Кім Чен Ин погрожує відповісти ядерним ударом на "провокації" — Reuters
Категорія
Світ
Дата публікації

Кім Чен Ин погрожує відповісти ядерним ударом на "провокації" — Reuters

Кім Чен Ин
Джерело:  Reuters

Під час зустрічі із солдатами ракетного управління ЗС КНДР через нещодавні навчання з запуску міжконтинентальної балістичної ракети керівник КНДР сказав, що в разі ядерних провокацій противника без вагань нанесе удар із ядерної зброї.

Диктатор Ин погрожує світу ядеркою

Північнокорейський диктатор Кім Чен Ин заявив, що Пхеньян без вагань нанесе ядерний удар, якщо противник спровокує.

Про це повідомляє Reuters.

Під час зустрічі із солдатами ракетного управління збройних сил із приводу нещодавніх навчань із запуску міжконтинентальної балістичної ракети диктатор КНДР сказав, що в разі ядерних провокацій противника без вагань нанесе удар із ядерної зброї.

Рішуча військова діяльність, що проводиться була чітким поясненням режиму наступальної протидії та еволюції ядерної стратегії та доктрини КНДР, щоб не заважати навіть ядерному атакувати, коли противник провокує її за допомогою ядерної зброї, – заявив Кім Чен Ин.

Він додав, що запуск міжконтинентальних балістичних ракет продемонстрував високу мобільність збройних сил та їхню здатність до швидкого нападу, і закликав докласти зусиль для подальшого підвищення їхньої боєздатності.

КНДР знову запустила балістичну ракету

18 грудня КНДР запустила балістичну ракету, що пролетіла понад 1000 км. Спостерігав за цим північнокорейський диктатор Кім Чен Ин.

Reuters пише, що ракету запустили з району поблизу Пхеньяна в бік моря біля східного узбережжя Північної Кореї. Вона пролетіла близько тисячі км. Про це повідомив Об'єднаний комітет начальників штабів Південної Кореї.

Рада національної безпеки Південної Кореї заявила, що це була твердопаливна міжконтинентальна балістична ракета. Там назвали запуск дестабілізуючим актом, який ігнорує міжнародні попередження та численні резолюції Ради Безпеки ООН.

Міністерство оборони Японії повідомило, що політ тривав 73 хвилини. За словами Японії, ракета досягла максимальної висоти понад 6000 км і впала у море на захід від Хоккайдо за межами виключної економічної зони Японії.

У липні Північна Корея випустила балістичну ракету, політ якої тривав трохи менше ніж 74 хвилини.

Reuters зазначає, що такі запуски ракет підкреслюють зусилля КНДР розширити свій арсенал зброєю великої дальності, яка потенційно може досягти материкової частини Сполучених Штатів.

Категорія
Світ
Дата публікації

США припинили фінансування програми розшуку викрадених Росією українських дітей — Рубіо

U.S.Department of a Treasury
Рубіо

Державний секретар Сполучених Штатів Марко Рубіо заявив, що програму з пошуку дітей, незаконно вивезених з України Росією, не поновлено.

Головні тези:

  • США призупинили фінансування програми розшуку українських дітей, викрадених Росією, що створює загрозу втрати даних про зниклих дітей.
  • Державний секретар Марко Рубіо спростував інформацію про тимчасове скасування рішення припинити ініціативу Conflict Observatory, а отже програма залишається неактивною.
  • США розпочали дослідження російських воєнних злочинів, в тому числі примусову депортацію українських дітей та атаки на цивільну інфраструктуру України.

США призупинили розслідування масових викрадень українських дітей Росією

Про це йшлося на пресконференції посадовця 28 березня.

У середині березня газета The Washington Post писала, що адміністрація президента США Дональда Трампа припинила ініціативу Conflict Observatory, яка відстежувала масову депортацію українських дітей. Її фінансував уряд США та очолювала Гуманітарна дослідницька лабораторія Єльського університету.

Медіа також писали про ризик видалення всіх даних про зниклих дітей. Відповідальна за це компанія Quiet Professionals вирішила не видаляти базу даних обсерваторії, говорили джерела WP.

Днями The Washington Post повідомило, що американська сторона тимчасово скасувала своє рішення припинити ініціативу Conflict Observatory. За даними газети, вона може працювати ще шість тижнів, перш ніж завершить передачу своїх даних Європолу.

Марко Рубіо спростував цю інформацію. Він стверджує, що рішення призупинити ініціативу не скасовували.

Програма не відновлена і не фінансується. Вона була частиною скорочень, які ми застосували. Але ми забезпечили безпеку даних і гарантували, що вони у нас є і можуть бути передані будь-яким відповідним органам. Ми зможемо повідомити про це [рішення] наступного тижня.

Марко Рубіо

Марко Рубіо

Держсекретар США

США почали досліджувати російські воєнні злочини у травні 2022 року. Фахівці підготували 13 публічних звітів про агресію РФ в Україні, а також шість обвинувальних актів МКС проти російських посадовців, включно з Путіним.

Міжнародний кримінальний суд — єдиний у світі, що має право та юрисдикцію переслідувати голів держав за найтяжчі злочини. МКС розслідує примусову депортацію українських дітей та атаки росіян на цивільну інфраструктуру.

17 березня 2023 року він видав ордери на арешт Путіна, уповноваженої з прав дитини у РФ Марії Львової-Бєлової. Їх звинувачують у тому, що вони керували депортацією українських дітей до Росії — це воєнний злочин.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?