Мокрі, але щасливі: з'явилися фото запуску нової поліції в Маріуполі
У понеділок, 30 травня, в Маріуполі, незважаючи на дощ, 127 працівників патрульної поліції склали присягу. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Новости Донбасса. На складання присяги новими співробітниками правоохоронних органів в Маріуполі приїхали 27 начальників міських управлінь поліції з усієї України. У місті буде працювати 22 патруля. Перед поліцейськими виступив і зачитав присягу колишній український військовослужбовець Віталій Горкун, який зайняв посаду виконуючого обов'язки начальника поліції Маріуполя. Він був добровольцем, брав участь у визволенні Слов'янська, а також брав участь в обороні донецького аеропорту. На церемонії також були присутні прем'єр-міністр Володимир Гройсман, голова Національної поліції Хатія Деканоїдзе, голова Донецької ОДА Павло Жебрівський, голова Представництва ЄС в Україні Ян Томбінський і міністра МВС Арсен Аваков. Раніше повідомлялося, що 29 травня близько опівночі в Маріуполі на перетині проспекту Металургів і вулиці Італійської сталася ДТП, учасником якої, за даними ЗМІ, став начальник поліції Києва Юрій Зозуля.
Російські окупанти проводили штурмові дії у районі населеного пункту Андріївка Донецької області: Сили оборони України знищують військову техніку та особовий склад противника. Про це повідомив Генштаб ЗСУ.
Головні тези:
ЗСУ успішно відбили штурм армії РФ недалеко від Андріївки, знищивши 18 окупантів.
Російські окупанти зазнали великих втрат у воєнній техніці та живій силі під час боїв в Донецькій області.
Після ефективних дій українських воїнів було підтверджено знищення 12 одиниць бронетехніки та ліквідація 18 російських окупантів.
ЗСУ знищили 18 окупантів РФ під Андріївкою
Повідомляється, що ворог залучив близько двох взводів особового складу та бронетехніку.
Результат ефективних дій українських воїнів — підтверджені втрати противника у бронетехніці: уражено 12 одиниць, з них повністю знищено — 7.
Підтверджені втрати живої сили російських окупантів становлять: 18 осіб ліквідовано, 7 — зазнали поранень.
За підрахунками науковців, на орбіті Землі розташовано понад 130 мільйонів уламків космічного сміття, які становить критичну загрозу для пристроїв, що працюють у космосі.
Головні тези:
Понад 130 мільйонів уламків космічного сміття на орбіті Землі становлять критичну загрозу для супутників та пристроїв у космосі.
Зіткнення супутників з космічним сміттям може призвести до руйнування та порушення роботи важливих служб, таких як GPS та моніторинг стихійних лих.
Збільшення комерційних космічних запусків спричиняє зростання кількості космічного сміття на орбіті Землі.
Космічне сміття на орбіті Землі загрожує супутникам
У Європейському космічному агентстві (ESA) опублікували щорічний звіт щодо стану космічного довкілля.
В ESA підрахували, що щороку один супутник зазнає руйнування через зіткнення з космічним сміттям. Фахівці організації попереджають, що такі випадки можуть серйозно порушити роботу життєво важливих служб, як-от GPS і моніторингу стихійних лих.
Хоча щодня щонайменше три неушкоджені супутники або корпуси ракет повертаються в атмосферу Землі, фахівці заявляють про збільшення кількості сміття навколо планети. Наявна ситуація погіршується, зокрема через збільшення комерційних космічних запусків.
Ми залежимо від супутників як джерела інформації для нашого повсякденного життя: від навігації до телекомунікацій і послуг, до спостереження за Землею, зокрема у сфері безпеки та оборони, — сказав генеральний директор ESA Йозеф Ашбахер.
Через засилля космічного сміття супутники на орбіті Землі вимушені здійснювати регулярні маневри, аби уникнути зіткнень з уламками. На ці кроки доводиться йти навіть за найменшої загрози, адже дрібні шматочки сміття з діаметром у міліметр можуть серйозно пошкодити пристрої навколо нашої планети.
При цьому уламок розміром один сантиметр має силу, яку можна порівняти з енергією ручної гранати, пояснив провідний інженер відділу чистого космосу ESA Тіаго Соарес.
Наразі на орбіті Землі перебуває щонайменше мільйон великих уламків, кожне зіткнення з якими може призвести до феномена ланцюгової реакції — ефекту Кесслера.
Під час щорічної конференції щодо космічного сміття ESA закликало до швидких дій, аби очистити простір космосу навколо Землі, де кількість уламків "швидко зростає".
Деякі з орбіт стають переповненими дедалі більшою кількістю смертоносних, швидко рухомих уламків колишніх супутників і ракет, які загрожують нашому майбутньому в космосі.
У ESA прогнозують, що кількість зіткнень космічних пристроїв зі сміттям може збільшитися в майбутньому.