Добре порозважалися: з'явилися нові яскраві фото пусків українських ракет
Категорія
Події
Дата публікації

Добре порозважалися: з'явилися нові яскраві фото пусків українських ракет

Добре порозважалися: з'явилися нові яскраві фото пусків українських ракет
Джерело:  online.ua

Відомий український волонтер Роман Донік показав нові фото запусків ракет, які Україна проводила 1-2 грудня в повітряному просторі окупованого Криму.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook волонтера.
"Кому тут наших ракет, ракетюлічок у стрічку? Своїх рідних. На своїй землі вирощених, на своїх відновлених заводах зроблених? 16 запусків керованих ракет середньої дальності, своєї розробки, і свого виробництва. Можна говорити, що зробили з нуля. Всі умовні цілі уражені. Все прилетіло туди, куди його запускали", - написав Донік.
"Коли узгоджували ці стрільби, то крім 5 або 6 міністерств, які були задіяні в цьому заході, ще брали до уваги російську істерику, яка миттєво піднялася. І реакція і настрій наших військових, і керівництва, на мій погляд, має таке ж значення, як і самі ракети, і їх випробування. Ну і істерика Мордора, додала настрою всім", - продовжив волонтер.
"Якщо зовсім без патетики, то одним з можливих розвитків подій прораховувалися зіткнення з армією агресора. І всі були налаштовані давати по зубах кому, за наше право давати на нашій території, що треба Україні, а не окупантам Криму. Добре політали, добре порозважалися. Чекаємо продовження", - резюмував Роман Донік.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше політтехнолог Олексій Голобуцький заявив, що успішне проведення Україною ракетних випробувань ставить під сумнів міфологізовану силу зброї Росії.







Категорія
Україна
Дата публікації

Україна отримуватиме боєприпаси від Чехії до вересня 2025 року

снаряди

Чеська ініціатива щодо боєприпасів, створена для співфінансування державами-союзницями закупівель для України на зовнішніх ринках, має достатньо ресурсів для забезпечення щомісячного постачання в Україну боєприпасів до вересня 2025 року.

Головні тези:

  • Чеська ініціатива передбачає постачання боєприпасів в Україну до вересня 2025 року на щомісячній основі.
  • Завдяки внескам Канади, Норвегії, Нідерландів та Данії Україна отримує необхідні ресурси для оборони.
  • Постачання боєприпасів з Чехії допоможуть знизити ефективність російської артилерії на 500%.

Чехія надаватиме боєприпаси Україні: коли саме

Про це заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський на полях саміту міністрів закордонних справ НАТО у Брюсселі 3 квітня.

Чеська ініціатива має достатньо ресурсів, щоб надавати Україні боєприпаси до вересня на щомісячній основі, сказав міністр закордонних справ.

Перш за все, що стосується чеської ініціативи — важливо те, що ми змогли забезпечити фінансування, і тепер ця ініціатива має достатньо ресурсів, щоб щомісяця надавати Україні боєприпаси до вересня.

Він наголосив, що це стало можливим завдяки внескам Канади, Норвегії, Нідерландів і Данії.

Ця ініціатива знизила ефективність російської артилерії на 500%. Ми зменшили співвідношення (кількості снарядів в збройних сил України та Росії — ред.) — з 1 до 10 до 1 до 2, і це дуже важливо.

Також Ян Ліпавський розповів, що у 2024 році чеська промисловість поставила в Україну 1,5 мільйона боєприпасів. Причому "півмільйона з них — великокаліберні боєприпаси калібру 155 мм та 152 мм".

Ми повинні доставити цей матеріал в Україну, щоб вона могла захиститися від імперської загарбницької війни Путіна.

Категорія
Світ
Дата публікації

600 бункерів. Естонія укріплюватиме кордон з Росією

Бункери
Джерело:  ERR

У 2025 році Естонія планує розпочати будівництво укріплень з бункерами на кордоні з Росією.

Головні тези:

  • Естонія збирається побудувати 600 бункерів на кордоні з РФ для посилення обороноздатності.
  • Опорні пункти з бункерами будуть включати обладнання для захисту від атак та дронів.
  • Вибір місць для розташування бункерів знаходиться на завершальній стадії узгодження з Силами оборони.

Естонія максимально укріплює кордон з РФ

Планується, що до осені буде готовий перший опорний пункт із 14 бункерів на північному сході, ще чотири бункери будуть зведені на південно-східному кордоні.

Загалом оборонний ланцюг включатиме близько 600 бункерів на східному кордоні. Оборонні споруди планують зводити не тільки на державній, а й на приватній землі.

До початку літа естонські військові мають обрати один із двох типів бункерів, які пройшли тестування минулого року. За їх словами, при тестуванні враховувався досвід війни в Україні. Зокрема, бункери мають витримувати влучання 152-мм снаряда.

Проти дронів бункери ми не тестували, проте кількість вибухівки, яку використовували під час випробувань, достатня, щоб забезпечити захист від них. Під час встановлення бункерів ми враховуємо досвід, отриманий в Україні, де проти дронів використовують спеціальні сітки та засоби, щоб дрон не міг прямо потрапити в бункер, — пояснив голова інженерного відділення штабу дивізії Сил оборони Айнар Афанасьєв.

Також планується встановлення протитанкових загороджень та обладнання вогневих позицій. Деякі елементи оборонної зони будуть встановлювати лише в кризовий час.

У кризовий час обов'язково використовуватимуть вибухові загородження, міни та вибухові заряди, також передбачено заходи щодо руйнування мостів і трубопроводів. У мирний час ці заходи не застосовуються, у кризовий — так.

Зазначається, що наразі точний вибір місця розташування цих опорних пунктів перебуває на фінальній стадії узгодження з Силами оборони.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?