Латвія масово блокує телеканали РФ після рішення щодо України
Категорія
Світ
Дата публікації

Латвія масово блокує телеканали РФ після рішення щодо України

Латвія масово блокує телеканали РФ після рішення щодо України
Джерело:  online.ua

Після того, як 8 лютого влада Латвії вирішила на рік заборонити трансляцію "Росія РТР" на території країни за мову ненависті щодо України, Національна рада Латвії з електронних ЗМІ (NEPLP) вирішила виключити 16 російських телеканалів зі списку тих, що ретранслюються на території країни, оскільки їх представник у країні невідомий. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на  сайт  регулятора.

В першу чергу, йдеться про таку російські телеканали: "REN TV Baltic", "NTV Mir Baltic", "Karusel International", "NTV Serial" ("НТВ Серіал"), "NTV Stilj" ( "НТВ Стиль"), "НТВ право", "Кіномікс", "Наше нове кіно", "Рідне кіно", "Індійське кіно", "Кінокомедія", "Кіносерія", "КВН ТВ", "Кухня ТВ", "BOX TV" і "HD Life" .

"Це рішення було прийнято, тому що Рада не має інформації про вищезгаданого представника поширення програм або представників у Латвії, які могли б дати згоду від імені власників програм на поширення в Латвії, а також Рада не отримала інформацію від власника про продовження поширення в Латвії", — зазначається в заяві регулятора.

Згідно з останніми даними, рішення набуде чинності в опівночі 10 лютого. Варто зазначити, що колишній правовласник SIA "TEM LV" нещодавно офіційно заявив, що з 1 лютого у нього більше немає прав на ретрансляцію цих телеканалів, цю інформацію уже підтвердили й кабельні оператори.

"NEPLP звернулося до можливого нового представника з розповсюдження програм з проханням подати до Ради підтверджуючі документи щодо прав на поширення вищезазначених програм на території Латвії, але ніяких документів, що підтверджують такі права, отримано не було", — йдеться в повідомленні.

Як відомо, 2 лютого український лідер Володимир Зеленський запровадив персональні спеціальні економічні та інші санкції щодо нардепа від ОПЗЖ Тараса Козака. Ці санкції передбачають, в тому числі, блокування каналів 112 Україна, NewsOne, ZIK, які пов’язують з кумом президента РФ Володимиром Путіним, нардепом від ОПЗЖ Віктором Медведчуком.

Як повідомляв раніше ONLINE.UA,  пропагандистка Путіна кличе на роботу  журналістів заблокованих каналів Медведчука.

Категорія
Україна
Дата публікації

Сонце і вітер — якою буде погода в Україні на Великодні свята

погода
Джерело:  Наталка Діденко

У неділю, 20 квітня, у більшості областей України температура повітря становитиме +20...+24 °C. Лише в західних областях ймовірний невеликий дощ.

Головні тези:

  • У неділю, 20 квітня, в більшості областей України очікується температура +20...+24 °C з сухою та сонячною погодою.
  • Синоптики передбачають невеликі дощі лише у західних областях України на Великдень.
  • У п'ятницю очікується тепла погода з температурою +20...+23 °C, у суботу температура знизиться до +16...+19 °C у західних регіонах.

Якою буде погода на Великдень по Україні

Про особливості погоди у ці дні повідомляє синоптикиня Наталка Діденко.

У п'ятницю в Україні очікується тепла погода, вдень +20...+23 °C, у південних регіонах +16...+20 °C. Дощі пройдуть лише на Закарпатті та навколо Карпат. Більша частина території України - сухо та сонячно.

Рвучкий південний вітер! Лише у східних областях вітер буде невеликим або помірним.

У суботу, 19 квітня очікується зниження температури повітря до +16...+19 °C у західній частині, загалом в Україні передбачається +20...+24 °C.

На Великдень в Україні вдень температура повітря становитиме +20...+24 °C. Пануватиме 20 квітня суха сонячна погода, лише в західних областях ймовірний невеликий дощ.

У Києві три дні поспіль очікується суха та тепла погода з температурою повітря +20...+23 °C.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Науковці дослідили вплив швидкої ходьби на здоров'я серця — нові дані

ходьба
Джерело:  The Guardian

Ходьба зі швидкістю не менше шести кілометрів на годину може знизити ризик виникнення проблем, пов’язаних із серцевим ритмом на 43%.

Головні тези:

  • Швидка ходьба зі швидкістю не менше 6 км/год може знизити ризик порушень серцевого ритму на 43% згідно з новим дослідженням.
  • Дослідження проведене на понад 420 тисяч жителів Великої Британії показало, що ходьба у швидкому темпі пов'язана зі зниженням ризику виникнення аритмії серця на 27%.
  • Метаболічні та запальні фактори грають важливу роль у зв'язку між швидкістю ходьби та порушеннями серцевого ритму.

Як швидка ходьба впливає на виникнення аритмії серця

Результати дослідження опублікували у науковому журналі BMJ Journals.

Вчені проаналізували медичні дані понад 420 тисяч жителів Великої Британії, які надали інформацію про швидкість своєї ходьби.

Частина з них (майже 82 тисячі) повідомили детально про час, який вони витрачають на ходьбу в різному темпі:

  • повільному (менш як 4,8 км/год);

  • стабільному/середньому (4,8-6,4 км/год);

  • швидкому (понад 6,4 км/год).

Серед усіх учасників 6,5% мали повільний темп ходьби, 53% — середній і 41% — швидкий.

Спостереження за цими людьми в середньому протягом 13 років показало, що у понад 36 тисяч учасників (9%) розвинулася та чи інша форма порушення серцевого ритму.

Ходьбу в швидкому та середньому темпах, на відміну від повільної, пов'язують зі зниженням ризику порушення серцевого ритму на 27%.

Загалом близько 36% зв'язку між темпом ходьби та всіма порушеннями серцевого ритму було зумовлено метаболічними та запальними факторами.

Дослідники врахували той факт, що про швидший темп ходьби частіше повідомляли чоловіки, які проживали в бідних районах і вели більш здоровий спосіб життя.

Вчені наголошують, що дослідження було спостережливим, а це означає, що не можна зробити однозначних висновків про те, чи є ходьба у швидкому темпі безпосередньою причиною зниження ризику порушень серцевого ритму.

Це перше дослідження, яке вивчає зв’язки між швидкістю ходьби та аритмією, і надає докази того, що метаболічні та запальні фактори можуть відігравати певну роль: швидша ходьба знижувала ризик ожиріння та запалення, що, своєю чергою, зменшувало ризик аритмії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?