В понеділок 24 квітня на ONLINE.UA стартував проект "Тверезий погляд".
Кредо проекту, за словами його авторів - "Убий в собі Шустера". Ведучі - відомі блогери Дмитро Комаров, Ярослав Матюшин та Gorky Look намагаються аналізувати новини тижня із точки зору гумору, глуму і стьобу. Не перемикайтеся :)
Початок онлайн-ефіру - о 19:00
Програма проводиться у сучасному медіа-просторі NewsHub
У ніч на 6 січня Росія здійснила масштабну атаку на Україну, запустивши дві ракети та понад 120 безпілотників. Протиповітряна оборона України змогла знищити 81 повітряну ціль.
Головні тези:
Повітряна оборона України збила дві ракети та 79 безпілотників Shahed під час атаки Росії на Україну.
Українські Повітряні сили задіяли авіацію, зенітні ракетні війська, РЕБ та мобільні вогневі групи для відбиття атаки РФ.
Російський обстріл пошкодив контактну мережу залізниці на Київщині, але рух поїздів відновлено з певними затримками.
Внаслідок обстрілу пошкоджено будівлі підприємств та приватних будинків у Чернігівській, Сумській, Черкаській, Полтавській, Київській областях.
Укрзалізниця вже відновила контактну мережу та рух поїздів, проте деякі рейси можуть прямувати із затримками через ворожий обстріл.
У Повітряних силах розкрили деталі атаки РФ на Україну
Як зазначається, під час удару ворог застосував дві керовані авіаційні ракети Х-59, запущені з південного напрямку;
128 безпілотників типу Shahed та імітаторів, які запускали з напрямків Брянськ, Міллерово, Орел, Курськ та Приморсько-Ахтарськ.
Для відбиття атаки були задіяні авіація, зенітні ракетні війська, підрозділи радіоелектронної боротьби (РЕБ) та мобільні вогневі групи Повітряних сил та Сил оборони України.
Станом на 9 ранку було збито дві ракети Х-59, 79 ударних дронів типу Shahed та інших моделей. Також 49 безпілотників-імітаторів втратили локацію без негативних наслідків.
Через падіння уламків ворожих дронів зазнали пошкоджень будівлі підприємств, установ та приватних будинків у Чернігівській, Сумській, Черкаській, Полтавській, Київській областях.
Повітряні сили повідомляють, що наразі даних про жертви чи постраждалих немає.
Внаслідок обстрілу росіян пошкоджено контактну мережу залізниці на Київщині
Як повідомили в Укрзалізниці, на Київщині внаслідок російського обстрілу була пошкоджена контактна мережа залізниці. Залізничники вже відновили рух поїздів дільницею, однак деякі рейси можуть досі прямувати із затримками.
Згодом в Укрзалізниці повідомили, що залізничники завершили відновлення пошкодженої в результаті ворожого обстрілу контактної мережі залізниці на Київщині.
Рух поїздів дільницею відкрито, але деякі рейси можуть досі прямувати із затримками.
Співробітники МАГАТЕ зафіксували вибухи поблизу Запорізької атомної електростанції, які збіглися з інформацією про атаку безпілотника на навчальний центр станції.
Головні тези:
Співробітники МАГАТЕ зафіксували два вибухи біля Запорізької АЕС, підтверджуючи інформацію про атаку безпілотника на навчальний центр станції.
Згідно з інформацією генерального директора МАГАТЕ, ці події свідчать про загрозу ядерній безпеці, проте обладнання та персонал ЗАЕС не постраждали.
ЗАЕС, що перебуває під контролем російських військ, пережила вже вісім повних блекаутів та один частковий з моменту окупації.
Президент України закликав МАГАТЕ та світову спільноту реагувати на пожежу, яку імовірно влаштували російські окупанти на Запорізькій АЕС.
Експерти МАГАТЕ дослідили пошкодження на станції після удару безпілотника, а причину загоряння наразі не вдалося встановити.
Що відомо про нові вибухи біля ЗАЕС
Як повідомив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Маріано Гроссі, ці події свідчать про «чергову загрозу ядерній безпеці».
Зокрема, команда Місії підтримки та допомоги МАГАТЕ 5 січня зафіксувала два вибухи — о 12:45 та 15:45, а також чула кілька разів кулеметні черги.
У звіті зазначено, що вибухи сталися за периметром майданчика навчального центру. На щастя, обладнання ЗАЕС і персонал станції не постраждали.
Нагадаємо, ЗАЕС окупована російськими військами з березня 2022 року та перебуває під їхнім контролем. За час окупації станція пережила вісім повних блекаутів і один частковий.
Місія МАГАТЕ працює на ЗАЕС із вересня 2022 року.
Армія РФ влаштувала пожежу на ЗАЕС
11 серпня президент Володимир Зеленський повідомив, що російські окупанти влаштували пожежу на території Запорізької атомної електростанції. Він закликав МАГАТЕ і світову спільноту відреагувати на інцидент.
Водночас змін радіаційного стану в районі Запорізької АЕС не було зафіксовано.
Начальник Нікопольської РВА Євген Євтушенко заявив, що ЗАЕС працює у штатному режимі, а росіяни, імовірно, підпалили в градирні автомобільні шини у великій кількості. Градирня номер один знаходиться приблизно в кілометрі від енергоблоків станції.
Натомість російські окупанти звинуватили в обстрілі Енергодара Україну й заявили, що радіаційний фон навколо ЗАЕС у нормі.
Згодом експерти МАГАТЕ провели огляд градирні після пожежі га Запорізькій АЕС. Проте причину загоряння їм встановити не вдалося.
18 серпня представники МАГАТЕ повідомили, що на окупованій Запорізькій АЕС стався удар безпілотника, який відбувся за межами охоронної зони станції.
За попередніми даними, дрон вибухнув неподалік ставків для охолодження, приблизно за 100 метрів від Дніпровської лінії електропередач, яка є єдиною лінією на 750 кіловольтів, що постачає енергію для ЗАЕС.
Команда МАГАТЕ, яка обстежила місце інциденту, виявила пошкодження, ймовірно спричинені вибухом дрона.