Кабмін оновив правила проходження ВЛК. Що змінилося
Категорія
Україна
Дата публікації

Кабмін оновив правила проходження ВЛК. Що змінилося

Кабінет міністрів України
Мобілізація

Уряд України ухвалив постанову, яка передбачає, що призовникам віком до 25 років та військовозобов’язаним, яких бронюють, не потрібно проходити військово-лікарську комісію.

Головні тези:

  • Постанова Кабміну України відрегулювала процедуру проходження ВЛК для військовозобов’язаних та призовників до 25 років.
  • Тепер призовникам до 25 років та військовозобов’язаним, яких бронюють, не потрібно проходити ВЛК.
  • У випадку бронювання відстрочка від мобілізації не передбачає направлення на військово-лікарську комісію.
  • Для отримання статусу критично важливого підприємства для бронювання співробітників, потрібно пройти деякі критерії та процедури у владних органах.
  • Реєстр “Оберіг” використовується для перевірки військово-облікових даних співробітників, яких планують забронювати для військової служби.

Хто з військовозобов’язаних в Україні не проходитиме ВЛК

Постанова № 675, опублікована на сайті уряду, вносить зміни до Порядку організації та ведення військового обліку (постанова № 1487) та Порядку проведення призову громадян на військову службу (№ 560).

Відтепер призовників до 25 років під час воєнного стану можуть направити на проходження медичного огляду лише у випадку, якщо вони йдуть служити добровільно.

Процедура отримання відстрочки від мобілізації у разі бронювання також не передбачає направлення на військово-лікарську комісію.

Крім того, постанова змінила правила для отримання відстрочки як доглядача, якщо військовозобов’язаний доглядає за одного зі своїх батьків або батьків дружини (чоловіка) з інвалідністю II груп. Відтепер для цього не потрібний висновок лікарсько-консультативної комісії.

Як українським підприємствам забронювати працівників

Про алгоритм бронювання співробітників для бізнесу та в яких випадках, можна отримати відмову, розповів заступник міністра економіки Ігор Фоменко в ефірі телемарафону.

За словами Фоменка, спочатку підприємства чи організації звертаються до влади, щоб їх визнали критично важливими. Для отримання такого статусу є сім критеріїв.

Кожне міністерство чи центральний орган виконавчої влади формує свій перелік критеріїв. Після того, як відповідні служби опрацюють підприємство, видається наказ про визнання його критично важливим.

Після отримання цього статусу підприємство подає список військовозобов'язаних для бронювання тому центральному органу виконавчої влади або ОВА, які визнали підприємство критично важливим. А цей орган направляє списки в Міноборони або інші органи, такі як СБУ чи розвідка, там де військовозобов'язаний стоїть на обліку.

Надалі поданих на бронювання співробітників перевіряють через реєстр "Оберіг" на відповідність військово-облікових даних і потім направляють Міністерству економіки.

Категорія
Україна
Дата публікації

Коригували удари Росії по Києву. СБУ затримала трьох агентів ГРУ

СБУ
СБУ

СБУ затримала трьох агентів РФ, двоє з них є колишніми та діючими працівниками в оборонних підприємствах. Вилучено техніку та квадрокоптер для шпигунства.

Головні тези:

  • СБУ затримала трьох агентів ГРУ, які коригували ворожі удари по Києву.
  • Агенти шпигували для Росії по ключових об'єктах столиці, включно з оборонними заводами та складами з озброєнням.
  • У зловмисників вилучено техніку для шпигунства.

Працівники оборонних підприємств шпигували для РФ, їх затримано

Служба безпеки України затримала ще трьох агентів російської воєнної розвідки (ГРУ), які коригували ворожі удари по Києву. Операція контррозвідки відбулася в рамках комплексних заходів, у результаті яких було затримано трьох осіб, один з яких є громадянином РФ.

За даними розслідування, основним завданням зловмисників було коригування повітряних ударів російських військ по ключових об'єктах столиці України, зокрема оборонних заводах і складах з озброєнням та боєприпасами Сил оборони.

Агенти діяли окремо, але підпорядковувалися одному куратору — співробітнику ГРУ, особу якого вже встановила СБУ.

Затриманий агент ГРУ

Один із затриманих російських агентів, який перебував в Україні в "режимі очікування", був активований російською воєнною розвідкою після початку повномасштабного вторгнення.

Для виконання завдання він облаштував спостережний пункт на даху київської багатоповерхівки. Для отримання доступу до цього майданчика агент скористався зв'язками з представником місцевого ОСББ, який мав ключі від технічних приміщень будинку.

Інші двоє фігурантів — це колишні і діючі працівники оборонних підприємств України.

Один із них збирав інформацію про наслідки ворожих обстрілів, кількість працівників на заводах, а також місця розташування ремонтних баз. Другий випитував у своїх колишніх колег можливі локації для потенційних цілей.

Листування агента з куратором

Під час обшуків у фігурантів були вилучені комп'ютери, мобільні телефони та документи з агентурними звітами. Також було знайдено квадрокоптер, який один із агентів планував використати для шпигування за оборонними об'єктами.

Затриманим пред'явлено підозри за кількома статтями Кримінального кодексу України, зокрема за державну зраду та передачу інформації про місцезнаходження підрозділів ЗСУ.

Двоє зловмисників наразі перебувають під вартою без можливості внесення застави, а стосовно третього суд розглядає клопотання про обрання запобіжного заходу.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?