Єврокомісія оприлюднила четвертий звіт в рамках механізму призупинення безвізових режимів. У ньому поставлені термінові вимоги для продовження безвізового режиму з Україною - в їх числі боротьба з відмиванням грошей і з організованою злочинністю.
Джерело: офіційний сайт ЄК
У документі говориться, що в цілому Україна продовжує виконувати умови візової лібералізації. Але там вказана занепокоєність Брюсселя через процвітання корупції в країні. Україні поставили нагальні завдання:
докласти зусиль щодо зменшення кількості громадян України, які нелегально перебувають в державах-членах ЄС;
підвищити ефективність антикорупційних установ і правоохоронних органів;
прийняти необхідне законодавство щодо НАБУ, яке усуне правову невизначеність його статусу;
провести прозорий, деполітизований і заснований на заслугах відбір керівників НАБУ, САП, АРМА і правоохоронних органів, а також прокурорів на рівні керівництва, використовуючи адекватні процедури і критерії відбору, включаючи надійну перевірку доброчесності.
Також в ЄС закликали Київ скасувати для українців можливість мати два діючих паспорта для виїзду за кордон одночасно.
"Скасувати можливість для громадян України мати одночасно більше одного дійсного паспорта; припинити видачу таких" додаткових "паспортів і скасувати дію тих, які були видані", - йдеться в рекомендаціях ЄК для України.
Як діє механізм безвіза ЄС і України
Рада ЄС затвердила механізм призупинення безвізових режимів з третіми країнами в лютому 2017 року. Щорічно по ньому випускається звіт, в якому зазначається, як безвізові країни виконують умови цього механізму.
Важливо відзначити, що в механізмі прописано п'ять причин, за якими ЄС може призупинити безвіз. Чотири з них стосуються міграції. Але одна з причин дозволяє призупинити безвізовий режим у випадку відкату в проведенні реформ.
Читайте також: