Для нової ідеї уряду України знайшли смішне порівняння: опубліковано відео
Категорія
Економіка
Дата публікації

Для нової ідеї уряду України знайшли смішне порівняння: опубліковано відео

Для нової ідеї уряду України знайшли смішне порівняння: опубліковано відео
Джерело:  online.ua

Економіст Борис Кушнірук

вважає, що рішення уряду про створення Фонду енергоефективності не принесе бажаних результатів по модернізації комунальної сфери.


Таку думку Кушнірук висловив у своєму відеоблозі на ONLINE.UA.


«Днями уряд почав активно розповідати про те, що досягне великих успіхів завдяки створенню Фонду енергоефективності, який, мовляв, повинен забезпечити фінансування заходів з енергозбереження, що, в свою чергу, призведе до значного поліпшення ситуації в цій сфері», - заявив Кушнірук.


«Але я ставлюся до ідеї створення цього Фонду досить критично», - продовжив економіст.


«По-перше, давайте розберемося з такою ситуацією: якби, наприклад, командир доручив солдату копати лопатою траншею в 10 кілометрів, можна було б вважати цього командира дурнем. Очевидно, що не можна забезпечити цим інструментом риття котловану на 10 кілометрів», - вважає Кушнірук.


«Точно така ж ситуація з Фондом енергоефективності. Якщо, навіть за найкращими оцінками чиновників, вони зможуть за кілька років акумулювати в цей Фонд десь до п'яти мільярдів доларів, то, знову ж таки, при презентації концепції цього Фонду чиновники називали цифру мінімум 57 мільярдів доларів (тобто скільки потрібно на заходи енергоефективності)», - продовжує економіст.


«При цьому, на мій погляд, ця цифра досить істотно занижена, адже тільки на тепломодернізацію багатоквартирних будинків, за даними уряду, потрібно трильйон гривень. Тобто це 50 мільярдів доларів тільки на багатоквартирні будинки. Це без приватного сектора, який теж вимагає тепломодернізації і підвищеної енергоефективності, без тепломереж, без модернізації станцій тощо», - розповідає Кушнірук.


«Таким чином, сума коштів, необхідних для здійснення масштабних заходів для енергозбереження в межах України, значно більше, ніж сам Фонд може акумулювати», - продовжує економіст.


«Отже, якщо ви використовуєте інструмент, який просто фізично не може забезпечити ті завдання, які перед вами стоять, то, мабуть, в першу чергу, мова йде про те, що ви використовуєте не ту лопату для того, щоб вирішити це завдання», - підбиває підсумки Кушнірук.



Більше  читайте в блозі Бориса Кушнірука на ONLINE.UA: Берите лопату, копайте 10 км: предложение украинцам от Кабмина


Категорія
Світ
Дата публікації

Коли Росія може атакувати НАТО — прогноз німецької розвідки

Росія все-таки може розпочати війну проти НАТО
Джерело:  Bild

Федеральна розвідувальна служби Німеччини (BND) і Бундесверу дійшла висновку, що російський диктатор Володимир Путін сприймає відносини із Заходом як системний конфлікт і готується до великої війни з НАТО.

Головні тези:

  • Росія може розпочати ще одну велику війну до 2030 року.
  • Наразі у зоні ризику знаходяться саме країн Балтії, що стане серйозним викликом для НАТО.

Росія все-таки може розпочати війну проти НАТО

У новому звіті німецьких розвідників йдеться про те, що путінський режим налаштований використовувати силу для досягнення своїх цілей.

Окрім того, вказано, що вже до кінця 2030 Путін може бути повністю готовий до "широкомасштабної конвенційної війни".

Як стверджує литовська спецслужба VSD, країна-агресорка наразі немає стільки сил та ресурсів, щоб влаштувати напад на весь альянс.

Попри це, Росія може "перевірити НАТО" шляхом проведення обмеженої військової операції проти однієї або кількох країн-членів, щоб з'ясувати, наскільки серйозно блок готовий захищати усіх своїх членів.

Німецькі розвідники закликають міжнародну спільноту не ігнорувати той факт, що російські військово-повітряні сили і флот залишаються боєздатними.

Якщо війна РФ проти України завершиться, то вони можуть бути швидко перекинуті до кордонів із країнами Балтії.

Категорія
Політика
Дата публікації

В ЄС відреагували на нову цинічну вимогу Путіна щодо України

Путін

Нещодавно російський диктатор Володимир Путін зажадав розглянути можливість "зовнішнього управління" Україною. На цю вимогу відреагував речниця Єврокомісії Анітта Хіппер. Вона наголосила, що офіційний Брюссель розглядає нелегітимного главу Кремля як воєнного злочинця, який знаходиться в розшуку та сприймає його заяви як пропаганду.

Головні тези:

  •  Путін заявив про необхідність встановлення в Україні "тимчасового управління під егідою ООН", щоб провести вибори президента.
  • Європейська влада не піддається на нові провокації російського диктатора.

Євросоюз відкинув вимоги Путіна

Хіппер вкотре звернула увагу міжнародної спільноти на те, що Росія є країною-агресоркою, а Путін — військовим злочинцем, тому до його слів та пропозицій немає довіри.

Путін — злочинець, і його розшукують за військові злочини. Ми не збираємося звертати увагу чи коментувати все, що він видає як пропаганду, — наголосила спікерка.

Саме такою була її реакція на ідею російського диктатора щодо "зовнішнього управління" Україною.

Хіппер публічно пообіцяла, що офіційний Брюссель завжди буде "уважно дивитися на факти".

У нас є агресор, і у нас є Україна, яка не демонструє нічого, окрім доброї волі до миру. Це те, де ми знаходимося з точки зору нашої підтримки України і нашого фокусу на тому, щоб у нас був довгий, справедливий і міцний мир, — заявила спікерка Єврокомісії.

Ще одна речниця Єврокомісії Паула Піньо звернула увагу на те, що український лідер Володимир "Зеленський був обраний легітимно, демократично, і поки український народ не попросить про вибори, ніхто інший не повинен їх пропонувати".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?