За словами медиків з ЮАР, де вперше виявили штам коронавірусної інфекції "Омікрон", першою ознакою зараження є навіть не кашель, а помітна зміна голосу.
Джерело: Daily Star
Перші симптоми штаму "Омікрон"
За словами медиків, після попадання штаму Омікрон до організму у людини раптово садиться голос, виникає хрипота.
При цьому зміни у голосі виникають безболісно і супроводжуются першінням у горлі.
Генеральний директор найбільшої страхової компанії у ЮАР Райан Роач повідомив, що саме першіння у горлі виникає раніше, ніж всі інші симптоми.
Серед ранніх ознак також можна врахувати закладенність носу, болі у попереку і частий сухий кашель.
Між тим, спеціалісти з США, ЮАР та Великої Британїї захворювання також викликає головний біль, втому, ломоту у кістках, вночі хворі можуть сильно потіти.
Фото - Pixabay.com
Британські лікарі зазначають, що новий штам не настільки небезпечний, як ті, що фіксувалися раніше. Дослідження продемонстрували, що ризик госпіталізації в цьому випадку нижчий практично на 70%, якщо порівнювати його з випадками зараження Дельтою. Завдяки вакцинації цей показник поступово збільшується до позначки 75%.
Загроза штаму "Омікрон"
Основних ознак нового варіанту Omicron небагато, та останні дослідження зараховують до таких безпричинну хрипоту в голосі та шкірний висип.
Одним із поширених симптомів COVID-19, про який багато хто не чули, є висипання на шкірі пальців рук і ніг, які варто розглядати як «четверту ключову ознаку» інфекції. Такими є результати дослідження симптомів з боку вчених з Т. Х. Chan School of Public Health Гарвардського університету та Королівського коледжу Лондона.
Науковці проводили дослідження в співпраці з науковою компанією ZOE. Про згадані ознаки пацієнти повідомляли в спеціальному застосунку ZOE COVID Study.
Висипання описують як червоні та фіолетові горбки на пальцях кінцівок, які можуть спричиняти біль. Ці шишки зазвичай не сверблять і частіше зустрічаються в молоді.
Читайте також:
Медики назвали ще два симптоми зараження Омікроном
В G7 назвали найстрашнішу загрозу для глобальної медичної системи