Кіберфахівці ГУР завдали удару по цифровій інфраструктурі Газпрому
Категорія
Україна
Дата публікації

Кіберфахівці ГУР завдали удару по цифровій інфраструктурі Газпрому

Хакери
Джерело:  РБК Україна

Кіберспеціалісти Головного управління розвідки Міноборони атакували цифрову інфраструктуру російського газового монополіста "Газпром" та його дочірньої компанії "Газпромнєфть", присвятивши операцію пам'яті героїв Крут. 

Головні тези:

  • Кіберфахівці ГУР провели кібератаку на ресурси Газпрому та Газпромнєфть у день пам'яті героїв Крут.
  • DDOS-атака здійснена на цифрові ресурси, які підтримують окупаційну армію РФ в Україні, обмеживши доступ користувачів до онлайн-послуг.
  • Клієнти “Газпрому” та “Газпромнєфть” зіткнулись з проблемами доступу до своїх особистих кабінетів та послуг після кібератаки.

Що відомо про кібератаку хакерів ГУР на ресурси Газпрому

За інформацією джерел, до річниці подвигу героїв Крут кіберфахівці ГУР здійснили DDOS-атаку на цифрові ресурси компаній "Газпром" та "Газпромнєфть".

Кібератаки зазнали онлайн-сервіси підприємств, які займаються підтримкою злочинної діяльності окупаційної армії РФ в Україні.

Зокрема, з 28 січня клієнти цих компаній втратили змогу заходити до особистого кабінету, використовувати послуги онлайн-сервісів компанії, здійснювати оплату за пальне за допомогою паливних карт, списувати або накопичувати бонуси на рахунок тощо.

Хакери ГУР атакували ключові онлайн-ресурси Газпрому
Хакер

У відповідь на скарги клієнтів представники “Газпрому” заявляли про тимчасовий збій, однак не надавали пояснень щодо характеру та причин його виникнення.

Коли роботу онлайн-сервісів може бути відновлено, у російських компаніях не повідомляють.

Сьогоднішні проблеми російських водіїв — це привіт від наших побратимів з 1918 року, героїв бою під Крутами, які понад сто років тому дали тягла злочинним російським бандам наркомана Муравйова. Сьогодні ми продовжуємо справу тодішніх захисників Києва як на фронті, так і в кіберпросторі. Слава Україні! — зазначають у ГУР.

Що відомо про інші успішні кібератаки ГУР на ресурси країни-агресорки

Кіберфахівці Головного управління розвідки здійснили масштабну кібератаку на системи одного з найбільших у РФ мобільних та інтернет-операторів, що задіяний у російській агресії проти України — під удар потрапила компанія “МегаФон”.

Як повідомляють інсайдери Online.UA у воєнній розвідці, внаслідок атаки протягом 24 січня клієнти “МегаФону” мали серйозні проблеми зі зв’язком, а також доступом до мережі.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна повернула 11 дітей з тимчасово окупованих територій і Росії

Дмитро Лубінець
дитина

Омбудсман України Дмитро Лубінець повідомив у межах реінтеграційних заходів вдалося посприяти поверненню 9 дітей з тимчасово окупованої території України, ще двох — з території РФ.

Головні тези:

  • Омбудсман України успішно посприяв поверненню 11 дітей з тимчасово окупованих територій і Росії.
  • Діти та їхні родини перебували під тиском окупаційного режиму, що створювало серйозні ризики для їхнього добробуту.
  • Спільними зусиллями Омбудсмана та міжнародних партнерів було забезпечено повернення та возз'єднання родин в Україні.

В Україну повернулося 11 дітей з ТОТ і Росії

Офіс Омбудсмана у взаємодії з міжнародними партнерами та партнерськими організаціями здійснив необхідні заходи заради возз’єднання дітей з їхніми родинами, включно з підтримкою в організаційних та правових питаннях.

Вік дітей — від 2 до 17 років. Перебуваючи на ТОТ, родини жили під постійним тиском окупаційного режиму через свою проукраїнську позицію, зазнавали переслідувань, залякування та позбавлення базових прав, що створювало серйозні ризики для їхніх дітей.

Серед повернутих з окупації — вагітна жінка з маленькою дитиною. Окупаційна влада систематично залякувала сім’ю та відмовляла у медичній допомозі через відсутність російських документів. Після повернення на підконтрольну Уряду України територію жінка нарешті отримала всю необхідну медичну допомогу. І вже за кілька днів після повернення вона народила дівчинку.

Повернення дітей в Україну

Також повернули 11-річного хлопчика, батько якого перебував у російському полоні. Хлопчик разом зі своєю мамою весь цей час перебував на ТОТ. Тому вони намагалися поводитись дуже обережно, адже остерігались будь-якої уваги від органів влади окупанта.

Після звільнення чоловіка з полону, жінка звернулась до Офісу Омбудсмана з проханням допомогти виїхати з ТОТ. В результаті — родина на підконтрольній території Україні і зовсім скоро возз'єднається.

Щиро дякую нашим міжнародним партнерам та партнерським організаціям за допомогу і сприяння! Це неймовірно цінно — діти зможуть рости у вільній Україні.

Дмитро Лубінець

Дмитро Лубінець

Омбудсман України

Щоб краще розібратися у темі викрадення Росією українських дітей — дивіться документальну стрічку “Понівечене дитинство”, яку створило українське незалежне медіа та відеопродакшн Online.UA.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?