Кабмін погодив вихід України з низки угод СНД
Категорія
Політика
Дата публікації

Кабмін погодив вихід України з низки угод СНД

Кабмін погодив вихід України з низки угод СНД
Джерело:  online.ua

У Кабінеті міністрів ухвалили рішення про виведення України з низки чергових угод, які були чинними на рівні Співдружності Незалежних Держав.

Джерело: заява Василя Мокана, представника уряду у Верховній Раді

За словами посадовця, у Кабміні розробили відповідний проєкт закону.

“Сьогодні Кабмін схвалив проєкт закону "Про вихід з деяких міжнародних договорів України, укладених у рамках Співдружності Незалежних Держав" та проєкт відповідного розпорядження Кабінету Міністрів України”, - наголосив Мокан.

Відповідно до проєкту, передбачається припинення чинності Угоди про Правила визначення походження товарів країн, що розвиваються, при наданні тарифних преференцій у рамках Загальної системи преференцій.

Також у документі говориться про завершення дії Протоколу про внесення змін і доповнень до Правил визначення походження товарів країн, що розвиваються, при наданні тарифних преференцій у рамках Загальної системи преференцій, передбачених Угодою від 12 квітня 1996 року.

За поясненням Мокана, останню угоду затвердили задля створення підґрунтя єдиної міжнародно-правової бази в межах СНД, яка пов’язана з визначенням походження товарів країн, що розвиваються; правил визначення цих товарів під час надання тарифних преференцій за Загальною системою преференцій.

Представник в уряді зауважив, що припинення чинності угоди не торкнеться жодним чином інтересів українських виробників та експортерів. Сьогоденне українське законодавство не передбачає жодних тарифних преференцій за Загальною системою преференцій для держав, що розвиваються. Тож доцільним буде припинення дії угоди.

Україна та відносини з СНД

Українська сторона взяла систематичний курс на вихід з цього міжнародного формату й відповідних угод, які не мали б сенсу без причетності до СНД, ще 2014 року. З того часу Кабмін регулярно проводить відкликання тієї чи іншої угоди.

Співпрацю в межах СНД від моменту початку російської агресії фактично замінили співпрацею з країнами Євросоюзу. Наразі саме держави цієї співдружності стали станом на 2021 рік головними торговельними партнерами України.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

У Курській області сформувалася "буферна зона", тривають бої

ЗСУ

Станом на сьогодні на російській Курщині Сили оборони України контролюють близько 90 кв. км. Новими подробицями поділився генерал-лейтенант ЗСУ у відставці Ігор Романенко. За його словами, там сформувалася своєрідна "буферна зона".

Головні тези:

  • Українські воїни діють комплексно на Курщині, Сумщині та Білгородщині, використовуючи асиметричні стратегії.
  • Війна в цьому регіоні є складним явищем, проте інтенсивні операції впливають на можливості та плани ворога.

Що відбувається в Курській області

Ігор Романенко звертає увагу на те, що бої на Курському напрямку ще не завершені.

Там ще контролюється десь 90 кв. км, плюс-мінус така собі буферна зона. Це саме та, за яку Путін казав, що вони хочуть сформувати на Сумщині, й там (на Курському напрямку — ред.) йдуть інтенсивні бойові дії.

За словами Романенка, наразі потрібно розглядати дії українських воїнів в комплексі на Курщині, Сумщині та Білгородщині — це не лише пряма участь додаткових сил підрозділив в цих регіонах, а також дії асиметричного порядку.

Генерал-лейтенант ЗСУ у відставці наголошує, що війна — дуже складне явище, в якому рідко буває однозначна перемога, але такі операції впливають опосередковано — ламають плани, змушують ворога розпорошуватись.

"Можна казати про стабілізацію в тому випадку, коли буду виконане завдання з зупинки просування ворога. А ворог навпаки — планує наступальні дії більш масштабного порядку саме на Харківщині, Сумщині, Запоріжжі… — попередив Ігор Романенко.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?