Монумент легендарному "Да Вінчі". У Києві увічнили пам'ять Героя України Дмитра Коцюбайла
Категорія
Культура
Дата публікації

Монумент легендарному "Да Вінчі". У Києві увічнили пам'ять Героя України Дмитра Коцюбайла

Пам'ятник
Джерело:  online.ua

У Києві 21 листопада відкрили пам’ятник українському військовому Дмитру "Да Вінчі" Коцюбайлу. Монумент встановлено у центрі міста, на Аскольдовій могилі, де похований Герой України.

Головні тези:

  • Пам'ятник українському військовому Дмитру “Да Вінчі” Коцюбайлу встановлено на Аскольдовій могилі у центрі Києва.
  • Дмитро Коцюбайло відзначився у захисті України від російської агресії та отримав звання Героя України.
  • Уже в 21 рік він очолив батальйон “Вовки Да Вінчі” та взяв участь у численних битвах на сході України.
  • Коцюбайло отримав “Золоту Зірку” Героя України.
  • Його життєвий шлях і воєнні здобутки свідчать про високу мужність та самовідданість у захисті державних інтересів України.

У Києві увічнили пам'ять “Да Вінчі”

Свій останній бій воїн прийняв 7 березня 2023 року під Бахмутом на Донеччині.

На монументі зображено захисника в повний зріст, а поруч із ним знаходяться три вовки – на честь батальйону "Вовки Да Вінчі", яким військовий командував.

Пам’ятник “Да Вінчі”

Раніше Київрада присвоїла скверу в Печерському районі ім'я Дмитра «Да Вінчі» Коцюбайла, який загинув 7 березня 2023 року в боях за Бахмут. Йдеться про зелену зону між вулицею Михайла Омеляновича-Павленка та Іподромним провулком. Також таке рішення підтримали кияни під час голосування у «Київ Цифровий».

Пам’ятник “Да Вінчі”

Дмитро Коцюбайло: що відомо

Дмитро Коцюбайло народився 1 листопада 1995 року в селі Задністрянському, нині Бурштинської громади Івано-Франківського району Івано-Франківської області України. Освіту здобував у Бовшівській загальноосвітній школі та Івано-Франківському художньому ліцеї.

Попри юний вік, Дмитро брав активну участь у Революції Гідності. По її завершенні, у 18 років, пішов захищати Україну від російської агресії зі зброєю в руках. Воювати проти окупантів "Да Вінчі" розпочав у 2014 році. У 21 рік він став наймолодшим командиром 1-ї штурмової роти ДУК. Воював у битвах за Карлівку, Піски та Савур-Могилу.

У 2014-му командував взводом добровольців, а у 2015-му – добровольчою ротою. 17 березня 2016 року призначений командиром 1-ї окремої штурмової роти "Вовки Да Вінчі" ДУК ПС, яку згодом переформатували в батальйон.

“Да Вінчі”

30 листопада 2021 року був відзначений найвищої державної нагороди – звання Героя України із врученням "Золотої Зірки". Як зазначено в указі президента Володимира Зеленського, високе звання присвоєне Дмитрові Коцюбайлу "за особисту мужність, виявлену в захисті державного суверенітету й територіальної цілісності України".

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені виявили одну з найдосконаліших галактик у Всесвіті

Галактика Жу-Лун

Астрофізики за допомогою телескопа Джеймс Вебб одну з найбільш впорядкових галактик з усіх відомих у Всесвіті. 

Головні тези:

  • Галактика Жу-Лун відкрита астрофізиками та визнана однією з найдосконаліших у Всесвіті.
  • Унікальність галактики полягає у високому рівні впорядкованості та утворенні через мільярд років після Великого вибуху.
  • Виявлення галактики Жу-Лун викликає питання до моделей формування галактик та прискореного процесу еволюції.
  • Швидкість зореутворення у галактиці Жу-Лун перевищує середні показники та свідчить про швидшу еволюцію порівняно з іншими галактиками.
  • Чорна діра у центрі галактики перебуває у стані спокою, відзначаючи завершення її еволюції та унікальність серед вивчених астрофізиками об'єктів.

Що відомо про одну з найдосконаліших галактик у Всесвіті

Зазначається, що галактику, яка вже отримала назву Жу-Лун, що перекладається з китайської як “дракон із факелом”, відкрила група астрономів під керівництвом Менг'юан Сяо з університету Женеви у Швейцарії.

Ця надзвичайно упорядкована спіральна галактика з’явилась буквально через мільярд років після Великого вибуху. Вона знаходиться на відстані 12,8 млрд світлових років від Землі.

За словами астрономів, відкриття створює низку нових питань до сучасних моделей формування галактик і виникнення спіральних структур у ранньому Всесвіті.

Жу-Лун демонструє, що зрілі галактики з’явилися набагато раніше, ніж очікувалося, у перший мільярд років після Великого вибуху, — пояснюють науковці.

У чому полягає унікальність галактики Жу-Лун

Наразі більшість спіральних галактик мають проміжні структури, що коливаються між впорядкованністю і фрагментацією.

Астрофізики виявили одну з найбільш досконалих галактик у Всесвіті
Модель нашої галактики Чумацький шлях

Впорядковані галактики з симетричними рукавами і чітко визначеними структурними елементами складають лише 10% від загальної кількості усіх відомих сучасній науці.

Формування таких впорядкових структур зазвичай потребує тривалого часу.

Однак виявлення галактики Жу-Лун викликає подив у астрофізиків, адже вона демонструє високий рівень впорядкованності, утворившись буквально через мільярд років після Великого вибуху.

Це дає змогу науковцям припустити, що аналогічні галактики еволюціонували у 10 разів швидше, ніж вважалось.

Досі такі структуровані галактики не спостерігалися на відстанях понад 11,5 млрд світлових років.

За результатами аналізу отриманих даних, швидкість зореутворення у цій галактиці знижується і на момент спостереження становила від 20 до 155 сонячних мас на рік (для порівняння, у Чумацькому Шляху цей показник становить близько трьох сонячних мас на рік).

При цьому чорна діра у центрі цієї галактики перебуває у стані спокою.

Науковці зазначають, що Жу-Лун завершила свою еволюцію в той час, коли Чумацький Шлях тільки починав формуватися. Проте навіть зараз Чумацький Шлях не є настільки впорядкованим, як Жу-Лун 12,8 мільярда років тому.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?