Із Харківщини евакуювали майже 200 дітей через обстріли РФ
Категорія
Україна
Дата публікації

Із Харківщини евакуювали майже 200 дітей через обстріли РФ

Олег Синєгубов / Харківська ОВА
Діти

З Куп’янського району Харківщини в обовʼязковому порядку евакуювали вже 190 дітей, аби уберегти від обстрілів з боку російської армії. 

Евакуація дітей з Харківщини

У Куп’янському районі Харківської області через атаки РФ проводять примусову евакуацію дітей.

Евакуювали вже 190 дітей. Загалом керівництво області має вивезти в безпечні регіони 275 дітей.

Ідеться про евакуацію із 66 населених пунктів – із Кіндрашівської, Куп’янської, Курилівської, Петропавлівської, Дворічанської та Вільхуватської територіальних громад Куп’янського району.

Евакуацію проведуть упродовж 45 днів — діти в супроводі одного з батьків або ж законного представника отримають безкоштовний прихисток, гуманітарну допомогу та психологічну підтримку.

Родини вивозять безкоштовно, для попереднього запису необхідно звернутися до місцевих органів влади — 0 800 339 291.

Також про бажання евакуюватися можна повідомити на гарячу лінію Мінреінтеграції 15-48 або ж написати у месенджери WhatsApp/Telegram/Viber на номер: (096) 078-84-33.

Що відомо про примусову евакуацію

Влада розпочала обов’язкову евакуацію з 37 населених пунктів Куп’янського району Харківської області у зв’язку з посиленням російських обстрілів.

Про це 10 серпня повідомила Куп’янська міська військова адміністрація.

На деокупованих територіях Куп’янського району Харківської області розпочинається проведення обов’язкової евакуації населення. Дане розпорядження було підписане 9 серпня ТВО начальника Куп’янської районної військової адміністрації Андрієм Канашевичем, — йдеться у повідомленні.

У Мінреінтеграції повідомили, що Координаційний штаб розглянув звернення Донецької ОВА.

Учасники одностайно проголосували за проведення примусової евакуації дітей ще із дев’яти населених пунктів Донецької області, які знаходяться поблизу районів ведення бойових дій.

Йдеться про Ямпiль, Зарiчне, Торське, Opixyвaтку, Никонорiвку, Малинiвку, Тихонiвку, Васютинське та Рай-Олександрiвку. Через складну безпекову ситуацію та ворожі обстріли звідти буде примусово евакуйовано 130 дітей, — йдеться у повідомленні.

Також там розглянули питання евакуації цивільного населення із Сумської області. відомо, що з 5-кілометрової прикордонної зони евакуювали 1718 людей, в тому числі 228 дітей.

Категорія
Політика
Дата публікації

Данія назвала найдешевший спосіб порятунку України

Фредеріксен закликає прийняти Україну в НАТО
Джерело:  УНІАН

Прем'єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен наголосила, що повноцінне членство у НАТО - це найефективніший інструмент захисту України від Росії. На її думку, війна ніколи б не почалася, якби Україна була у складі блоку.

Головні тези:

  • Метте Фредеріксен закликає прийняти Україну в Альянс, попри опозицію окремих членів блоку.
  • Якщо цього не станеться, то Україні потрібна рівноцінна альтернатива.

Фредеріксен закликає прийняти Україну в НАТО

Свою позицію політикиня озвучила під час Мюнхенської конференції з безпеки.

Вона не приховує, що деякі партнери України категорично проти членства України в Альянсі, однак вона не поділяє їхньої думки.

Членство в НАТО — це найкраща річ, яку можна дати Україні. Якби Україна була членом НАТО, війна в Україні ніколи би не почалася. Це найпростіший шлях, який допомагає захистити країну, — заявила Фредеріксен.

Враховуючи той факт, що деякі "великі союзники" цього рішення не підтримують, повинно бути чітке розуміння, що натомість можна запропонувати Україні.

За словами політикині, це має бути "настільки ж надійним, як членство в НАТО".

Я ще раз повторюю, що членство в НАТО є найпростішим і найдешевшим способом. Але також економіка, безпекові гарантії. Українцям потрібні певні озброєння, щоб досягати своїх цілей на полі бою, — додала прем’єр-міністерка Данії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?