Дослідники знайшли у Середземному морі дорогоцінний метал із міфів про Атлантиду
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Дослідники знайшли у Середземному морі дорогоцінний метал із міфів про Атлантиду

Загадковий орихалк
Джерело:  IFL Science

Зливки міфічного дорогоцінного металу орихалк вдалось виявити у Середземному морі. Згадка про цей метал міститься у міфах стародавньої Греції про Атлантиду.

Головні тези:

  • Орихалк - загадковий метал, відомий з міфів про Атлантиду, дослідники виявили зливки цього металу у Середземному морі.
  • Улегендах орихалк мав червонуватий відтінок та вважався дорогоціннішим за будь-що окрім золота.
  • Дослідники підтвердили існування орихалку у злитках, знайдених в Середземному морі поблизу давньогрецького міста Гела.
  • Орихалк, швидше за все, був сплавом міді та цинку, що дозволяє припустити, що цей метал існував у давні часи.
  • Вчені виявили вміст цинку у деяких давньоримських монетах, що підтверджує існування орихалку як міфічного металу з вікової легенди про Атлантиду.

Що відомо про загадковий метал орихалк

Зазначається, що з грецької орихалк перекладається як "гірська мідь". Найяскравіша згадка про цей метал міститься у легенді про Атлантиду древньогрецького філософа Платона.

Платон описує цей метал як найбільш дорогоцінний за будь-що, окрім золота.

У діалозі під назвою "Критій" описується, що міфічна цитадель Атлантиди мала стіни, колони і підлогу, оздоблену орихалком, який надавав спорудам червоного відтінку.

Цей метал також згадується в деяких інших стародавніх текстах, зокрема в працях Цицерона і Плінія Старшого, написаних у I столітті нашої ери.

Оскільки у міфах та роботах давньогрецьких і римських філософів та істориків згадується червонуватий відтінок цього металу, науковці вважали, що він представляє собою сплав міді та цинку, тобто певний різновид латуні.

Як науковцям вдалось підтвердити існування міфічного металу

Однак у 2014 році дайвер виявив 40 злитків металевого сплаву в Середземному морі біля берегів давньогрецького міста Гела на сучасній Сицилії.

За результатами подальших досліджень у 2016 році було виявлено ще 47 злитків усього за 10 метрів від першої знахідки.

Виявилось, що обидві схованки зі злитками належать одному й тому самому кораблю, який затонув близько 2,5 тис років тому.

Металеві злитки дійсно виявились сплавом міді та цинку, що дало змогу припустити, що це, ймовірно і є загадковий орихалк.

На думку науковців, вони також знайшли підтвердження існування цього металу в давньоримських монетах.

Вчені підтвердили існування загадкового орихалку з міфів про Атлантиду
Давньоримська монета із загадкового орихалку

Більшість монет тієї епохи була виготовлена з золота, срібла, бронзи або міді.

Проте дослідження, проведені у 2019 році, за допомогою скануючого електронного мікроскопа, продемонстрували, що що деякі монети, викарбувані після реформ Августа (23 р. до н.е.) і Нерона (63-64 рр. н.е.), складалися з мідно-цинкового сплаву із вмістом цинку до 30%.

Таким чином, найімовірніше, "орихалк" — це стародавній термін, який використовується для опису певного типу латуні — класу сплавів, що містять мідь і цинк як основні компоненти.

Категорія
Україна
Дата публікації

"Вони небезпечні". У київському закладі відмовилися обслуговувати військових

Військовий
Джерело:  online.ua

У Києві в хостелі Hostel Vshokoladi адміністраторка відмовилася обслуговувати групу українських офіцерів, у якій перебував речник Військово-морських сил ЗСУ Дмитро Плетенчук.

Головні тези:

  • Адміністраторка хостела відмовилася обслуговувати групу українських офіцерів через військову приналежність та заявила, що вони є небезпечними.
  • Відмова хостела та ресторану обслуговувати військових викликала гнів у суспільстві, що спричинило викликало обговорення в соцмережах.
  • Відбулися скандальні випадки відмови обслуговування військовослужбовців у київських закладах, що викликає запитання щодо поваги та ставлення до захисників країни.

Київський заклад відмовився впустити військових через “небезпечність”

Відповідне повідомлення опубліковано 17 січня на сторінці Плетенчука у Facebook.

Як заявив речник ВМС, адміністраторка хостела відмовилася пропустити офіцерів усередину приміщення і заявила їм — мовляв, «військові небезпечні».

Військові небезпечні, — каже дівчина на ресепшені Hostel Vshokoladi в Києві. Тому на моє прохання дати мені разом із двома поважними офіцерами у формі пообідати в закладі нам відмовляють. На прохання дати телефон керівника також відмова і самовпевненість. Це особиста позиція чи власників, цікаво?

Дмитро Плетенчук

Дмитро Плетенчук

Речник ВМС

Офіцер заявив — він шкодує з приводу того, що досі існує частина українського суспільства, представники якої вважають, що їм можна лишатися осторонь від війни РФ проти України.

Частина, яка не хоче розуміти, що їм жити разом з нами та це вони будуть адаптуватися під ветеранів, а не навпаки. Тим паче ми не обирали цю війну. Я вже не кажу про елементарну повагу. Я завжди намагаюся тримати себе в руках, тому що мій ПТСР — це лайт-версія того, через що пройшли штурмовики. Але в хлопців, звісно, може виникнути купа запитань на кшталт „чи варто було їх захищати.

Реакція соцмереж на ситуацію

Ганебна ситуація у київському закладі не залишила байдужими українців. Багато хто, дізнавшись про цей випадок, радив написати заяву в поліцію та надати справі розголосу.

Люди не розуміють, як на третій рік повномасштабної війни таке можливе.

У київському ресторані відмовилися обслуговувати військового

13 січня 2025 року в Мережі почало поширюватися відео, на якому персонал ресторану Noice у Києві відмовлявся обслуговувати українського військового.

Як пізніше розповів медіа сам військовослужбовець Андрій Хрущ, його відмовилися обслуговувати за наказом власника.

Поліція Києва відреагувала на конфлікт, заявивши про початок кримінального провадження за ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу (грубе порушення громадського порядку з мотивів явної неповаги до суспільства).

Представники ресторану, зі свого боку, стверджують, що чоловік, який записав відео, діяв в інтересах бізнес-партнера власника, який «хоче забрати гроші» і з цією метою нібито «кошмарить» заклад.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?