ЄС схвалив пакет допомоги Україні у розмірі 50 млрд євро — Sky News
Категорія
Політика
Дата публікації

ЄС схвалив пакет допомоги Україні у розмірі 50 млрд євро — Sky News

Шарль Мішель
Джерело:  Sky News

За словами високопосадовців ЄС, наразі ніхто не виступає проти надання Україні пакету підтримки у розмірі 50 млрд євро протягом 4 наступних років. 

Що відомо про схвалення ЄС 50 млрд євро допомоги Україні

За словами Єврокомісара з питань бюджетної політики ЄС Йоханнеса Хана, наразі не має заперечень стосовно надання Україні цього пакету допомоги.

Однак журналісти видання у матеріалі наголошують, що представники урядів країн ЄС ведуть суперечки щодо перегляду довгострокового бюджету.

Головне - це підтримка України. Це ніким не заперечується, навіть за обсягом, - зазначив Хан.

Що відомо про плани щодо залучення України до оборонної стратегії ЄС

Президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликає приєднати українську оборонну промисловість та виробничі потужності ВПК у загальну стратегію оборони ЄС.

Наша стратегія може бути повною лише тоді, коли вона також враховуватиме потреби України та її промисловий потенціал, - зазначила президент Єврокомісії.

За її словами, Україна має бути інтегрована в оборонні програми ЄС, зокрема, щоб допомогти задовольнити потреби Києва у поточній війні проти Росії.

Першим кроком для досягнення цього є залучення України до процесу консультацій щодо Промислової стратегії. Це має призвести до інтеграції України в деякі з наших оборонних програм за згодою Європейського парламенту та Ради, де це необхідно, - пояснює фон дер Ляєн.

Проект Програми європейської оборонної промисловості мають представити широкому загалу на початку наступного року. Програма зокрема передбачатиме шляхи фінансування оборонної галузі країн Європи.

Головним завданням цієї програми є не просто збільшення виробничих потужностей, але також прагнення зробити ВПК Європи більш гнучким та стійким через посилення транскордонної співпраці. Досі така співпраця залишається радше винятком, ніж правилом, наголошує Euractiv.

Категорія
Україна
Дата публікації

Розвідка США дізналася про кількість китайців у складі армії РФ

солдат Китаю
Джерело:  Reuters

Згідно з даними американських розвідників, на які посилаються журналісти, близько 200 громадян Китаю воюють на боці Росії проти України. Також вказано, що вони є найманцями та не мають прямого зв’язку з владою КНР.

Головні тези:

  • Наразі китайці не мають помітного впливу на військові операції Росії.
  • Зеленський звертає увагу на те, що Путін намагається затягнути тривалість війни.

Роль китайських солдатів у армії РФ

Інформаційна агенція Reuters поспілкувалася з американськими посадовцями, які мають доступ до даних розвідки США, а також з колишнім представником західної розвідки.

За словами останнього, близько 200 китайських найманців воюють за Росію і не мають жодного зв’язку з китайським урядом.

Окрім того, стверджується, китайські військові офіцери з дозволу Пекіна перебувають поблизу лінії фронту Росії, щоб "вивчати уроки та тактику з війни".

Як стверджують інсайдери ЗМІ, китайські бійці, найімовірніше, погано підготовку та не мають помітного впливу на військові операції армії РФ.

Український лідер Володимир Зеленський нещодавно повідомив, що "щонайменше кілька сотень громадян Китаю воюють у складі російських окупаційних сил".

За словами глави держави, диктатор Путін робить все можливе, щоб затягнути війну навіть за рахунок життів китайців.

Путіну було недостатньо солдатів із Північної Кореї. Тепер він намагається компенсувати втрати, залучаючи ще одну націю — китайців. Як довго він може продовжувати це робити? Ми маємо працювати разом, щоб такі питання були не про вибір Москви, а про наш спільний тиск на Москву, бо це єдиний шлях, як це може спрацювати.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?