Головні новини 6 липня: скасування дозволів на виїзд та підготовка ЄС передати активи РФ Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

Головні новини 6 липня: скасування дозволів на виїзд та підготовка ЄС передати активи РФ Україні

Головні новини 6 липня: скасування дозволів на виїзд та підготовка ЄС передати активи РФ Україні
Джерело:  online.ua

6 липня стало відомо, що у ЄС до кінця цього року повинен запрацювати міжнародний трибунал щодо розслідування злочинів РФ, Генеральний штаб ЗСУ скасував рішення щодо отримання дозволу військовозобов’язаними для виїзду за межі областей, а ЗСУ відбили російський наступ на на Харківському напрямку та завдали росіянам втрат і змусили відійти на Слов’янському та Бахмутському напрямках.

Джерело: ONLINE.UA

1. Армія РФ намагається знищити українські порти на півдні

Фото — facebook.com/uspa.gov.ua

 Представники Оперативного командування "Південь" зазначають, що не досягши успіхів у спекуляціях на тему світового голоду, кремлівська окупаційна армія намагається знищити українські порти на півдні.

2. До кінця року в ЄС запрацює міжнародний трибунал щодо злочинів керівництва РФ в Україні

фото — wikipedia.org

 За словами заступника керівника Офісу президента Андрія Смирнова, до кінця цього року повинен запрацювати міжнародний трибунал щодо розслідування злочинів військово-політичного керівництва РФ у війні проти України.

3. ЗСУ спростували російський фейк про знищення систем HIMARS

Фото: facebook.com/easternbridgehead

 Збройні сили України відреагували на фейки російських ЗМІ про те, що російські військові нібито знищили американські HIMARS. У ЗСУ наголошують, що це не відповідає дійсності й закликали перевіряти лише перевіреним джерелам.

4. Залужний повідомив про скасування рішення про "дозволи" для військовозобовʼязаних

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

 Генеральний штаб ЗСУ скасував рішення щодо отримання дозволу військовозобов’язаними для виїзду за межі областей, де вони зареєстровані. Документ відправили на доопрацювання.

5. ЄС розробляє законодавство для конфіскації активів РФ на користь України

Фото: скріншот

 Європейський Союз розробляє законодавство, яке б дозволило конфіскувати підсанкційні російські активи та використовувати їх для повоєнної відбудови України.

6. Українські військові відбили російські наступи на трьох напрямках — Генштаб

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

 ЗСУ відбили російський наступ на на Харківському напрямку та завдали росіянам втрат і змусили відійти на Слов’янському та Бахмутському напрямках.

Категорія
Політика
Дата публікації

Мелоні озвучила власну пропозицію щодо захисту України

Мелоні
Джерело:  Financial Times

Лідерка Італії Джорджа Мелоні не підтримує ідею президента Франції Емманюеля Макрона щодо введення європейських військ в Україну після завершення війни. За словами політикині, це нібито може спровокувати російського диктатора Володимира Путіна на нову хвилю агресії.

Головні тези:

  • Мелоні закликає розглянути поширення 5 статті НАТО на Україну як альтернативу ідеї Макрона.
  • Вона також підтвердила, що сприймає Росію як загрозу.

Що пропонує Мелоні

Лідерка Італії почала переконувати європейських союзників, що введення "сил гарантування" в Україну нелегітимний глава Кремля може розцінити як провокацію.

Тут треба бути обережними. Це може розглядатися більше як загроза.

Джорджа Мелоні

Джорджа Мелоні

Прем'єр-міністерка Італії

На цьому тлі політикиня офіційно оголосила, що пропонує поширити 5 статтю НАТО на Україну без фактичного вступу країни до Альянсу.

На її переконання, це було б "простіше та ефективніше", ніж інші пропозиції.

Журналісти також поцікавилися у Мелоні, чи вважає вона Росію довгостроковою загрозою. На це лідерка Італії відповіла, що "може бути".

Однак в будь-якому випадку, я вважаю, що ми повинні знайти спосіб бути готовими захистити себе від будь-якої загрози, яка може виникнути.

Як уже згадувалося раніше, 27 березня Емманюель Макрон офіційно підтвердив, що в Україну вирушить франко-британська місія, яка працюватиме над посиленням української армії.

За його словами, робота над потенційною відправкою так званих "сил гарантування" в Україну триває.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Тарифна війна. Китай вводить додаткові мита на товари зі США

Китай
Джерело:  Reuters

З 10 квітня Китай запровадить додаткові мита у розмірі 34% на усі американські товари.

Головні тези:

  • Китай ввів додаткові мита у розмірі 34% на усі американські товари від 10 квітня як відповідь на тарифи, запроваджені президентом США
  • Також Пекін оголосив про контроль за експортом середніх і важких рідкісноземельних елементів до США, що набирає чинності вже 4 квітня
  • Метою дій Китаю є захист національної безпеки та інтересів, а також виконання міжнародних зобов'язань, зокрема в сфері нерозповсюдження

Китай вводить додаткові мита на товари зі США

Про це повідомило 4 квітня Міністерство фінансів Китаю.

Зазначається, що такий крок є відповіддю на масштабні тарифи, запроваджені президентом США Дональдом Трампом.

Окрім цього, Пекін також оголосив про запровадження контролю за експортом середніх і важких рідкісноземельних елементів до Сполучених Штатів, зокрема самарію, гадолінію, тербію, диспрозію, лютецію, скандію та ітрію. Ці обмеження набирають чинності 4 квітня.

Метою впровадження урядом Китаю експортного контролю над відповідними товарами відповідно до закону є кращий захист національної безпеки та інтересів, а також виконання міжнародних зобов’язань, таких як нерозповсюдження.

Також Міністерство торгівлі додало 11 організацій до списку "ненадійних суб'єктів", що дозволяє Китаю вживати проти них каральні заходи.

Відомство закликало Штати скасувати тарифи, а також розв'язати це питання шляхом "справедливого і рівноправного" діалогу.

Нагадаємо, 2 квітня президент США Дональд Трамп оголосив про впровадження мит у розмірі щонайменше 10% майже на усі товари, які імпортуються до США. Тарифи набудуть чинності 9 квітня.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?