"Майдан-3". Генерал Маломуж пояснив, чому спроби російських спецслужб дестабілізувати Україну є марними
Категорія
Україна
Дата публікації

"Майдан-3". Генерал Маломуж пояснив, чому спроби російських спецслужб дестабілізувати Україну є марними

Микола Маломуж
Джерело:  Еспресо

Росія не має шансів втілити в життя свій план "Майдан-3" з дестабілізації України. У цьому переконаний генерал армії України, ексголова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

13 листопада online.ua опублікував ексклюзивний розгорнутий матеріал “Паніка, зневіра, стравлювання, замахи. Росія почала нову інформаційну атаку «Майдан-3» на Україну” про те, як російські спецслужби спробують дестабілізувати ситуацію в українському суспільстві.

Маломуж оцінив можливість "Майдану-3" в Україні

Маломуж зазначає, що можливість "Майдану-3" в Україні зараз практично нереальна, оскільки "майдани" в Україні були ініційовані суспільством, яке виступало за демократію, європейські цінності й перспективи.

У цій ситуації 99% громадян України проти Росії й безпосередньо потерпають від війни – вбиті, поранені, скалічені й так далі. Тому усе це трохи міфи. Щоб таке зробити, потрібні глибокі передумови у суспільстві, в окремих регіонах чи секторах.

Генерал додав, що Росія зараз ставить перед собою інші цілі: провести агресивні операції на полі бою та якомога більше захопити територій, а потім ставити ультиматуми і Україні, і Заходу про мир на умовах РФ. Це є стратегічною метою Росії, тому вона кидає для цього всі свої ресурси.

Що готує РФ в рамках операції "Майдан-3"

Терміни проведення нової інформаційної атаки російськими спецслужбами на Україну – листопад-грудень 2023 року.

Росія планує підняти частину реальних тем, які хвилюють українців: загальна втома від війни, так звана «безперспективність опору», корупція, зупинка допомоги від міжнародних партнерів, неефективність політичного керівництва та різноманітні «теорії змови».

Основний інформаційний удар вже спрямовано на дискредитацію певних державних структур та представників політичного й воєнного керівництва України. Також РФ готує замахи на посадовців, щоб показати Україну неспроможною захистити своїх знакових постатей.

Своєї пікової точки спецоперація російських спецслужб має сягнути у річницю початку Революції гідності.

Категорія
Україна
Дата публікації

Кабмін розширив можливості для бронювання — що змінилося

Міністерство економіки України
Деталі нового рішення Кабміну

Український уряд офіційно розширив можливості бронювання військовозобов'язаних працівників для підприємств критичної інфраструктури та оборонного сектору. Нові правила націлені на забезпечення стабільної роботи ключових галузей економіки та оборони країни.

Головні тези:

  • Підтверджене бронювання буде відображатися у застосунку Резерв+. 
  • Якщо бронювання надано після оновлення статусу критично важливого підприємства, воно діятиме на період дії критичності - до 1 року.

Деталі нового рішення Кабміну

Відповідно до рішення уряду, квоту бронювання для підприємств, що забезпечують водопостачання, водовідведення, управління відходами та обслуговують критичну інфраструктуру, збільшено з 50% до 75%.

Окрім того, було скасовано вимоги до енергетичних компаній, які постраждали від війни, насамперед щодо середньомісячної зарплати не менше 20 тис. грн та відсутності податкової заборгованості.

До переліку підприємств, що можуть бронювати працівників, додали Агенцію оборонних закупівель (АОЗ) та Державного оператора тилу (ДОТ).

Подати заяву на бронювання працівників можна виключно через портал "Дія", — зазначають у Міністерстві економіки.

Що важливо розуміти, бронювання відображатиметься у застосунку "Резерв+" і діятиме до одного року.

Як уже згадувалося раніше, з 1 квітня продовжити бронювання своїх фахівців зможуть лише компанії, які вже оновили статус критичності відповідно до нових вимог.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?