"Мене замовили": президент Молдови каже, що його хочуть вбити
Категорія
Світ
Дата публікації

"Мене замовили": президент Молдови каже, що його хочуть вбити

"Мене замовили": президент Молдови каже, що його хочуть вбити
Джерело:  online.ua

Президент Молдови Ігор Додон стверджує, що отримав повідомлення про замовлення замаху на його життя. Варто зазначити, що з подібними заявами політик виступав і раніше, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Newsmaker.

Додон каже, що довірена особа повідомила, що його замовили "дагестанцям через одеське угруповання".

"Ось бачите, як працює Демократична партія в Молдові", - прокоментував це політик.

Варто зазначити, що раніше СБУ повідомила, що на тлі загострення ситуації в Молдові посилила контррозвідувальний режим на в’їзді до країни через територію України щодо радикально налаштованих громадян Росії.

Як відомо, проросійська Соцпартія та проєвропейський блок ACUM створили коаліцію та обрали нового прем'єр-міністра. Відмову уряду Філіпа та Демпартії визнавати зміну влади вони вважають узурпацією влади.

Конституційний суд Молдови, підконтрольний Демократичній партії, визнав усі рішення нового скликання парламенту нелегітимними, а також ухвалив рішення про розпуск парламенту і проведення нових виборів 6 вересня.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше молдовський олігарх, лідер Демократичної партії Влад Плахотнюк запропонував проросійській Партії соціалістів створити спільну коаліцію і, зокрема, врегулювати придністровський конфлікт шляхом федералізації Молдови.

Категорія
Україна
Дата публікації

Що відбувається у Бєлгородській області — дані генерала Каволі

Каволі описав ситуацію на Бєлгородщині
Джерело:  Politico

Головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі, американський генерал Крістофер Каволі повідомив, що Сили оборони України дійсно увійшли на російську Бєлгородщину, таким чином розширивши свою присутність на території ворога.

Головні тези:

  • Українська армія займає міцні оборонні позиції на цій ділянці фронту.
  • Генерал Каволі є першим військовим чиновником, який підтвердив українську присутність у Бєлгородській області.

Каволі описав ситуацію на Бєлгородщині

Згідно з даними генерала, станом на сьогодні значні сили утримують чималу — хоча й зменшену, але все ж таки суттєву — частину території в Курській області Росії.

І вони (ЗСУ — ред.) утримують дуже вигідні з оборонного погляду позиції південніше, у Бєлгородській області... Українці кілька тижнів тому почали невеликий контрнаступ на території Росії (у Бєлгородській області). Тож у цьому районі все ще триває протистояння зі змінним успіхом.

Крістофер Каволі

Крістофер Каволі

Головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі, американський генерал

Що важливо розуміти, саме Каволі — перший військовий чиновник, який підтвердив, що Сили оборони України пробилися на російську Бєлгородщину.

За словами американського генерала, наразі українська армія займає міцні оборонні позиції на цій ділянці фронту.

Окрім того, бійці ЗСУ щотижня покращують свої можливості з набору і навчання нових солдатів для їхнього зміцнення.

Категорія
Світ
Дата публікації

Норвегія потроїла військову допомогу Україні у 2025 році

Норвегія
Джерело:  NRK

Уряд Норвегії на засіданні 4 квітня обговорив і схвалив збільшення допомоги Україні у поточному році до 85 млрд крон (7,8 млрд дол).

Головні тези:

  • Норвегія втричі збільшила військову допомогу Україні у 2025 році, підтверджуючи свою підтримку країні.
  • Уряд Норвегії схвалив пакет підтримки на загальну суму 85 млрд норвезьких крон, який допоможе Україні в зміцненні обороноздатності.
  • Ця допомога не вплине на економіку Норвегії, оскільки кошти будуть використані за кордоном.

Норвегія втричі збільшила допомогу Україні

Про це повідомив міністр фінансів Норвегії Єнс Столтенберг.

Уряд Норвегії схвалив пакет підтримки на загальну суму 50 млрд норвезьких крон додатково до попередніх 35 млрд норвезьких крон. Таким чином, загальний обсяг фінансування на підтримку України на цей рік становить 85 млрд норвезьких крон.

Ми потроюємо військову підтримку, — сказав Столтенберг.

Він зазначив, що гроші будуть використані за кордоном, відтак не чинитимуть тиску на норвезьку економіку.

У лютому Норвегія оголосила про виділення пакета допомоги на 300 млн євро для української енергетики та про відкриття прямого каналу інвестицій у промисловість держави.

На початку березня парламент Норвегії ухвалив рішення збільшити підтримку України до 85 млрд норвезьких крон (майже 8 млрд дол) у 2025 році. Прем’єр-міністр Йонас Гар Стьоре назвав це внеском у мир і стабільність у Європі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?