Прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк на нараді із захисту прав споживачів дав доручення сьогодні, 22 січня, взяти і перевірити проби пального на всіх основних АЗС столиці та області, а впродовж двох тижнів і по всій Україні, передає ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.
"Сьогодні за всіма основними заправкам відправити групи з відбору проб. Саме сьогодні, бо завтра вже замінять. Я прошу ДФС допомогти органу із захисту прав споживачів визначити якість бензину на всіх основних операторах", - сказав Яценюк.
Як повідомлялося раніше, заправки столиці почали знижувати ціни на бензин.
1 квітня Європейська комісія перерахувала Україні черговий транш у межах програми Ukraine Facility. Що важливо розуміти, цього разу йдеться про 3,5 млрд євро.
Головні тези:
- Ця фінансова допомога сприятиме підтримці макроекономічної стабільності.
- Єврокомісія відзначила зусилля України у проведенні реформ на шляху до потенційного членства в блоці.
Україна отримала ще 3,5 млрд євро
Про це повідомив очільник Кабінету міністрів України Денис Шмигаль.
Європейська комісія перерахувала Україні 3,5 млрд євро чергового траншу в межах Ukraine Facility.

Денис Шмигаль
Прем’єр-міністр України
За словами глави уряду, новий транш фінансової допомоги з боку офіційного Брюсселю дасть можливість Україні надалі підтримувати макроекономічну стабільність.
Окрім того, наголошується, що Єврокомісія відзначила відданість нашої країни впровадженню реформ на шляху до повноправного членства в ЄС.
Денис Шмигаль звертає увагу на те, що загальна фінансова допомога в межах механізму Ukraine Facility вже сягнула 19,6 млрд євро.
Дякуємо за постійну підтримку та солідарність з Україною у важкі часи. Разом вистоїмо та все відбудуємо, — наголосив прем’єр-міністр.
- Категорія
- Україна
- Дата публікації
Таємна атака на Кримський міст — опубліковані неочікувані подробиці

Згідно з останніми видання The New York Times, влітку 2024 року Україна таємно провела третю атаку на Кримський міст, однак вона виявилася невдалою. Вказано, що удар відбувся в межах секретної військової співпраці Києва та Вашингтона.
Головні тези:
- Ракети ATACMS використовувалися для завдання удару по російській інфраструктурі в окупованому Криму.
- Росіяни значно посилили захист мосту, тому нова атака виявилася невдалою.
Що відомо про таємну атаку на Кримський міст
Як вдалося дізнатися журналістам, літом 2024 року Україна пошкодила Кримський міст далекобійними ракетами ATACMS.
Згідно з їхніми даними, цю секретну операцію провели в межах кампанії Lunar Hail ("Місячний град"), яку спільно розробили Україна та США.
Ця операція передбачала удари по російській інфраструктурі в окупованому Криму.
Спочатку Вашингтон не дозволяв Україні атакувати Кримський міст американськими ракетами, однак згодом все-таки погодився.
Планувалося, що ATACMS вдарять по вразливих проміжках мосту, а морські безпілотники вибухнуть біля опор мосту, але росіяни посилили захист опор. Після цього українські військові запропонували атакувати тільки ракетами ATACMS. Американські чиновники заперечували, стверджуючи, що ракети не дадуть надійного результату, тож треба або почекати, або відмовитися від удару.
Однак коли атака все-таки відбулася — запланований удар завдав мінімальної шкоди об'єкту.