До України повернули "Скіфське золото" — фото
Категорія
Культура
Дата публікації

До України повернули "Скіфське золото" — фото

Золото

Артефакти з чотирьох музеїв Криму, які були представлені на виставці "Крим: золото й таємниці Чорного моря" в Амстердамі, повернулися до України.

“Скіфське золото” нарешті вдома

"Скіфське золото" повернули після десяти років судових процесів в Нідерландах.

Музей Алларда Пірсона передав експонати до Національного музею історії України, де вони зберігатимуться до деокупації Криму.

Нині фахівці обстежують стан цих речей. Ідеться про 565 предметів, це, зокрема, античні скульптури, скіфські та сарматські прикраси, китайські лакові шкатулки, яким дві тисячі років.

Під час юридичних суперечок наш музей був визначений як місце зберігання колекцій кримських музеїв. Це означає, що зі свого боку музей докладе максимум зусиль для їх збереження та для того, щоб громадяни і гості України змогли їх побачити, – відзначив Генеральний директор Національного музею історії України Федір Андрощук

Державна митна служба України повідомила, що розпочала митне оформлення "скіфського золота" та поділилася відео з тим, як його вантажівкою завозять на територію Києво-Печерської Лаври.

Що відомо про "скіфське золото"

На початку 2014 року колекцію "Скіфського золота" з музею в Києві та чотирьох музеїв Криму відправили на виставку в Амстердамі. Вона мала проходити з лютого по серпень в археологічному музеї Алларда Пірсона.

Після окупації Криму РФ, що сталася вже після відкриття виставки, виникло питання про те, кому повертати колекцію - 565 музейних предметів загальною страховою вартістю 10 млн доларів.

На частину колекції, що належить кримським музеям, після окупації заявила свої права РФ. Україна зі свого боку заявила, що експонати не можуть бути повернуті на окуповану територію, яка тимчасово перебуває не під українським контролем, і мають бути передані безпосередньо Україні.

У грудні 2016 року Окружний адміністративний суд Амстердама визнав права України на колекцію і постановив передати її до Києва. У жовтні 2021 року Апеляційний суд Амстердама підтвердив рішення суду першої інстанції. Після чого у січні минулого року "Кримські музеї" подали касацію на рішення Апеляційного суду.

Однак, 9 червня Верховний суд Нідерландів підтримав рішення про передачу "скіфського золота" Україні. Росія таки не змогла оскаржити право на цінності з кримських музеїв.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Червоних ліній немає. ЄС готує жорстку відповідь на мита США

ЄС налаштований дати відсіч США
Джерело:  El Pais

Як вдалося дізнатися виданню El Pais, наразі офіційний Брюссель готує симетричні торговельні заходи проти Сполучених Штатів Америки. Вони включатимуть нові мита та, ймовірно, більш жорсткі рішення.

Головні тези:

  • Європейський Союз готовий вдаватися до симетричних заходів, щоб зупинити Дональда Трампа.
  • У разі введення 25% мита на товари з ЄС, можлива "немислима" ескалація торговельної війни між обома сторонами.

ЄС налаштований дати відсіч США

Журналісти посилаються на високопоставлене джерело в Європейському Союзі.

Як стверджує інсайдер, під час обговорень у Брюсселі не виключали закриття європейського ринку для низки американських товарів та послуг.

Окрім того, наразі тривають дискусії щодо обмеження участі їхніх компаній у тендерах й проєктах, які фінансуються з бюджету ЄС.

У європейському каталозі заходів у відповідь немає червоних ліній, — наголосило анонімне джерело.

Згідно з даними ЗМІ, якщо американський лідер Дональд Трамп запровадить мита проти країн Євросоюзу, варто чекати на "немислиму" ескалацію торговельної війни.

Як уже згадувалося раніше, Дональд Трамп оголосив про намір запровадити 25% мита на товари з Європейського Союзу.

На його переконання, об'єднання країн було створене, щоб "грабувати Сполучені Штати Америки". ​

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?