ЄП затвердив цифрові COVID-сертифікати в усіх країнах
Категорія
Світ
Дата публікації

ЄП затвердив цифрові COVID-сертифікати в усіх країнах

ЄП затвердив цифрові COVID-сертифікати в усіх країнах
Джерело:  online.ua

У Європейському парламенті у середу, 9 червня, ухвалили фінальне рішення з приводу введення загальних для всіх країн співдружності COVID-сертифікатів.

Джерело: Інтерфакс-Україна

За оприлюдненими даними, у згаданий день депутати зустрілися для кінцевого засідання з цього приводу.

“Європейський парламент схвалив введення цифрового COVID-сертифікату”, - наголосило агентство.

Підтримали створення відповідного документа 546 представників парламенту, а проти таких цифрових нововведень виступили 93. Ще 51 депутат утримався від голосування.

Передбачається, що систему цифрових сертифікатів щодо коронавірусу запустять по всьому Євросоюзу вже з 1 липня.

Раніше на загальному рівні співдружності пояснювали, що в документ вноситимуть три головні типи інформації. Вона стосуватиметься вакцинації проти COVID-19, негативного тесту на інфекцію, а також це будуть відомості про перенесений коронавірус.

Згідно з оголошеними деталями, для громадян Євросоюзу сертифікат буде безоплатним, а отримати його можна буде у двох видах - цифровому чи паперовому.

З 1 червня система частково почала працювати в ЄС, однак вона торкнулася поки що лише 7 держав: Болгарії, Греції, Данії, Німеччини, Польщі, Чехії, Хорватії.

Сертифікати щодо коронавірусу в Україні

У Кабінеті міністрів передбачають орієнтуватися на держави Євросоюзу та спільне рішення співдружності щодо термінів введення так званих COVID-сертифікатів для підтвердження вакцинації.

Єдина мета введення ковід-паспортів — розблокування туризму. Введення цих документів дозволить відкрити кордони для туристів-іноземців, в’їзд яких вже другий рік поспіль обмежений в країнах ЄС.

Україна виступила за створення сумісних сертифікатів з ЄС, щоб українські дані про щеплення від COVID-19 приймали в Європі.

“Затвердить Європа і ми зможемо протягом 10-14 днів затвердити його в нас. Після цього можна буде його запроваджувати”, - резюмували на рівні уряду.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Маск, Цукерберг і Безос очолили оновлений рейтинг мільярдерів світу

список
Джерело:  Forbes

У світі стало більше мільярдерів, ніж будь-коли раніше. При цьому серед найбагатших людей домінують керівники технологічних компаній.

Головні тези:

  • Серед найбагатших людей світу домінують керівники технологічних компаній, такі як Ілон Маск, Марк Цукерберг і Джефф Безос.
  • У рейтингу також помітні нові гравці, як от глава Alphabet Сундар Пічаї та фармацевт Вікрам Пунія.
  • Статки відомих мільярдерів зростають завдяки успіхам їхніх компаній, наприклад SpaceX, Meta та Amazon.

У світі нарахували 3028 мільярдерів

За даними журналу Forbes, Ілон Маск відвоював перше місце у французького титана у сфері розкоші Бернара Арно. Чисті статки радника Трампа зросли на 75% і оцінюються в 342 млрд доларів. Його багатство зросло завдяки SpaceX і його компанії з виробництва штучного інтелекту xAI, а також зростанню акцій Tesla, попри нещодавнє падіння.

Друге місце посідає засновник Meta Марк Цукерберг зі статками 216 млрд доларів.

За ним слідує засновник Amazon Джефф Безос зі статками в 215 млрд доларів, а на четвертому місці опинився Ларрі Еллісон, співзасновник компанії Oracle, що займається комп'ютерними технологіями, зі статками в 192 млрд доларів.

Арно і його сім'я зі статками 178 млрд доларів посіли п'яте місце. Вони очолюють компанію LVMH, що володіє такими брендами, як Louis Vuitton і Moet Hennessy.

Далі йде інвестор Воррен Баффет зі статками у 154 млрд доларів. Засновники Google Ларрі Пейдж зі статками 144 млрд доларів і Сергій Брін, чиї статки оцінюють у 138 млрд доларів, посідають сьоме і восьме місця.

Іспанець Амансіо Ортега, засновник модного бренду Inditex, якому належать Zara і Bershka, зі статками 124 мільярди доларів посів дев'яте місце в рейтингу. При цьому десятим є колишній глава Microsoft Стів Балмер зі статками 118 млрд доларів.

Серед новачків помічений Сундар Пічаї, головний виконавчий директор материнської компанії Google Alphabet. Його чиста вартість зросла до 1,1 млрд доларів завдяки зростанню вартості його акцій Google.

Іншою помітною персоною в довшому списку мільярдерів став президент Дональд Трамп, чиї статки подвоїлися й оцінюються в 5,1 млрд доларів, оскільки його компанія Truth Social стала публічно зареєстрованою компанією, і він продав свій криптовалютний токен.

У рейтингу опинилися 15 російських олігархів, серед яких помітили власницю групи "Алькор і Ко" Тетяну Володіну. Компанія управляє мережами парфюмерно-косметичних магазинів "ЛʼЕтуаль" і "Подружка". Статки Володіної оцінюють у 1,1 мільярда доларів.

Найбагатшим "новачком" є власник фармацевтичної компанії "Фармасинтез" Вікрам Пунія, статки якого оцінили у 2,1 мільярда доларів.

Водночас найбагатшим серед російських мільярдерів у 2025 році став співвласник "Лукойлу" Вагіт Алекперов, чиї статки оцінили у 28,7 мільярда доларів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?