Курс рубля продовжує падати на тлі заяв попагандистів РФ про його стабільність
Категорія
Економіка
Дата публікації

Курс рубля продовжує падати на тлі заяв попагандистів РФ про його стабільність

рубль
Джерело:  online.ua

Тенденція до ослаблення рубля, що відновилася в РФ вже через день після указу Владіміра Путіна, який зобов'язав експортерів продавати валютну виручку, проявила себе і 17 жовтня.

Курс рубля продовжує падати

За підсумками початку торгів курс долара склав 97,51 руб./1 долар, що на 11,25 коп більше до рівня попереднього закриття торгів.

Причому, долар виявився вищим за рівень чинного офіційного курсу на 22,35 коп.

Євро 17 жовтня на біржі не торгується.

Водночас пропагандистські ЗМІ повідомляють, що "рубль стабільний в очікуванні помітних стимулів до руху".

Згідно з коментарями, інвестори зайняли вичікувальну позицію, вивчаючи рішення влади РФ запровадити для низки найбільших експортерів обов'язковий продаж валютної виручки та новин на цю тему.

Крім того, учасники валютного ринку нібито очікують заяв президента РФ Путіна, який 17 жовтня бере участь у форумі "Один пояс - один шлях" у Китаї.

Водночас, стало також відомо, що уряд РФ ймовірно планує розширити валютні обмеження також і на зарубіжних "дочок" експортерів.

16 жовтня мінфін запропонував зобов'язати експортерів подавати до Банку Росії консолідовану звітність про валютні активи та зобов'язання - тобто з урахуванням усіх дочірніх структур, зокрема закордонних.

Путін прилетів до Китаю

Путін прибув до Пекіна 17 жовтня. 

За планом переговори з Сі Цзіньпіном відбудуться 18 жовтня у два етапи: спочатку в розширеному складі, потім у вузькому, у форматі робочого сніданку. У Кремлі не виключали, що Путін і Сі поспілкуються тет-а-тет і за рамками переговорів "на найчутливіші теми". 

Під час візиту до Китаю Путін виступить у рамках форуму "Один пояс – Один шлях".

Російська делегація включає вищих держслужбовців і бізнесменів.

Путіна в аеропорту Пекіна зустрічав міністр комерції Китаю Ван Веньтао.

Як зазначає "Reuters", мета цієї поїздки – продемонструвати довіру і "безмежне" партнерство між країнами навіть в умовах війни в Україні.

Це друга поїздка Путіна за кордон відтоді, як Міжнародний кримінальний суд (МКС) у Гаазі видав ордер на його арешт у березні. Це також перша офіційна поїздка глави Кремля за межі колишнього Радянського Союзу цього року після відвідин Киргизії, колишньої радянської республіки, на початку цього місяця.

Категорія
Політика
Дата публікації

Мирна угода Трампа щодо зупинення війни набула обрисів

Трамп
Джерело:  The New York Times

Згідно з даними видання The New York Times, попередні контури майбутньої мирної угоди нового президента США Дональд Трампа для завершення війни Росії проти України вже визначено.

Головні тези:

  • Одним із ключових аспектів угоди є введення миротворчих сил в Україну.
  • Важливим пунктом є роль США у підтримці України, забезпечення розвідданими, зброєю та надання дозволу для ударів по російській території.
  • Підтримка НАТО є важливим чинником у стримуванні Росії.

Що відомо про наміри Трампа

В оточенні Джо Байдена та Дональда Трампа доволі часто говорять про те, що поки вигнати Росію з усіх окупованих територій України не вдасться.

Цілком можливо, її війська залишаться на приблизно 20 відсотках окупованої території.

У команді республіканця припускають, що це буде відбуватися у рамках перемир'я, подібного до того, яке зупинило Корейську війну 1953 року.

Наразі головна мета — зробити все так, щоб Путін не скористався припиненням бойових дій, щоб переозброїтися, набрати і навчити нові сили та розпочати нове вторгнення.

На переконання українського лідера Володимира Зеленського, винятково членство в НАТО утримає Росію від нового нападу.

Якою може бути мирна угода Трампа

Згідно з даними журналістів, припинення вогню може бути забезпечено європейськими миротворчими силами.

Ключовим моментом буде те, чи захоче Трамп зберегти за США їхню центральну роль, що полягає в наданні розвідданих, зброї та дозволу Україні завдавати ударів по російській території.

Сам новий президент США багато разів заявляв, що війна РФ проти України — це проблема Європи, а не Штатів.

На переконання Джейка Саллівана, для Трампа вкрай важливо зробити те, що ненавидять багато членів його партії: продовжити військову підтримку.

Хороша угода для Америки означає, що нам потрібен важіль, — сказав він.

Що важливо розуміти, Кремль хоче набагато більшої угоди — в якій США виведуть свої озброєння і війська з Європи, однак Трамп поки не коментував ці вимоги.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?