У кіберполіції України повідомили про новий спосіб шахрайства в мережі з рахунками для сплати податків.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook Департаменту кіберполіції.
"Протягом останнього тижня на електронні адреси, як приватних, так і державних установ, надходять повідомлення нібито від Державної фіскальної служби України. Зловмисники здійснюють підміну адреси відправника на адресу в зоні .gov.ua, щоб у одержувача створювалося враження, що лист відправлено з державної установи", - повідомляють в кіберполіції.
Правоохоронці розповіли, що в таких повідомленнях міститься посилання на нібито рахунок для сплати податків.
Читайте також: Укра їнцям пояснили головну мету створення "груп смерті" в інтернеті
"Насправді посилання веде на один зі зламаних сайтів, які перебувають під управлінням CMS (система управління контентом) Joomla або Wordpress, після чого завантажується zip-архів", - додали в кіберполіції.
У кіберполіції також повідомили, що оскільки вказаний компонент може отримати доступ до файлової системи комп'ютера і виконувати нативний (машинний) код, він завантажує шкідливе програмне забезпечення (malware) з серверів, які вже були попередньо зламані. Malware в фоновому режимі шифрує файли, згідно прописаного в ньому списку типів файлів.
"Коли процес шифрування завершено, malware змінює фонове зображення на робочому столі комп'ютера, і створює файли readme.txt з інструкціями, що повідомляє потерпілого про шифрування його файлів, і дає подальші інструкції для їх розшифровки", - сказано в повідомленні.
За інформацією кіберполіції, вказане шкідливе ПО відоме як ransomware "No more ransom". Ключів для розшифровки файлів, які постраждали від його дій, наразі в світі поки немає. Зазвичай, зловмисники вимагають суми близько 300-500 доларів США, в криптовалюті Bitcoin.
У кіберполіції також дали поради, як убезпечити себе від шкідливих файлів:
1. Завжди перевіряйте адресу відправника електронних повідомлень (службові заголовки листа).
2. Використовуйте PGP. Це дозволить захистити вашу переписку від перегляду сторонніми особами. Цифровий підпис також гарантує, що повідомлення дійсно написано автором і не змінилося при передачі.
3. Ніколи не відкривайте посилання, що містяться в листі, якщо відправник вам не відомий.
4. Використовуйте тіньове копіювання файлів. Навіть в разі, якщо ваші файли будуть зашифровані, ви зможете їх відновити.
Як повідомляв ONLINE.UA, начальник Департаменту кіберполіції Національної поліції України Сергій Демедюк розповів, які шахраї промишляють на окупованих територіях Донбасу.
- Категорія
- Культура
- Дата публікації