Курц про візит Путіна: його танці нічого не змінили
Австрійський канцлер Себастьян Курц прокоментував нещодавній візит президента РФ Володимира Путіна на весілля голови МЗС Карін Кнайссль, підкресливши, що Австрія, як і раніше, повністю прихильна єдиній позиції Європейського Союзу щодо Росії.
З даною заявою він виступив, намагаючись заспокоїти критиків цього візиту, передає ONLINE.UA з посиланням на Reuters.
"Наша позиція у Європі не змінилася через весілля. Наша зовнішня політика щодо Росії є чіткою… Ми допомогли сформувати її та прислухаємося до усіх рішень Європейського Союзу", - заявив Курц на прес-конференції у середу.
Австрійський канцлер також підкреслив, що сподівається покращити відносини з Росією шляхом більш інтенсивного діалогу. Австрія у цьому півріччі головує у Раді Європейського Союзу.
Нагадаємо, минулих вихідних Карін Кнайссль станцювала з Путіним на своєму весіллі, викликавши хвилю критики у місцевих медіа, які звинуватили її у підриві політики ЄС щодо Росії. На весіллі глави австрійського МЗС Путін пробув близько години. Він побажав Карін Кнайсль і її чоловікові створити щасливу сім’ю.
Регулятори Європейського Союзу готують великі штрафні санкції проти платформи X Ілона Маска за порушення закону про боротьбу з незаконним контентом і дезінформацією.
Головні тези:
ЄС готує штрафні санкції проти соцмережі Ілона Маска за порушення закону про боротьбу з незаконним контентом і дезінформацією.
Прийняття санкцій може посилити напруженість між ЄС та США через покарання такого високопосадовця, як Ілон Маск.
Очікується, що штрафи стануть першими в рамках нового закону ЄС, призначеного для контролю відношень соціальних медіакомпаній.
Соцмережа Х потрапить під штрафні санкції ЄС
Зазначається, що покарання одного з найближчих радників президента США Дональда Трампа, ймовірно, посилить напруженість між ЄС і Вашингтоном.
За словами співрозмовників видання, покарання включатимуть штраф, що може перевищити 1 млрд дол і вимогу внести зміни до платформи.
Очікується, що вони будуть оголошені влітку цього року і стануть першими в рамках нового закону ЄС, покликаного змусити соціальні медіакомпанії контролювати свої сервіси.
Європейські органи зважують, наскільки великий штраф накласти на компанію X, враховуючи ризики подальшого протистояння з Трампом на тлі ширших трансатлантичних суперечок про торгівлю, тарифи та війну в Україні.
Повідомляється, що після вступу на посаду Трампа європейські регулятори уповільнили розслідування щодо X, щоб оцінити потенційні наслідки. Однак нещодавно, коли торгова напруженість із Сполученими Штатами посилилася, ЄС вирішив не зволікати.
На тлі введення Трампом нових тарифів, офіційні особи ЄС заявили, що їхнє розслідування щодо X просувається незалежно від переговорів щодо мит.
Розслідування почалося у 2023 році, і регулятори минулого року винесли попереднє рішення про те, що соцмережа X порушила закон.
Офіційні особи в Брюсселі очікують, що Маск, який критикував європейську політику як форму цензури, боротиметься з будь-яким регулюванням соцмережі.
Видання припускає, що європейське технологічне регулювання могло зіграти певну роль у розмірі мит, які Трамп оголосив цього тижня проти Європейського Союзу. У лютому Білий дім опублікував меморандум із попередженням про те, що Закон про цифрові ринки та Закон про цифрові послуги ретельно перевіряються на предмет несправедливого націлювання на американські компанії.
Європейська комісія 17 січня заявила, що розширює розслідування з питання, чи порушила соціальна мережа Х на чолі з Ілоном Маском правила ЄС щодо модерації контенту.
Президент США Дональд Трамп 2 квітня офіційно оголосив про запровадження масштабних митних тарифів проти торгівельних партнерів Сполучених Штатів, які він назвав «Днем визволення» Америки.
Представник російського диктатора Кирило Дмитрієв виступив з новою гучною заявою після переговорів у Білому домі. За його словами, деякі гарантії безпеки для України "можуть бути прийнятними".
Головні тези:
Нова позиція Кремля щодо безпеки для України є відступом від попередньої політики РФ.
Попри це Дмитрієв категорично відкинув вступ України до НАТО
Про що говорив Дмитрієв
Дмитрієв почав цинічно брехати, що Україна завдала ударів по російських енергетичних об'єктах.
Попри це він додав, що перемовини з представником Дональда Трампа мали "позитивний результат".
За його словами, команда Путіна нібито наразі відкрита для гарантій безпеки для Києва.
Деякі гарантії безпеки в тій чи іншій формі можуть бути прийнятними, — заявив Кирило Дмитрієв, однак не пояснив, про що йдеться.
На цьому тлі він категорично відкинув вступ України до НАТО як "взагалі неможливий".
Американські журналісти звертають увагу на те, що нова заява представника Путіна є відходом від звичайної позиції Кремля.
Раніше російський диктатор стверджував, що мир буде можливий тільки у випадку "демілітаризації" України, в той час як глава МЗС РФ Сергій Лавров заявив, що Москва "категорично" виступає проти європейських військ, які діють як миротворці.