До України повернули ще одну дитину, яку викрала РФ
Категорія
Україна
Дата публікації

До України повернули ще одну дитину, яку викрала РФ

Дмитро Лубінець
Діти

Ще одна дитина, яку викрала країна-окупант, повернулася додому.

Україні вдалося повернути додому ще одну дитину

Як повідомив уповноважений Верховної ради України з прав людини Дмитро Лубінець, хлопчика повернули додому.

За словами Лубінця, він вже може обійняти своїх рідних.

Він пояснив, що технічним супроводом займалися працівники Офісу уповноваженого Верховної ради України з прав людини

Працюємо далі. Невдовзі очікуємо позитивних результатів!, - додав Лубінець.

Що відомо про викрадення українських дітей

До Дня захисту дітей у 2023 році команда Online.UA представила документальний проєкт «Понівечене дитинство», який розповідає про примусово депортованих та викрадених до Росії українських дітей.

Україна ідентифікувала 20 тис. дітей, яких викрали до Росії або вивезли на контрольовану Росією територію без згоди родини чи опікунів.

Близько 400 дітей повернули в Україну з початку вторгнення РФ в лютому 2022 року, проте агентство ООН з прав людини висловило занепокоєння, що не існує системи, яка б полегшила повернення.

Водночас Росія заявляє, що “евакуювала” 744 тисячі українських дітей. Оскільки дипломатія з країною-агресоркою не працює, Росія продовжує незаконно вивозити дітей з тимчасово окупованих територій України.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Просто неба. У Чехії знайшли докази унікального поселення неандертальців

Поселення
Джерело:  Radio Prague International

Чеські археологи виявили під час розкопок в області Богемії докази поселення неандертальців, яке датується між 126 000 і 115 000 роками до нашої ери.

Головні тези:

  • Чеські археологи виявили докази унікального поселення неандертальців у Богемії, що надає унікальне уявлення про життя середнього палеоліту.
  • Поселення між 126 000 і 115 000 роками до нашої ери включає близько 40 об'єктів, кам'яні знаряддя праці та залишки сховищ, підтверджуючи призначення місця для мисливців та збирачів.
  • Це перше місце неандертальців просто неба виявлено в Чехії та можливо в Центральній Європі, що відрізняється від попередніх знахідок у печерах.

У Чехії знайшли докази унікального поселення неандертальців

Саме відкриття, зроблене археологами з Музею богемського раю в Турнові, надає унікальне уявлення про життя середнього палеоліту.

Знахідки, які були виявлені наприкінці жовтня й початку листопада минулого року, але оголошені лише зараз, включають близько сорока об’єктів, які вказують на поселення неандертальців.

Ми виявили ями, заповнені деревним вугіллям і випаленою землею, що свідчить про те, що вони (неандертальці — ред.), швидше за все, використовувалися як каміни. Ми також виявили кілька кам'яних знарядь праці та залишки сховищ. Ми також взяли зразки ґрунту, на основі яких можемо спробувати реконструювати природне середовище навколо ділянки, — заявив представник музею Роман Сіроватка.

Поселення неандертальців у Богемії

За його словами, вважається, що це місце було місцем для мисливців і збирачів, яке використовували неандертальці.

Датування місця підтверджується знахідками інструментів, таких як яшмовий скребок, та інших дрібних артефактів.

Зазначається, що це перше місце неандертальців просто неба, яке було виявлено ​​в Чехії та, можливо, в усій Центральній Європі.

На відміну від попередніх знахідок, які здебільшого знаходяться в печерах, це поселення було виявлено у відкритій місцевості.

Яким могло бути життя на Землі 500 млн років тому

Група палеонтологів під керівництвом Мінцзіна Лю з Університету Чан'ань у Китаї виявила крихітні кульки мінералів віком у 535 млн років, які можуть розповісти про те, які форми життя панували на нашій планеті у цей період. 

Виявлені об’єкти мають розмір близько міліметра і являють собою крихітні ембріони тварин, які мешкали на Землі у ранній кембрійський період.

Тварини належать до групи Ecdysozoa, до якої входять комахи, павуки, ракоподібні та черв'яки.

Наразі дослідники точно не можуть визначити, які саме форми мали дорослі особини цих тварин, однак вони припускають, що вони могли бути тісно пов’язані з родом Saccorhytus, який представлений виключно одним видом — крихітною, своєрідною істотою кембрійської доби без анального отвору.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?