НАТО та ЄС готують жорстку відповідь за напад РФ на Україну
Категорія
Політика
Дата публікації

НАТО та ЄС готують жорстку відповідь за напад РФ на Україну

НАТО та ЄС готують жорстку відповідь за напад РФ на Україну
Джерело:  online.ua

24 лютого НАТО та країни ЄС збираються на екстрене засідання. Вони закликають президента Росії Володимира Путіна негайно зупинити військовий напад на Україну. Анонсували жорстку відповідь РФ, обіцяють підтримку офіційному Києву.

Джерело: Twitter Бореля, НАТО

НАТО обіцяє захистити Україну під час воєнного нападу Росії

24 лютого після оголошення Путіним війни генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив. Він рішуче засудив безрозсудний та неспровокований напад Росії на Україну, який ставить під загрозу життя незліченних мирних жителів.

В черговий раз, незважаючи на наші неодноразові попередження та невпинні дипломатичні зусилля, Росія обрала шлях агресії проти суверенної та незалежної країни, – заявив Столтенберг.

Столтенберг закликав Путіна та Росію негайно припинити військові дії проти України.

Союзники НАТО зустрінуться 24 лютого, щоб обговорити наслідки агресивних дій Росії. Ми підтримуємо народ України у цей страшний час. НАТО зробить усе можливе, щоб захищати та захищати всіх союзників, - наголосив Столтенберг.

ЄС готує нові санкції проти Росії

Глава європейської дипломатії Жозеп Боррель пообіцяв швидке затвердження нового пакету європейських санкцій проти Росії у зв'язку з початком воєнної операції щодо України. Крім того, Європейська комісія 24 лютого проведе екстрену зустріч єврокомісарів, аби підготувати саміт Євросоюзу.

Розглянемо з головою Єврокомісії Урсулою фон дер Ляйєн наступний пакет санкцій у тісній координації з нашими партнерами. Рада ЄС швидко прийме цей пакет, - написав Боррель у Twitter.

Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн запевнила, що ЄС не дозволить Путіну зруйнувати архітектуру європейської безпеки. За її словами, проти Росії буде запроваджено масштабні санкції. Санкції стосуватимуться стратегічних секторів російської економіки.

Ми заморозимо російські активи в ЄС та закриємо доступ російських банків на наш фінансовий ринок. Це зроблено, щоб серйозно підірвати здатність Кремля фінансувати війну. Йому не слід недооцінювати рішучість та силу наших демократій. Європейський Союз підтримує Україну та її народ. Україна переможе, - написала фон дер Ляєн у Twitter.

Категорія
Україна
Дата публікації

Що відбувається у Бєлгородській області — дані генерала Каволі

Каволі описав ситуацію на Бєлгородщині
Джерело:  Politico

Головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі, американський генерал Крістофер Каволі повідомив, що Сили оборони України дійсно увійшли на російську Бєлгородщину, таким чином розширивши свою присутність на території ворога.

Головні тези:

  • Українська армія займає міцні оборонні позиції на цій ділянці фронту.
  • Генерал Каволі є першим військовим чиновником, який підтвердив українську присутність у Бєлгородській області.

Каволі описав ситуацію на Бєлгородщині

Згідно з даними генерала, станом на сьогодні значні сили утримують чималу — хоча й зменшену, але все ж таки суттєву — частину території в Курській області Росії.

І вони (ЗСУ — ред.) утримують дуже вигідні з оборонного погляду позиції південніше, у Бєлгородській області... Українці кілька тижнів тому почали невеликий контрнаступ на території Росії (у Бєлгородській області). Тож у цьому районі все ще триває протистояння зі змінним успіхом.

Крістофер Каволі

Крістофер Каволі

Головнокомандувач Об'єднаних збройних сил НАТО в Європі, американський генерал

Що важливо розуміти, саме Каволі — перший військовий чиновник, який підтвердив, що Сили оборони України пробилися на російську Бєлгородщину.

За словами американського генерала, наразі українська армія займає міцні оборонні позиції на цій ділянці фронту.

Окрім того, бійці ЗСУ щотижня покращують свої можливості з набору і навчання нових солдатів для їхнього зміцнення.

Категорія
Політика
Дата публікації

Вірменія продовжує шлях євроінтеграції — президент підписав закон

Вірменія
Джерело:  online.ua

Президент Вірменії Ваагн Хачатурян підписав 4 квітня закон про початок процесу членства республіки в Євросоюзі.

Головні тези:

  • Президент Вірменії підписав закон про початок процесу членства країни в Євросоюзі з метою розвитку демократії та підвищення добробуту суспільства.
  • Вірменія прагне стати членом Євросоюзу, але подання заявки на членство наразі не передбачається, але країна має більш декларативний підхід до цього питання.
  • Рішення про вступ Вірменії до ЄС може бути ухвалено лише шляхом всенародного референдуму, що підкреслює демократичний підхід країни до цього питання.

Вірменія прагне бути в Євросоюзі

У передмові документа зазначено, що «Вірменія, ставлячи перед собою мету розвинути демократичні інститути, підвищити добробут суспільства, зміцнити безпеку країни, стійкість і перевагу права, оголошує про старт процесу членства в ЄС».

Як заявляв голова комісії парламенту з євроінтеграції Арман Єгоян, цей законопроєкт просто висловлює волю вірменського народу, наразі подання заявки на членство республіки в ЄС не передбачається.

На початку січня 2025 року документ про вступ Вірменії до ЄС схвалив уряд країни

Раніше премʼєр Вірменії Нікол Пашинян казав, що рішення про вступ Вірменії до ЄС можуть ухвалити тільки шляхом всенародного референдуму.

Тобто цей закон має більш декларативний характер.

Вірменія взяла курс на віддалення від Росії. Це відбувається на тлі погіршення відносин і погроз з боку РФ.

Пашинян звинуватив ОДКБ у загрозі суверенітету країни. Перед цим у Вірменії викрили спробу перевороту, підготовку до якого вели в Росії. Пашинян заявляв, що ОДКБ не виконала зобовʼязань перед Єреваном під час війни за Нагірний Карабах, внаслідок якої Азербайджан повернув собі території. Через це Пашинян повідомив про намір вийти з ОДКБ

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?