Головна військова прокуратура Генеральної прокуратури склала повідомлення про підозру колишньому міністру оборони України Михайлові Єжелю за неналежне виконання службових обов'язків.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу ГПУ.
Відзначається, що недбалість мала місце при узгодженні в 2011 році переліку військового майна Збройних Сил України, що підлягає відчуженню.
Надалі це призвело до неправомірного відчуження двох важких стратегічних бомбардувальників ТУ-95МС суб'єкту підприємництва, що спричинило тяжкі наслідки у вигляді матеріальних збитків державі в особливо великому розмірі на суму понад 24 млн гривень.
Під час досудового розслідування встановлено місцезнаходження повітряних суден і їх комплектуючих, на них накладено арешт, чим попереджена подальша реалізація літаків і їх комплектуючих в Російську Федерацію.
Нагадаємо, Порошенко звільнив Михайла Єжеля з посади посла України в Білорусі.
- Категорія
- Україна
- Дата публікації
Адміністрація Байдена лютувала й панікувала через потоплення крейсера "Москва"

14 квітня 2022 року українські військові неочікувано для всіх потопили ракетний крейсер "Москва" - флагман російського флоту. Лише зараз стало відомо, що ця подія насправді шокувала та налякала команду експрезидента США Джо Байдена.
Головні тези:
- Знищення флагмана російського флоту призвело до напружених відносин між Україною та США.
- Білий дім не знав, як Росія відреагує на таке публічне приниження .
Байден боявся реакції Путіна
Як вдалося дізнатися журналістам, у середині квітня 2022 року американські та українські військово-морські офіцери проводили рутинну розвідку.
Саме тоді на екранах своїх радарів вони помітили щось несподіване.
Тоді американці сказали: "О, це "Москва", а українці одразу відповіли: "Боже мій. Дуже дякую. До побачення".
Фактично Україна знищила російський флагман, не порадившись зі своїми американськими союзниками.
Американці були розлючені, бо українці не попередили про це; здивовані, що Україна мала ракети, здатні досягти корабля; і панікували, бо адміністрація Байдена не мала наміру дозволити українцям атакувати такий потужний символ російської могутності.

Варто зазначити, що у перші роки війни відносини між Україною та США також ускладнювали напружені стосунки між тодішнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним і його американським колегою, генералом Марком А. Міллі, головою Об’єднаного комітету начальників штабів США.
Рубен Джонсон — колишній консультант Міноборони США та експерт з іноземних військових справ — бачить вагомі ознаки того, що російський диктатор Володимир Путін мобілізує сили для атаки на НАТО. Він знає, що запас часу на реалізацію подібного плану стрімко зменшується.
Головні тези:
- Російський диктатор розраховує на слабкість НАТО та напруженість між США і європейськими лідерами.
- Путін хоче покласти край географічній ізоляції Калінінграда.
Путін готується до вторгнення в НАТО
За словами експерта, нелегітимний глава Кремля бачить слабкість НАТО, а також переконаний в тому, що поточна ситуація в Європі являє собою вікно можливостей.
Джонсон прогнозує, що Путін зробить наступний хід якомога швидше, перш ніж фінансове становище Росії остаточно зіпсується.
Крок Путіна полягатиме в атаці через стратегічно важливий Сувалкський коридор, який з'єднує російський Калінінград із Білоруссю. Обґрунтування і "план гри" для Путіна щодо взяття цього коридору будуть точною копією вторгнення до Криму в березні 2014 року — наголошує експерт.
За словами Джонсона, російський диктатор захоче скористатися напруженістю між командою президента США Дональда Трампа та європейськими лідерами.
Путін розраховує на те, що захопить цей сухопутний міст і покладе край географічній ізоляції Калінінграда.
Це порушить суверенітет Естонії, Литви та Польщі, які є членами НАТО. Якщо НАТО не відреагує на російське вторгнення такого роду, Путін може знищити те, що залишилося від авторитету альянсу, — наголосив експерт.