Євросоюз планує переглянути політику сусідства щодо України
Категорія
Політика
Дата публікації

Євросоюз планує переглянути політику сусідства щодо України

Євросоюз планує переглянути політику сусідства щодо України
Джерело:  online.ua

Віцепрем’єрка з європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина під час онлайн дискусії Київського Безпекового Форуму офіційно повідомила про те, що Україна очікує, що влада Євросоюзу незабаром перегляне політику сусідства, і цей перегляд стосуватиметься усіх країн Східної Європи.

Джерело:  Київський Безпековий Форум

Україна розраховує, що Євросоюз перегляне політику сусідства

"Ми очікуємо, що в 2022 році Європейський Союз започаткує перегляд політики сусідства, і цей перегляд стосуватиметься усіх країн Східної Європи; що буде вироблено конкретний новий формат співпраці для Грузії, України і Молдови, країн, які прагнуть членства. І ми очікуємо, що до 2027 року, коли Литва перебере головування в Раді ЄС, можна буде вийти на конкретні політичні рішення", - наголосила Ольга Стефанішина.

Українська дипломатка нагадала про те, що саме наша країна є першою державою Східної Європи, яка дала поштовх діалогу про прямий доступ до внутрішнього ринку Євросоюзу.

"Йдеться про те, що країна з понад 40 мільйонами споживачів прагне приєднатися до ринку, де є 500 мільйонів споживачів. Це один з найбільших інтеграційних дискурсів, який було розпочато в останні роки з такими країнами Східної Європи, як Україна", - зазначила представниця МЗС України.

Ольга Стефанішина звернула увагу на те, команда Володимира Зеленського має покроковий підхід щодо інтеграції в Євросоюз.

"Ми добре рухаємося вперед у виконанні Угоди про асоціацію стосовно зближення законодавства, стосовно економічної інтеграції, використання економічного потенціалу двосторонніх відносин. Маємо добрий поступ щодо синхронізації політики та конвергенції сектора безпеки і оборони. Але спільно з Європейським Союзом ми серйозно відстаємо в питаннях вироблення нової стратегії ЄС щодо України", - додала українська дипломатка.

За її словами, також офіційний Київ вимагає виконати обіцянку, яку дали у 2008 році під час Бухарестського саміту НАТО, щодо членства нашої країни в Альянсі.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?