Єдина в Криму україномовна всеукраїнська суспільно-політична літературна газета "Кримська світлиця" припинила випуск в окупованому Криму. У номері за 25 березня вказано, що це "останній випуск газети".
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Крим.Реалії.
Кримські співробітники газети вважають таке рішення несправедливим і підкреслюють, що "практично з самого початку "Кримська світлиця" - "своя серед чужих, чужа серед своїх"- змушена була вести боротьбу на двох фронтах: кримському і київському, вимагаючи від влади уваги і державного ставлення до гуманітарних проблем українства в Криму".
Гендиректор Національного газетно-журнального видавництва Андрій Щекун зазначив, що штатним працівникам газети запропоновані два реальних виходи з ситуації: переїзд до Києва і подальша робота на тих же посадах. І друга пропозиція - перейти на роботу за договором цивільно-правового характеру (ЦПХ). Тобто в цьому випадку переїзд не буде потрібен.
"Ситуація, яка сьогодні є - це те, що керівництво ДП "Національне газетно-журнальне видавництво" як видавець газети не може нести відповідальність за штатних працівників, які перебувають на окупованій території. Редакція "КС" була захоплена і ліквідована ще в 2014 році. Відповідно Міністерство культури України як і інші державні відомства видали директиви про переведення державних установ на материкову частину України", - сказав Щекун.
За його словами, відповідно до законодавства України роботодавці зобов'язані створювати безпечні умови праці на робочому місці, стежити за охороною праці та нести відповідальність у разі настання нещасних випадків або будь-яких інших з їх працівниками у робочий час на робочому місці відповідно до штатного розкладу підприємства.
"У разі ж укладання договору ЦПХ роботодавець не є роботодавцем з юридичної точки зору, а лише замовником, а працівник є лише виконавцем, який надає послуги (виконує роботи) на свій ризик", - підкреслив Щекун.
Нагадаємо, редакцію єдиної українською газети Криму "Кримська світлиця" виселяють з приміщення, а газету відмовилися поширювати.
Наразі Україна проводить консультації зі США, оскільки отримала від офіційного Вашингтона пропозицію на розвиток і відповідно новий текст угоди. Головна ціль обох країн — підписати взаємоприйнятну угоди про мінерали.
Головні тези:
- Консультації між Україною та США розпочалися після передачі нового тексту угоди від Вашингтона.
- Процес посилення присутності американського бізнесу на території України є вкрай важливим.
Куди рухаються переговори України та США
З заявою з цього приводу виступив очільник МЗС України Андрій Сибіга.
Він офіційно підтвердив, що 28 березня дипломатичними каналами Штати передали Києву новий текст так званої угоди щодо мінеральних ресурсів.
Українська сторона була готова підписати раніше напрацьовану рамкову угоду. Зараз ми отримали пропозицію на розвиток і відповідно новий текст угоди.

Андрій Сибіга
Глава МЗС України
За словами дипломата, в України є своє законодавство щодо опрацювання такого типу документів.
Враховуючи це, було важливо провести необхідні процедури для початку проходження внутрішньодержавних необхідних процедур.
На цьому тлі Андрій Сибіга наголосив, що уже пройшов один раунд цих консультацій.
Як зазначив глава МЗС, посилення присутності американського бізнесу на території України — це вкрай важливо.
Тому цей процес триватиме. Ми будемо працювати з американськими колегами для досягнення взаємоприйнятного тексту для підписання, — додав дипломат.
Шеф литовської дипломатії Кястутіс Будріс закликав міжнародну спільноту зробити все можливе для стримування російського диктатора Володимира Путіна, щоб уникнути війни з Росією чи потенційного захоплення країн Балтії.
Головні тези:
- Росія є довгостроковою військовою загрозою для НАТО.
- Путін не збирається відмовлятися від своїх планів, зокрема щодо вторгнення в Альянс у майбутньому.
Литва закликає дати відсіч Росії, поки не пізно
З гучним попередженням очільник МЗС Литви виступив під час свого офіційного візиту до Києва та зустрічі з українським колегою Андрієм Сибігою.
Як стверджує Будріс, наразі від Путіна можна очікувати лише трьох сценарії — війни, окупації або загрози.
За словами дипломата, розвідувальна спільнота у країнах НАТО давно дійшла спільного висновку: саме Росія є довгостроковою прямою військовою загрозою для Альянсу.
Глава МЗС Литви також зазначив, що світ просто не має права ігнорувати російські плани і спроможності та будуть розгорнуті дуже близько до НАТО.
Вони десятиріччями вкладалися у це і чітко готуються до довгострокової конфронтації з НАТО, — попередив міністр.
Будріс звертає увагу на те, що загроза з боку Росії реальна і довгострокова, тому важливо зробити все можливе, щоб запобігти новій війні у Європі.
У нас з РФ є три варіанти: або війна з Росією, або загроза Росії, або окупація. Для того, щоб уникнути останнього, необхідно бути в такій позиції, де ви можете стримувати. Інакше ви будете у позиції війни.

Кястутіс Будріс
Глава МЗС Литви