували до Індії запчастини для літаків, які потім потрапляли до Росії.

Головні тези:

  • Більш як 100 західних компаній, включно з Boeing, використовували індійських посередників для постачання запчастин літаків до Росії.
  • Усі деталі транспортувалися вантажним шляхом через Індію та містили різноманітні товари від генераторів до гвинтів.
  • Російські авіакомпанії отримували запчастини через індійських фірм-посередників, що дозволяло уникнути санкцій Заходу.

Росія досі знаходить посередників для купівлі підсанкційних товарів

Аналіз митних документів, з яким ознайомились журналісти, свідчить, що з січня 2023 до вересня 2024 року через посередників в Індії російським авіакомпаніям та іншим організаціям було поставлено продукції на суму понад 50 млн дол.

Деталі перевозилися 700 окремими вантажами, які містили найрізноманітніші товари — від генераторів, датчиків, лопатей пропелерів і дисплеїв у кабіні до невеликих гвинтів, болтів і фільтрів.

Більшість російських імпортерів, схоже, є цивільними авіакомпаніями, в тому числі Utair, яка, за даними ЄС, також виступає як оборонний підрядник. Вона отримала близько чверті вантажів.

Видання зазначає, що західні компанії могли не знати про те, що їхня продукція поставляється до РФ індійськими фірмами. Прямий продаж авіаційних запчастин російським авіакомпаніям і фірмам заборонений Британією і ЄС, а також суворо обмежений владою США.

Західні союзники, однак, намагаються боротися з десятками фірм-посередників, які підтримують Росію товарами і технологіями західного виробництва. Експерт з питань дотримання санкцій і партнер Pole Star Global Девід Танненбаум сказав, що західні уряди зосередилися на посередниках у Туреччині, Казахстані, Киргизстані, Таджикистані, Туркменістані та Узбекистані, але Індія не була основним об'єктом уваги.

Так, серед фірм, чиї деталі потрапили через Індію у РФ, є компанія Step Aviation зареєстрована на громадянина Латвії. Компанія відправила понад 60 вантажів індійській фірмі Shaurya Aeronautics, і майже всі були передані трьом покупцям у Росії. У жовтні США застосували економічні санкції проти Shaurya за відправлення до Росії чутливих деталей подвійного призначення, проте компанія не потрапила під санкції Британії чи ЄС.

Британська фірма ASL Aerospace відправила близько 60 вантажів з Британії та США чотирьом індійським фірмам, які потім були перенаправлені до РФ фірмою Agrim Aviation Private Ltd. Agrim підпала під санкції США за «ймовірне» перенаправлення продукції американського виробництва в російську авіаційну промисловість, але не стала об'єктом санкцій з боку Британії або ЄС.

З 2023 року американський Boeing відправив до Індії щонайменше 80 вантажів, які згодом були переправлені частково або повністю до Росії. Більшість цих постачань, включно з кріпленнями, клапанами, паливними герметиками та акумуляторними батареями, проходили через індійського покупця — компанію Ascend Aviation.

США застосували економічні санкції проти компанії та двох її директорів 30 жовтня 2024 року за участь у «мережах ухилення від санкцій». ЄС та Велика Британія не пішли цим шляхом.

Дочірня компанія Airbus — Satair — відправила 12 вантажів тій самій індійській фірмі в період з вересня 2023 року по травень 2024 року. Пізніше всі вони були відправлені російським покупцям, включно з найбільшою авіакомпанією країни, державним «Аерофлотом».

Представник індійського уряду заявив виданню, що вони не вважають, що фірми порушили місцеве законодавство, але компанії будуть проінформовані про останні зміни в міжнародному експортному контролі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?